Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος vautrin, στις 2 Ιανουαρίου 2011.

?

Κατά την διάρκεια του αυνανισμού φθάνετε σε οργασμό…

Poll closed 12 Απριλίου 2011.
  1. 1. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Δια του σωματικού ερεθισμού και τριβής.

    4 vote(s)
    5,4%
  2. 2. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Μέσω φαντασιώσεων

    5 vote(s)
    6,8%
  3. 3. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Μέσω οπτικών κι ακουστικών ερεθισμάτων.

    3 vote(s)
    4,1%
  4. 4. Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…Με συνδυασμό των ανωτέρων.

    28 vote(s)
    37,8%
  5. 5. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Δια του σωματικού ερεθισμού και τριβής.

    7 vote(s)
    9,5%
  6. 6. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Μέσω φαντασιώσεων

    0 vote(s)
    0,0%
  7. 7. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Μέσω οπτικών κι ακουστικών ερεθισμάτων.

    2 vote(s)
    2,7%
  8. 8. Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…Με συνδυασμό των ανωτέρων.

    25 vote(s)
    33,8%
  1. vautrin

    vautrin Contributor

    Κατά την διάρκεια του αυνανισμού φθάνετε σε οργασμό…

    Είμαι άντρας και φτάνω σε οργασμό…

    1. Δια του σωματικού ερεθισμού και τριβής.
    2. Μέσω φαντασιώσεων
    3. Μέσω οπτικών κι ακουστικών ερεθισμάτων.
    4. Με συνδυασμό των ανωτέρων.


    Είμαι γυναίκα και φτάνω σε οργασμό…

    5. Δια του σωματικού ερεθισμού και τριβής.
    6. Μέσω φαντασιώσεων
    7. Μέσω οπτικών κι ακουστικών ερεθισμάτων.
    8. Με συνδυασμό των ανωτέρων.
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός


    Πέραν της εύλογης πιστεύω ερώτησης περί του εάν θα υπάρξει actual poll εδώ ή όχι, πιστεύω πως χρειάζονται και κάποιες διευκρινίσεις. Τουλάχιστον μία, ίσως: Όταν λέμε "οργασμός" εν προκειμένω, μιλάμε αποκλειστικά γιά μονήρη, αυνανιστικό οργασμό;



     
  3. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Στο παρόν γκάλοπ, ναι, ας περιοριστούμε στον μοναχικό αυνανισμό αγαπητέ μου, κι αν υπάρξει ενδιαφέρον και συμμετοχή, επανερχόμεθα για την συνουσία ή τον αμοιβαίο αυνανισμό.
     
  4. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Η απαντήσεις είναι αλληλοαποκλειόμενες, δηλαδή αν κάποιος/α απαντήσει οτι φτάνει σε οργασμό με οπτικοακουστικά ερεθίσματα, αυτό σημαίνει οτι δεν υπάρχει καθόλου σωματικός ερεθισμός και τριβή;

    Το "συνδιασμός των παραπάνω" υποδηλώνει συνδιασμό των 3 προηγουμένων για να προκληθεί ένας μόνο οργασμός ή υποδηλώνει οτι ορισμένες φορές χρησιμοποιείται ένα μέσο και άλλες φορές άλλο μέσο;
     
    Last edited: 2 Ιανουαρίου 2011
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Συμφωνώ. Είναι απόλυτα λογικό, διαφορετικά θα μπερδευόμασταν...

    Κάτι άλλο που θα έπρεπε ίσως να διευκρινισθεί, είναι το κατά πόσον το "2" (και αναλόγως πιθανώς και το "6"), αποκλείει την οποιαδήποτε "μηχανική υποβοήθηση"... Προσωπικά ψήφισα το "2" και όχι ας πούμε το "4", γιατί ο παράγων "τριβή" είναι παντελώς επουσιώδης, παρότι πρέπει να υπάρξει οπωσδήποτε κι αυτός (αν και στοιχειωδώς εν πολλοίς) γιά την ολοκλήρωση. Το απόλυτα καθοριστικό πάντως γιά μένα είναι η φαντασίωση (κι όσο πιό πολύπλοκη και ευφάνταστη τόσο το καλύτερο), και όχι η τριβή... Πρέπει μάλλον να προσθέσω εδώ, πως προφανώς μιά ευφάνταστη και περίπλοκη φαντασίωση, δεν μπορεί να είναι "ένα βυζί", ή "ένας κώλος" ή "ένα μουνί"... Πράγμα βέβαια που θεωρούσα πως θα ήταν σαφές γιά όποιον έχει διαβάσει κομμάτια έστω, από τα διηγήματά μου...

    Πιθανότατα βέβαια, με όλα αυτά, θα κατηγορηθώ πως πάσχω από υπερτροφία της "θηλυκής μου πλευράς"...  




     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    συνδιασμος 5 και 6
     
  7. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αν και, σε γενικές γραμμές, δε δηλώνω φαν της... χειρονακτικής εργασίας, μπορώ να πω πως ο μοναδικός τρόπος για να φτάσω σε κορύφωση είναι μέσω κάποιας φαντασίωσης. Από εκεί ξεκινούν όλα, αν δεν υπάρχει αυτό, τότε δε γίνεται απολύτως τίποτα. Η τριβή ναι μεν παίζει ρόλο, όχι όμως τον πρωταρχικό. Όλα ξεκινούν από το μυαλό. Τώρα, όσον αφορά τα διάφορα οπτικά ή ακουστικά ερεθίσματα, σπανίως είναι ικανά να οδηγήσουν σε οργασμό. Πολλές φορές, δε, έχουν το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα, λειτουργούν ανασταλτικά, εφόσον μιλάμε πάντα για μοναχικό αυνανισμό.
     
  8. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός



    Σωστές οι παρατηρήσεις κι ευχαριστώ. Απολογούμαι για την όποια ασάφεια, αλλά διαφορετικά νομίζω πως το ερωτηματολόγιο θα ήταν εξαιρετικά πολύπλοκο και δύσχρηστο.

    Ας επαναδιατυπώσω όμως το ερώτημα ως εξής: πως φτάνετε ΣΥΝΗΘΩΣ σε οργασμό όταν αυνανίζεστε; Ας συμφωνήσουμε να εστιάζουμε δηλαδή στο σύνηθες κι όχι στο εξαιρετικό.

    Προσωπικές διευκρινήσεις δεκτές απ’ οποίον το επιθυμεί. Ο υποφαινόμενος λόγου χάρη ψήφισε το 4 το οποίο όμως προκύπτει ως συνδυασμός κυρίως του 2 με το 3 κι όχι τόσο με το 1.
     
  9. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Όταν είμαι άντρας ισχύει το 1.
    Όταν είμαι γυναίκα ισχύει το 8.
     
  10. Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    από το 1 έως το 8, εξαρτάται από το τι είμαι και από το τι διάθεση έχω
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός


    Προσπαθώ να καταλάβω το σκεπτικό σου αλλά δεν μπορώ, μήπως θα μπορούσες να το εξηγήσεις;
     
  12. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αρσενικός και θηλυκός οργασμός

    Δεν είναι σκεπτικό. Ίσως να ήταν πιο κατανοητό αν αντί για άντρας - γυναίκα, έγραφα αρσενικό - θηλυκό.