Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 6 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Αναρωτιόμουν σήμερα αν τελικά έχει σημασία μόνο η εκπαίδευση,τα παιχνίδια,η γνώση,ή καλύτερα να βρει κάποιος ολόκληρο το...πακέτο.
    Έναν σύντροφο που να είναι το άλλο του μισό σε μιά BDSM σχέση?
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Φυσικά όλο το πακέτο. Αλλά, αν είχα να επιλέξω ανάμεσα στην καψούρα (με ελλιπη BDSMική απόλαυση) και σε BDSMική απόλαυση στεγνή συναισθήματος, θα προτιμούσα εύκολα το δεύτερο.

    Επίσης, εκεί με τον έναν σύντροφο μου το χαλάς το πράγμα.
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Ζητώ ταπεινά συγνώμη Κύριε  
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Να αυτομαστιγωθείς, να ψάλλεις 10 φορές το Ave Maria ανάποδα και να φας πατσά στην Αθηνάς νηφάλια.  
     
  5. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

      :scared:μπλιαχ... 
     
  6. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Ουμ... δεν είναι εύκολη η απάντηση... και έχοντας ζήσει όλες τις "προσμίξεις" και συνδιασμούς... θα έλεγα ότι είναι και λίγο θέμα "που θα σε πετύχει"... σε ποιά φάση δηλ. της ζωής σου - βιδιεσεμικής ή όχι...

    Πάντως κάτι που ξεκινά "στεγνό" δεν είναι απαραίτητο να παραμείνει έτσι... όπως και το αντίθετο... οπότε... και να το ονομάζεις έτσι... είναι άδικο   Φυσικά, από κάποιους αυτό είναι "σύστημα" οπότε...

    Σε μπέρδεψα; Χαίρομαι.  


    Ανδρ(ε)ας
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Κύριε μπορώ να αντικταστήσω τον πατσά με μιά μακαρονάδα? 
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?


    Χαίρομαι που μου απάντησες με ειλικρίνεια και που δεν με μπέρδεψες καθόλου:
     
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Θα αστειεύεσαι. Πατσάς και μετά θα διαβάσεις Λακάν. Και θα εξεταστείς.
     
  10. zou

    zou

    Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    μπορω να απαντησω κι εγω... θεωρω οτι μια "επιτυχημενη" σχεση (μεσα στο επιτυχημενη βαζω ολα αυτα τα πραγματα που μπορουν να κανουν μια σχεση να στεριωσει), ειναι μια σχεση η οποια να κραταει τις ισορροπιες... προσπαθουσα απο χρονια (οχι πααααααρα πολλα, 23 χρονων ειμαι) να καταλαβω τι μου λειπει στις σχεσεις μου... εχω κανει βανιλλα σχεσεις, με διαφορων τυπων συντροφους, ειτε μονοχνωτους, ειτε μαμουχαλους, ειτε τρελους, ειτε λιγο υποτακτικους, ειτε λιγο κυριαρχικους... νομιζω σχεδον τα παντα... εχω κανει επισης ελευθερες σχεσεις, εχω κανει παρτ....ζα, εχω κανει λεσβιακη σχεση, εχω κανει 24/7 'απολυτη' Μ/s σχεση (λολ) εχω κανει D/s σχεση, εχω κανει κατι που εμοιαζε με bdsm σχεση, εχω συμμετασχει σε events... θεωρω οτι τα εχω δοκιμασει σχεδον ολα... αυτο που πιο πολυ με εξηταρε ηταν να εχω μια ισορροπια απο (καποια απο) αυτα.. γιατι φυσικα καποια δεν μου αρεσαν καθολου, ή και δεν μου πηγαιναν καθολου- οπως το λεσβιακο και η συμμετοχη σε events! για να συνεχισω λοιπον, ειχα τη χαρα να γνωρισω εναν ανθρωπο ο οποιος να μου δειξει το δρομο να μαθω να διαχειριζομαι τις αναγκες μου καθε στιγμη και να μπορουμε μεσα στη σχεση μας να επιλεγουμε μαζι ενα κομματι της "ψυχοσυνθεσης" μας το οποιο μας ταιριαζει καθε φορα... αυτο εμενα με κανει τουλαχιστον ευτυχισμενη και μου δινει τη δυνατοτητα να αλλαζω και να εξελισομαι... γι αυτο και το πακετο που εσυ ανεφερες, ειναι ελλειπες για μενα! θελει και ενα μεγαλυτερο κουτακι που να χωρεσει το πακετο το οποιο θα περικλυεται απο ενα καταλληλο συντροφο ο οποιος θα ειναι τα παντα....  
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Κοριτσάκι μου γλυκό αυτή είναι μιά πολύ ωραία απάντηση και σε ευχαριστώ πολύ που με τίμησες αλλα εγώ ήμουν συγκεκριμένη.Μίλησα γιά BDSM σχέση όχι γιά γενικά ερωτικές σχέσεις.Επειδή όπως εσύ γνωρίζεις πολύ καλά είμαι νέα στο χώρο κι έχω απορίες αρκετές.Αυτό που θέλω να μάθω λοιπόν είναι δυνατόν μιά σχέση που ξεκινάει γιά την γνώση, το ένστικτο, την καύλα μπορεί κάποια στιγμή να συμπεριλάβει και συναισθήματα ή τα παιχνίδια που περιλαμβάνει το BDSM καίνε ουσιαστικά τα συναισθήματα και τον σεβασμό που χρειάζονται οι άνθρωποι για να επιβιώσουν μέσα σε μία σχέση? 
     
    Last edited: 7 Σεπτεμβρίου 2010
  12. smari

    smari Regular Member

    Re: Απάντηση: Απλά BDSM σχέση ή και....αίσθημα?

    Αν δεν υπάρχει σεβασμός δεν υπάρχει τπτ, τουλαχιστον για τα δικά μου κριτήρια,
    απο εκει αρχίζουν τα πάντα.

    Προσωπικα δεν μπορω να αφεθω σε καποιον Κ με μοναδικό κριτιριο την καύλα.

    Τα υπόλοιπα συναισθήματα πιστευω πως γεννιουνται στην συνέχεια αλλά το πως "βλέπω" τον Κ που εχω απέναντι μου (σεβασμός)
    είναι η βάση για να ξεκινήσει το "ταξίδι".

    Ποιός είπε πως το bdsm καίει τα συναισθήματα???
    Τα δυναμώνει και σε κάνει να τα νιώθεις στο μέγιστο βαθμό.