Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απειρο Κ εμπειρο υ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος VasilisDraper, στις 7 Ιουνίου 2017.

  1. Συνηθισμενες οι περιπτωσεις που ο/η Κ εκπαιδευει καποιο νεο στον χωρο (η και οχι) υ. Φυσικα για να συμβει κατι τετοιο πρεπει να μιλαμε για εναν/μια εμπειρο Κ, μονο που...δεν γεννιεσαι εμπειρος. Τι γινεται λοιπον στις περιπτωσεις που ενα Κυριαρχο ατομο νεο στην ηλικια συσχετιζεται με ενα υποτακτικο ατομο μεγαλυτερης ηλικιας και πιο εμπειρο στον χωρο. Πως θα αποφευχθει η χειραγωγηση (εκουσια η ακουσια) του εμπειρου υ απεναντι στον απειρο Κ; Ποιες ειναι οι αρμοδιοτητες του υ σε αυτη την περιπτωση;
     
  2. masterlord

    masterlord https://youtu.be/9qbRHY1l0vc

    Δεν θεωρώ ότι είναι θέμα εμπειρίας η ηλικίας, είναι έμφυτο στον καθένα ξεχωριστά, τώρα εάν υπάρχει εξαναγκασμός και δεν γίνεται από προσωπική απόλαυση είτε η κυριαρχία είτε η υποταγή τότε κατά την κρίση μου είναι ακατάλληλο άτομο και χρειάζεται υποστήριξη.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Απλά βρίσκει μέντορα....

    Αυτό είναι η διαδικασία που ακολουθείται χρόνια τώρα.

    Σε καμία περίπτωση δεν ψάχνεις υπό να σε εκπαιδεύσει.

    Είναι τουλάχιστον γελοίο κάτι τέτοιο
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ένα υποτακτικό άτομο ακόμη και αν έχει κάποια εμπειρία να μεταδώσει αυτή θα είναι βασισμένη καθαρά στα δικά του θέλω και στην δική του αντίληψη περί κυριαρχίας.
    Αυτό δεν είναι και ότι καλύτερο.
     
  5. αυτο ακριβως με προβληματισε και με εκανε να θεσω αυτο το θεμα
     
  6. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Και ο χαρακτήρας της/του Κ θα είναι τόσο ευπλαστος που θα επηρεαστεί τόσο εύκολα από τις εμπειρίες και τις απόψεις του υ/μεντορα;

    Η άποψη μου για αυτές τις περιπτώσεις είναι συγκεκριμένη αλλά δυστυχώς μου λείπει χρόνος. Θα προσπαθήσω να επανέλθω.
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Βρίσκει μέντορα όπως ειπώθηκε και ένα εξίσου άπειρο υ, να χαρούν μαζί τις εξερευνήσεις τους. Πως σου φαίνεται αυτό σαν ιδέα? 
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ένας "τρίτος δρόμος" σαν να λέμε; Ακόμα πιο ανοιχτόμυαλος; Αφήνεται κανείς να ενεργήσει απλά σαν παιδί; Αυτή η ιδέα είναι ωραία σαν έμπνευση.
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Εντάξει παιδγιά είναι θα παίξουνε, θα τρέξουνε, θα χτυπήσουνε, θα υπάρχει κι ένας άνθρωπος να'χει το νου του κι ούτε χειραγώγηση, ούτε προβλήματα στην ασυμμετρία, ούτε τίποτα. Που θα πάει? Θα μάθουνε!
    Problem solved! 
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

     

    Εντάξει, έχει τα defaut του, καμία αντίρρηση.

    Αλλά αυτό το τέλειο χαμόγελο ζωντάνιας και ευτυχίας, δεν ανταλλάσσεται με τίποτα...    
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Κατά κανόνα οι ασύμετρες σχέσεις όπου συνάπτω είναι με άτομα αρκετά μεγαλύτερης βιολογικής ηλικίας και δεν ετίθετο πρόβλημα. Κάποια λιγότερο και κάποια περισσότερο έμπειρα. 'Οπως έχω ξαναπεί όμως, η εμπειρία για ένα υ μπορεί να έχει και θετικό αλλά και αρνητικό πρόσημο αναφορικά με το πόσο καλά έχει μάθει να προσαρμόζεται στα δεδομένα και τις απαιτήσεις του εκάστοτε Κ ατόμου.
     
  12. skia

    skia Contributor

    Ολοι απο καπου αρχισαν.