Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αποδόμηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 22 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Μερικες φορες για να χτισεις οφειλεις να γκρεμισεις. Ή εστω να βεβαιωθεις οτι χτιζεις σε σκετο χωμα κι οχι πανω σε πολυτιμα αρχαια ή πεταμενα μπαζα.
    Ετσι θα δημοσιοποιησω την προσωπικη μου αποδομηση. Λυπαμαι αν καποιο ατομο ενοχληθει απ αυτην αλλα γι αυτο τονιζω οτι ειναι η προσωπικη μου αποδομηση και δεν επιθυμω να συμπαρασυρω καμια σε αυτην. Απλως και μονο την μοιραζομαι γιατι καποτε καποια μου ειπε πως το να μοιραζεσαι ειναι σαν να νοιαζεσαι.


    Λοιπον... Ουτε κυριαρχια ουτε υποταγη. Διοτι κι οι δυο βαδιζουν αγκαζε με μια ανελευθερια. Ουτε δουλα ουτε κυρα οπως λεμε στα μερη μου. Κι ουτε εναλλαγη αυτων των ρολων. Δηλαδη ουτε δουλα και κυρα.

    Επεσαν ολοι οι τοιχοι.

    Κι επειτα ουτε απο πανω ουτε απο κατω. Στο πλαι ή δεξια ή αριστερα ή και αντικρυστα. Ναι αντικρυστα...ή ακομα πλατη πλατη...

    Αλλα μην χτιζεις παραθυρα ακομα.

    Υστερα τιποτα το ανωμαλο. Εξυγιανση. Ξεπλυμα. Μπανιο πριν τον πουτσο και μπανιο μετα. Αποτιναξη. Κανενας εμετος καμια αηδια καμια οριοθετημενη ηθικη κανενας κανονας περα απ το αφου το ξερουμε σ αρεσω και μ αρεσεις υπαρχουν οι καταλληλες προύποθεσεις.

    Τα μπαζα καθαριζουν και βουταμε στα αρχαια.

    Εναλλαγη. Επιθυμια. Επιλογη. Τωρα ή σημερα ή αυριο; Τι φορας; Ποιος εισαι; Τι σημαινει αντρας ή γυναικα; Ποτε ακριβως παυεις να εισαι κατι και ξεκινας να εισαι κατι αλλο;

    Ανοιχτες ολες οι τρυπες. Το υπεδαφος ζεχνει κι εμεις ψαχνουμε να φυτεψουμε λουλουδια. Και τα φυτευουμε. Οχι γιατι ειμαστε η γενια των λουλουδιων. Μονο γιατι μας λειπουν τα λουλουδια σ αυτο το μαυρο που μας γεννησατε.

    Φιλια κι αγαπη ολουθε.

    Μοιραστειτε ο.τι θελετε. Αποδομηθειτε ή οχι. Μην ξερνατε κακια...βρωμιζει ο τοπος.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    !!!
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγω, θα πάρω Ποπ κορν, ανά χείρας, και θα διαβάζω τα πόστ, αν μου επιτρέπετε.

     
     
  4. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Πιθανως κατι δεν αντιληφθηκες σωστα. Ή αναφερεσαι σε κατι που δεν γνωριζω. Διοτι δεν μιλαω πουθενα για πατο κι ο.τι αυτο συνεπαγεται.
     
  5. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Ειχαν στο Βυζαντιο ποπκορν;
     
  6. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Που εγκειται ο θαυμασμος;  
     
  7. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Αποδόμηση του "εγώ"


    -Κάτι θα πάθω.
    -Τίποτα δεν.
    -Κάτι θα πάθω, το ξέρω, θα είμαι ίδιο.
    -Ε και;
    -Όχι, όχι αυτό, πονάει αλήθεια.
    -Νομίζεις.
    -Μα το νοιώθω..
    -Το νομίζεις.
    -Μπορώ και νοιώθω κάτι που νομίζω;
    -Όλοι.
    -Να το! Πάλι το κάνεις, μη μου το κάνεις.
    -Σταμάτα.
    -Μα έχει σημασία!
    -Για ποιον; για εμένα όχι πάντως.
    -Για εμένα.
    -Πες το πάλι.
    -Για εμένα..
    -Πάλι
    -Για εμ...
    -Εντάξει τώρα;
    *γνέφει καταφατικά*
     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Θεωρώ πως λανθασμένα συγχέουμε την αποδόμηση με το γκρέμισμα.
    Κατ'εμέ αποδόμηση,είναι η αποσυναρμολόγηση που κάνουμε εμείς οι ίδιοι στον εαυτό μας,
    σκοπός της οποίας είναι η ξανά τοποθέτηση των ήδη υπαρχόντων κομματιών μας,στις σωστές θέσεις.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Συνέχισε, να αποδομείς, το κάνεις καλά, φαίνεται. :- )
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    ωραια. το σβηνω.
     
    Last edited: 22 Σεπτεμβρίου 2016
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στο ότι θέλεις και μπορείς...
    Θέλει κι ερώτημα?
     
  12. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Αποδόμηση εαυτού ή αντανακλαστική άρνηση εκείνων των στοιχείων της συμπεριφοράς μου που μου θυμίζουν μια κατάσταση που με περιορίζει/περιόριζε;

    Φαντάζομαι μιλάμε βιωματικά...

    Στην δεύτερη περίπτωση, σε εκείνη δηλαδή της αντανακλαστικής άρνησης υπάρχει η αίσθηση της πιο ανέμελης ελευθερίας ,οι ψυχικές απολαβές είναι άμεσες και πολυ γαμάτες αλλά γρήγορα ή πολύ γρήγορα εξανεμίζονται επειδή αυτά τα στοιχεία της συμπεριφοράς μου που αρνούμε,ως αναπόσπαστα κομμάτια των μηχανισμών του νου που με κρατάνε σε ισορροπία έχουν εδραιωθεί μέσα μου πολύ πιο πριν από οποιαδήποτε παλιοκατάσταση (το πως εδραιώθηκαν είναι άλλη ιστόρια που έχει σχέση με άλλες ημισυνείδητες παλιοκατάστασεις).Πρόκειται περί χοντροδουλειάς

    Η αποδόμηση απαιτεί χειρουργείο full comple, εγώ την κάνω την δουλειά,εγώ είμαι ο χειρούργος και ο ξαπλωμένος στο κρεβάτι,με τις βοηθειές μου,με τις ναρκώσεις μου. Επίσης προαπαιτούμενο ήταν και ένα πέρασμα από τον πάτο και ούτε καν ένα απλό πέρασμα αλλά να κάτσω και λίγο εκεί οπού δε κουνιέται φύλο,έτσι ώστε να υπάρξει χρόνος για να κάνω αποδοχές και να πάρω αποφάσεις επίπονες,εξάλλου ότι δε με χαλάει δε το αλλάζω (εξού και ο πάτος του @G_E κατά την γνώμη μου και δεν εννοώ τον πάτο του που κάθεται ,δηλαδή τα οπίσθια του ανθρώπου ).Πρόκειται περί λεπτοδουλειάς ,χρονοβόρα διαδικασία αφαίρεσης και επούλωσης και τα αποτελέσματα της πολύ πιο ανθεκτικά στο χρόνο.