Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος GranitaFraoula, στις 14 Απριλίου 2018.

  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Αν μου επιτρέπεις @GranitaFraoula :

    - Τι σε ώθησε να ζητήσεις συμβουλές από το παρόν site για το θέμα σου;
    - Αυτά που έχεις συζητήσει ήδη στο θέμα με τον άνθρωπό σου δεν σε κάλυψαν αλλά φοβάσαι να επαναφέρεις τη συζήτηση;
    - Πιστεύεις ότι θα πάρεις από εδώ κάποια ιδέα ή κουράγιο να κάνεις κάτι που μόνη σου μαζί του ή απέναντί του δεν μπορείς; Εδώ θέλει προσοχή γιατί στο τέλος μπορεί να φύγεις περισσότερο μπερδεμένη ακούγοντας τοποθετήσεις τρίτων, που δεν έχουν ιδέα για εσένα πέραν εκείνων που αναφέρεις, σε θέμα δικό σου.

    Αρχικές απορίες δικές μου, κι έχω και πολλές άλλες, αλλά σε τέτοιου είδους θέματα λίγο μπορεί να συνεισφέρει κανείς αφού είναι πολύ προσωπικά και λείπει η καλή γνώση της κατάστασης.
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    το Κ/υ είναι μια μακρά διαδικασία. τα ανοίγματα και μεταξύ του ζευγαριού αλλά και προς τα έξω έχουν κι αυτά τη διαδικασία τους. ο Κ σου μπορεί να μην είναι έτοιμος σε αυτή τη φάση γι αυτό που θες η να έχει τελος πάντως τους λογους του που δεν θέλει. η γνώμη μου είναι να γράψετε κάνα χιλιόμετρο anyway και βλέποντας και κάνοντας. βρείτε άλλη ως υποτακτική. ακολούθα αυτό που σου λέει για την ώρα και σιγά σιγά τα υπόλοιπα...
     
  3. Γιατί αυτό σημαίνει Κ/υ. Το να ρωτάει αγνώστους "ο (λέμε τώρα) Κύριός μου δε κάνει αυτό που μου αρέσει" σημαίνει σχέση βανίλια, επιπέδου δημοτικού. Μία υ συζητάει με το Κ (εφόσον της επιτρέπεται) και υποτάσεται στην όποια απόφαση. Ή φεύγει.
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ναι... πριν φτάσει εκεί περνάει κι απ το δημοτικό... δεν αφήνετε τα ποιήματα λέω εγώ και να βρήτε κάτι που να είναι χρήσιμο στον άλλον που ρωτάει?
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Νηπιαγωγείο και βγάλε...
    Δεν είν' κακό...
    Αλλά είναι νηπιαγωγείο..!
    Μποθγουέιζ..!
     
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Υπερβολική την βρίσκω την στάση αλλά εάν λειτουργεί για εσάς πάω πάσο. Υπάρχει και κάτι που λέγεται soft & hard limits. Εάν δεν είναι συζητήσιμα δεν είναι limits είναι απαγορεύσεις.
    Δεν το βρίσκω κακό κάποιος να ρωτάει συμβουλή, ειδικά αφού είναι η πρώτη σχέση της.
     
  7. Αυτό ακριβώς θα σου πρότεινα να κάνεις. Αν μου έπεφτε λόγος.
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Είναι υγιές να ρωτά κανείς και εξίσου υγιές να προσπαθούν οι άλλοι να βοηθήσουν καλόπιστα.

    Ανεξάρτητα αν εν τέλει κάτι τέτοιο βοηθήσει ή δεν βοηθήσει καθόλου.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τσου... Διγιότι θα τα διαβάσει ο κου και θα τα κάνει ξεπατικοτούρα και χωρίς μάνιουαλ θα βάλει λάθος χρώματα στη ζουγραφιά...
    Και θα ζητάει και τα ρέστα μετά...
     
  10. Κακό είναι να νομίζει ότι είναι υ ενώ απλά πειραματίζονται με kinky sex.

    (Τα περί ορίων, είναι μεγάλη, και διαφορετική συζήτηση).
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    να μπει και να ζητάει ότι θέλει... that's his fucking problem...
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Μη το μαλώνετε! Είναι μικρούλι  

    Και, κυρίως, φραουλένιο!