Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Απορίες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Aurora38, στις 1 Ιουλίου 2018.

  1. Aurora38

    Aurora38 New Member

    Καλημέρα!είμαι καινούρια εδώ και δεν έχω ιδέα για τίποτα. Ο συντροφος μου, μολονότι στην κοινωνική του και επαγγελματική του ζωή είναι αυτός που δίνει εντολές στην σεξουαλικη μας ζωή θέλει να τον διατάζω εγω!1)δεν ξέρω τι να κάνω 2)δεν νομίζω ότι κάτι τέτοιο με ικανοποιει 3)δηλώνει κάτι για την σεξουαλικη του ταυτότητα αυτό?ίσως σας φαίνονται παίδαριώδεις οι ερωτήσεις μου αλλά έχω αγχωθει με αυτό το θέμα γιατί δεν μου έχει ξανατυχει!
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Καλωσορίσατε.
    ( 3) Πολλά μπορεί να δηλώνει, αλλά παρακαλώ μπορείτε να μας πείτε γιατί διαλέξατε το στάτους Switch; Η επιλογή σας αυτή, δίνει την εντύπωση ότι τουλάχιστον, έχετε διαβάσει κάποια πράγματα εδώ μέσα και οι γνώσεις σας είναι επαρκείς, ώστε να μην έχετε τις απορίες που διατυπώνετε.
     
  3. Aurora38

    Aurora38 New Member

    Τους βασικους όρους και κάποια βασικά πράγματα τα γνωρίζω χωρίς ωστόσο να τα έχω βιώσει ή να έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα!επιπλεον,έπρεπε κάτι να δηλώσω και δεν υπήρχε η επιλογή 'τίποτα από τα παραπάνω"!
     
  4. Galatée

    Galatée Regular Member

    Θα σε ικανοποιουσε περισσότερο το αντίθετο;
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Καλημέρα και καλό μήνα!
    Σε συμπάθησα ήδη που έφτιαξες το νήμα αυτό,το τέλειο ξεκίνημα Κυριακής για το φόρουμ 

    1) Κάνε τα 3,2.
    2) Πες του το.
    3) Ρώτα τον.

    Ελπίζω να πάρεις βοήθεια κι απ' τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ 
     
  6. Πολλα προβληματα στα ζευγαρια θα λυνονταν απλα αν υπηρχε επικοινωνια.Συγχρονο προβλημα.
    Μην κανεις το ιδιο λαθος.Επικοινωνησε μαζι του
     
  7. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ρίχτου ενα μαστίγωμα και ζητά του να σε αποκαλεί Κυρία και να σου μιλάει στον πληθυντικό απο εδώ και στο εξής .
    Ο γάμος σας μόλις σώθηκε ,καλούς απογόνους .
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    3) όχι, δεν είναι απαραιτητα συνδεδεμένη γενικά η επιλογή παράδοσης ελέγχου στο ερωτικό πλαίσιο με συγκεκριμένη σεξουαλική ταυτότητα. Δεν μπορω βεβαια να σου εγγυηθω καθως δεν γνωρίζω τον σύντροφό σου αλλα υπάρχουν πολλές περιπτώσεις ετεροφυλοφιλων ατομων και αυτου του ερωτικου τροπου εκφρασης που περιγράφεις οπότε δεν χρειάζεται απαραίτητα να οδηγηθεις ως λογικό συμπέρασμα απο το ενα στο άλλο στην περίπτωση 3.
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Για ποιον λόγο σου δημιουργήθηκαν προβληματισμοί για την σεξουαλική ταυτότητα του συντρόφου σου;
    Και βασικά, τι εννοείς "σεξουαλική ταυτότητα";
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    ό,τι ξενερώνει το αποφεύγουμε. δεν είναι πολιτικό καθήκον οι σχέσεις.
     
  11. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Η βανίλια ανήκει στους τριτοτέταρτους όρους; 
    (Κανείς δεν αναρωτήθηκε; )

    ΥΓ : Δε βλέπω αρκετή κίνηση κι έχω αρχίσει ν' ανησυχώ.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Προβληματισμούς που έχουν οι άνθρωπες στα 38 τους, μετά από 20 χρόνια ενήλικης ζωής...
    Είναι που δεν μιλάνε μεταξύ τους, ως φαίνεται...