Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντιστάσεις στη μονογαμία του υ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος Dark_Explorer, στις 10 Δεκεμβρίου 2016.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @Μαντλίν
    Θα επιχειρήσω μια πιο προσωπική ερώτηση, μιας και αποτελεί την καρδιά του παρόντος νήματος κι αν αισθάνεσαι εντάξει απαντάς.
    Σου έχει ζητηθεί από Κ πρόσωπο να είσαι μονογαμική κι εσύ να ζορίστηκες; Πώς το αντιμετώπισες;
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αν με την λέξη λογαριασμό, εννοείς να απολογείται, εγώ πάσο.

    Αν εννοείς να ενημερώνει την υπό του και κυρίως στην αρχή, κατ εμε,ούτε πόντους χάνει, ούτε τίποτα. Ίσα ίσα κερδίζει πόντους. Ξεκαθαρίζει τις επιλογές του και τα θέλω του. Που ως υπό και έχοντας στο μυαλό μου ότι και εγώ έχω κριτήρια που διαλέγω τον Κ μου, είναι βασικό να το ξέρω.
    Δεν απαιτώ, ούτε θέλω απολογία. Με ενδιαφέρει όμως για πολλούς λόγους τι θέλει και τι όχι
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Dark_Explorer

    Όχι δεν μου έχει ζητηθεί κι αν υποθετικά μου το ζήταγε ο Κ δεν θα δίσταζα να το δεχτώ, δε με ζορίζουν αυτά λειτουργώ και σε on/off για το οτιδήποτε, με θέλει μονογαμική για όσο κρίνει εκείνος δεκτό, με θέλει πολυγαμική για όσο πάλι δεκτό, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, έχω παραχωρήσει τον έλεγχο και that' s it.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ευχαριστώ σε σουρλουλού.
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Συνεχίστε όσο θέλετε. Να ακούσετε αυτό που εσείς θέλετε ν΄ακούσετε, από μένα, δεν το βλέπω πολύ πιθανό.
    Έχω τον δικό μου επικοινωνιακό κώδικα, όπως κι εσείς τον δικό σας. Προσπαθώ να σάς ''ακούω'', -μ΄αρέσει δεν μ΄αρέσει αυτό που λέτε- προσπαθήστε λίγο κι εσείς, παρακαλώ ένθερμα, για να μην αοριστολογούμε με κατασπατάληψη ψυχικού κεφαλαίου και μηδενικό αποτέλεσμα.

    Εγώ υποστήριξα ότι ενώ εσείς αρχικά προσπαθούσατε να μάς πείσετε ότι μιλάτε γενικά, στην συνέχεια μπήκατε στην διαδικασία των επικρίσεων υπαινικτικά, χωρίς να μιλάτε καθαρά, σε σχέση με το σε ποιον απευθύνεστε.
    Σε γενικόλογη τοποθέτησή σας απάντησα υπερεπαρκώς.
    Εξειδικεύστε για να σάς απαντήσω ειδικά.
    Αν και όπως καταλαβαίνετε, έγκληση στην αντέγκληση, αυτά μπορούν να συνεχίσουν επ΄άπειρον.
    Δεν κρίνω ότι επικοινωνούμε αποτελεσματικά έτσι, αλλά δεν δύναμαι να διευρύνω επί τόπου τις ικανότητές μου στην ερμηνεία του λόγου σας για να καταλάβω τι εννοείτε, ή που αναφέρεστε.
    Τοποθετηθείτε λοιπόν συγκεκριμένα, να σάς απαντήσω συγκεκριμένα.

    Ελπίζω όμως κάποια στιγμή στα κοντά, να καταφέρουμε να το κλείσουμε, γιατί όπως κι εσείς φαντάζομαι, έτσι κι εγώ, έχουμε σημαντικότερα και πιο ευχάριστα πράγματα να κάνουμε από το να τετραγωνίζουμε τον κύκλο.
    Σάς ευχαριστώ προκαταβολικά για την κατανόηση και την διάθεση για αποτελεσματική επικοινωνία.

    ΥΓ Ζητώ συγνώμη για το off-topic Dark, προσπάθησα να το αποφύγω, αλλά φευ, δεν κατέστη δυνατόν.
     
    Last edited: 12 Δεκεμβρίου 2016
  6. tithon

    tithon Contributor

    εξακολουθείτε τους υπαινιγμούς ενώ χρησιμοποίησα bold italics και υπογράμμιση, πόσο πιο συγκεκριμένο;
    νομίζω καταλήξαμε κάπου. είχατε υποστηρίξει.
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν πειράζει, ένεκα του μουσακά  
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι το κάθε υπό έχει ανάγκη να συζητά τους προβληματισμούς του, άπαξ κ παραδώσει τον έλεγχο εκείνος/η το καθοδηγεί και τη σεξουαλικότητα του, επίσης.
     
  9. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    You've yet to disappoint dear. Ακριβώς.
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Whom have I yet to disappoint? 
    Or did you mean 'be disappointed'? 
     
  11. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    "You have yet to disappoint someone/something".

    Είναι τύπος σύνταξης. Εν ολίγοις, καλά το έθεσες.
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Κάτι ψιλά αγγλικά, τα έμαθα στον Στρατηγάκη, μη νομίζετε.
    Εκεί μάθαμε και την διάκριση ενεργητικής/παθητικής φωνής.
    Και για να ξεκαθαρίσω, να μην μπερδεύουμε τον κόσμο.
    Εγώ δεν δύναμαι να απογοητεύσω κανέναν πλέον, σε αυτόν τον τομέα, οπότε αν είναι κάποιος τύπος δικός σας, πάσο.
    Να απογοητευθώ, θα είχε κάποιο νόημα γραμματικά, ουχί εννοιολογικά, θα πρόσθετα.