Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απολογισμός..Time to reset or restart

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Brigitte, στις 13 Δεκεμβρίου 2016.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Η χειρότερη χρόνια της ζωής μου κυριολεκτικά.
    Να φύγει..... Όπως είπε και ο @gazza, στα τσακιδια!!!!!!!
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το 2015 ήτο μία ανάποδη χρονιά σε πολλούς τομείς εν συνόλω. Το 2016 η ρόδα γύρισε με τον ατομικό μου κόπο όπου δεν πήγε χαμένος και το 2017 έχω χτίσει το έδαφος για αρκετά καλούς οιωνούς.
    Συμπέρασμα: Ο κόπος αποζημιώνεται έστω κι ετεροχρονισμένα.
    Αν δίνεις σημασία στα σκυλιά που γαβγίζουν επιθετικά δεξιά κι αριστερά, δε θα φτάσεις ποτέ στον προορισμό σου. Είχε πει κάποτε ο Ντοστογιέφσκυ.

    Η μέτρηση του χρόνου είναι σύμβαση, ωστόσο είναι ένα καλό σκαλί για να κάτσεις προτού συνεχίσεις την πορεία.
    Να έχομε μία χρονιά με χαρμόσυνες τυμπανοκρουσίες σε προσωπικό επίπεδο διότι άμα πιάσομε και το κοινωνικό, εκειά βαραίνει κάπως το πράμα.
     
  3. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Το 2016 ήταν μια χειρότερη version του 2015. Προβλήματα στην δουλειά, στις προσωπικές σχέσεις, στις οικογενειακές σχέσεις, προβλήματα υγείας κτλ κτλ. Δεν υπάρχει ούτε ένα πράγμα που να έγινε το 2016 που να πω '' επιτέλους να και κάτι καλο''. Μιλαμε για τεράστια μούτζα όχι αστεία  . Και δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι η μούτζα θα συνεχίσει να πέφτει βροχή και το 2017.ευχομαι να με διαψεύσει  
     
  4. Master_A

    Master_A New Member

    Food for thought !!

    Στατιστικά παρατηρούμε βάση των απαντήσεων ότι το 2016 ήτο ζόρικο εως πολύ ζόρικο  

    Φταίει άραγε η κατάσταση της χώρας που ζούμε ή οι "ιδιατερότητες" όλων που απαντήσαμε μιας και απαντάμε εδώ που απαντάμε ?

    Καλη Χρονιά σε Ολους μας
     
  5. Brigitte

    Brigitte Contributor

    30 days left.. 

     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

  7. lexy

    lexy .ti.va.

    Ήταν μια αποκαλυπτική χρονιά. Έζησα πολύ δυνατές συγ-κινήσεις, τακτοποίησα σχεδόν αθόρυβα εκκρεμότητες - εντάξει, περίπου αθόρυβα   - , νοιώθω άπειρα δυνατή, πολύ χαρούμενη, με μια ισορροπία σχεδόν απόλυτη.

    Επίσης, έβαζα καθημερινά αντηλιακή κρέμα προσώπου και night repair καθε μα κάθε βράδυ.

    Παμε δυνατά για το 18!
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Στα κλεισίματα του '17 - μετά από αρκετά ζόρια - τόσο η προσωπική όσο και η επαγγελματική μου ζωή αλλάζουν επίπεδο.
    Και οι καινούριες προοπτικές - όσο και να κουβαλούν αρκετό "άγνωστο" - πάντα με εξίταραν.
    Άρα, μπορώ να πω ότι η χρονιά ήταν θετική - αφού το '17 που σε λίγο φεύγει και οι ελάχιστοι για μένα σημαντικοί δεν είχαν σοβαρά θέματα υγείας, ήταν σίγουρα θετική χρονιά -.  
     
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Το 2017 λοιπόν:
    Τρελάθηκα στην δουλειά
    Πήγα Ρώμη πρώτη φορά με την σχέση μου και ήταν μαγικό  
    Αλλά μόλις επέστρεψα από διακοπές απολυθηκα so...
    Γενικά καλά  
     
  10. dim1

    dim1 ®

    Πως κλείνει το '17;
    Παράξενα όπως άρχισε. Διπολικά μάλλον. Συνεχείς μεταπτώσεις, επιτυχίες και αποτυχίες. Όλα ή τίποτα (με ροπή στο τίποτα). Ίσως τελικά να αλλάζει ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε όσα μας συμβαίνουν και όχι ότι μας συμβαίνουν διαφορετικά συμβάντα.
    Άντε να δούμε τα χαΐρια μας τον Δεκέμβρη. Σε ένα μήνα ταμείο.
     
  11. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Το ' 18 για 'μενα σε συναισθηματικό επίπεδο με βρίσκει ολοκληρωμένη, γεμάτη αγάπη και έρωτα.
    Σαφώς υπήρξαν και κακές μέρες όπως και κάκιστες στιγμές, αλλά η σχέση αυτή είναι δυνατή και βγαίνει πάντα νικήτρια  
    Καλά να είμαστε, σε λίγες μέρες θα με πάρει με δήμαρχο και με κουμπάρες   

    Τώρα στα υπόλοιπα κομμάτια της ζωής υπήρξε απίστευτη κούραση, τσακωμοί με γονείς, αδέρφια, νεύρα στη δουλειά - γενικά ψιλοχάλια οι υπόλοιποι τομείς τώρα που το σκέφτομαι  

    Όταν έχεις όμως τόση αγάπη στο σπίτι όλα ξεπερνιούνται, άρα ελπίζω σ' ένα καλύτερο '18  
     
  12. Sub Tolias

    Sub Tolias Regular Member

    ήταν πολύ δύσκολη χρονιά, ειδικά στο ξεκίνημα της, λόγω απώλειας συγγενούς....
    αυτές οι καταστάσεις σε οδηγούν σε μια ανασυγκροτηση του εαυτού σου....έτσι έκανα και εγώ τους επόμενους μήνες....
    πολλές συγκίνησεις στη δουλεια....κυριώς ευχάριστες....

    ελπίζω και εγω με τη σειρά μου σε καλυτερο 2018...