Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterAndreas, στις 1 Ιουνίου 2011.

  1. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Ας υποθέσουμε ότι η υποτακτική Ζουζουνέλ, ενώ έχει συναινέσει να υπηρετεί και να υπακούει κάποιον Master, αρνείται να εκτελέσει κάποια επιθυμία του, είτε λόγω κάποiων ταμπού της είτε γιατί π.χ δεν της αρέσει να την παίρνουν έτσι. Ποιά πιστεύετε ότι θα έπρεπε να είναι η στάση του Master της? Να την υποχρεώσει με πίεση και τιμωρία, ίσως είναι η εύκολη λύση, αυτό όμως πρέπει να γίνει? Μηπως θα έπρεπε να σεβαστεί τα θέλω της? ή δεν έχει καμιά σημασία τι επιθυμεί αυτή? Παίρνουμε σαν δεδομένο ότι ο τύπος μετράει και μπορεί εύκολα να βρεί άλλη.
     
  2. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    απορια μιας βανίλα: παίζει ρόλο αν ο τύπος τη γουστάρει τρελά την υποτακτική του?
     
  3. Τι άλλο θα μπορούσε να κάνει στην προκειμένη περίπτωση; Αμα δεν τα σεβαστεί μπορεί να τον πάρουν με τις χειροπέδες. Αναλογα με την διάθεση της "σκλαβας"(ΣΤΟΥΥΥΠΠΠ... Πραγματικότητα)
     
  4. Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub


    Μερικές από τις εναλλακτικές λύσεις:
    • Την κάνει να το θέλει.
    • Παύει να το θέλει ο ίδιος.
    • Σέβεται τα θέλω της και βρίσκει άλλη.
     
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Θεωρώ αυτονόητο ότι σε ένα παιχνίδι που γίνεται με αποκλειστικό σκοπό την ευχαρίστηση, θα πρέπει αυτή να την λαμβάνουν όλοι όσοι συμμετέχουν σε αυτό, στο μεγαλύτερο βαθμό που αυτό γίνετε. Αυτό έχει ως συνέπεια το να σέβεται ο καθένας τα όρια και τις ανάγκες του άλλου, αλλιώς για κάποιους το παιχνίδι είναι ωραίο και για κάποιους άλλους δυσάρεστο.

    Φυσικά και είναι, για τα δεδομένα μου, ανεπίτρεπτο να χρησιμοποιήσεις πίεση και τιμωρία σε βαθμό που ξεπερνούν τις κόκκινες γραμμές του άλλου. Καταστρέφεις το παιχνίδι έτσι.

    Θεωρώ καθήκον του κάθε Dom/Master/Top να ξέρει τρόπους να ανακαλύπτει τα θέλω και τα όρια της κάθε υποτακτικής Ζουζουνέλ και να τα σέβεται. Πάντα όμως θα πρέπει να αφήνεται ανοιχτή η δυνατότητα για νέες προκλήσεις και εμπειρίες.

    Σχετικά με τα ταμπού, ο καλύτερος τρόπος για τα κάμψεις, είναι να δημιουργήσεις ένα κλίμα εμπιστοσύνης και ζεστασιάς γύρο από την Ζουζουνέλ σου και να πιστέψει ότι παρόλα που αυτή πιστεύει ότι κάποια πράγματα δεν πρέπει να γίνονται ή ότι είναι «βρώμικα», μπορούν να γίνουν πηγή μεγάλης ευχαρίστησης.

    Βασισμένος στην εμπειρία μου θα σου πω ότι, κάθε υποτακτική Ζουζουνέλ μπορεί να κάνει πολλά και να ξεπεράσει κατά πολύ τον εαυτό της για τις επιθυμίες του αφέντη της, αρκεί να τον αγαπάει πραγματικά να αισθάνεται ασφάλεια μαζί του και να ξέρει ότι αυτός την νοιάζεται.
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Δεν της αρεσει να την παιρνουν ετσι?
    Αρα μιλαμε για σεξουαλικη αρνηση.
    Σε τετοια περιπτωση αγαπητε, συζηταει μαζι της και σιγουρα βρισκει την εστω ενδιαμεση λυση.Καποια εναλλαγη τελος παντων.

    Αν εχει να κανει με εντολη στα πλαισια D/s, τοτε απλα δεν εχει κερδισει την απολυτη εμπιστοσυνη της υποτακτικης του, δεν της εχει απομακρυνει τους φοβους και δεν την εχει κανει να νοιωσει οτι ειναι πραγματικα υπο την προστασια του.

    Για ολα λυση ειναι ο διαλογος.
    Με ηρεμια και υπομονη της εξηγει και την χαλαρωνει.
    Την κανει να νοιωσει ασφαλης.

    Τωρα το σχολιο "μετραει και μπορει να βρει αλλη".....κατι σε λυκειο μου θυμιζει.
    Ο καθενας μας εχει την αξια του και μπορει να βρει αλλον, αλλη.
    Εξαλλου μην ξεχνας.....για να εισαι αφεντης πρεπει να εχεις σκλαβο!
    Και ο ενας μαθαινει απο τον αλλον.
    Και οι δυο ειναι κρικοι της ιδιας αλυσιδας.
    Αρα εαν υπαρχει το σκεπτικο, δεν μου κανεις τα χατηρια ψαχνω για αλλη, συγνωμη που θα το πω ωμα, αλλα ο συγκεκριμενος Κυριαρχος δεν εχει ιδεα απο bdsm.
    Mαλλον απλος περιπλανωμενος και αναζητων την λαγνεια και την ηδονη γαμιας ειναι.
     
  7. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Ας το κανει, θα ειναι καλυτερα και για τους δυο....
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Ίσως δεν είναι καλύτερα για κανέναν.

    Ίσως είναι χειρότερα για την Ζουζουνέλ γιατί πιθανόν να μην έχει την ίδια ευκολία με τον MasterAndreas να βρει ταίρι στον χώρο, και σίγουρα χειρότερο για τον MasterAndreas γιατί θα χάσει την ευκαιρία να κερδίσει μία ακόμη εμπειρία με το να ασχοληθεί με κάποια που είναι έξω από ότι ήξερε έως τώρα.

    Και η εμπειρία είναι αυτή που κάνει τον Master να ξεχωρίζει….
     
  9. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Το να κανεις πειραματα πανω σε καποιον επειδη η αυταρεσκεια σου εχει βαρεσει κοκκινο, δεν ειναι καλο για κανεναν.
     
  10. skia

    skia Contributor

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    α πα πα πα... τί πράματα είν τούτα ? είναι δυνατόν ένας Κυρίαρχος να γουστάρει την υποτακτική του? τέτοια ακούγονται και θα χαλάσει η φήμη τους    
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Μπορεί όντως η αυταρέσκεια του MasterAndreas να είναι το πρόβλημα και σε αυτή την περίπτωση θα συμφωνήσω μαζί σου, στο ότι η συνέχεια δεν θα είναι καλή για κανένα, ωστόσο κάτι τέτοιο δεν προκύπτει από τα λεγόμενα του.

    Αυτό που αντιλαμβάνομαι εγώ ότι ο MasterAndreas ρωτάει είναι αν αξίζει να κάτσει να ασχοληθεί με την συγκεκριμένη υποτακτική ή βάση της δυνατότητας να βρει κάποια άλλη, να την αντικαταστήσει και να μην χάσει τον καιρό του.

    Σε αυτή την περίπτωση του προτείνω να κάτσει να ασχοληθεί με την συγκεκριμένη.
     
  12. Brainstorm

    Brainstorm Regular Member

    Απάντηση: Αντιμετώπιση ανυπακοής Sub

    Εγω αντιλαμβανομαι, με τον τροπο που εκφραστηκε ( η που ΔΕΝ εκφραστηκε για να ειμαι πιο συγκεκριμενος ) οτι δεν ξερει τι να την κανει καθως εχει στην σειρα να περιμενουν πολλες, οπως επισης οτι δεν τον κανει να νιωθει αρκετα κυριαρχο ωστε να μπορει και αυτος με την σειρα του να την φερει στο επιπεδο υποτακτικοτητας/σκλαβιας που θελει ( αυτος ).

    Και οταν ρωτας κατι τοσο σοβαρο, δινοντας τοσα λιγα δεδομενα, τουλαχιστον στα ματια μου φαινεται οτι το αντιμετωπιζεις επιδερμικα και ασοβαρα το θεμα.