Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ας κλείσουμε επιτέλους την τηλεόραση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος pagourinos, στις 1 Μαρτίου 2017.

  1. pagourinos

    pagourinos New Member

    Είχα καιρό να ανοίξω τηλεόραση στο σπίτι και για κακή μου τύχη το έκανα τις τελευταίες μέρες. Όλοι φαντάζομαι θα είδαμε το τροχαίο δυστύχημα που έγινε το Σ/Κ. Ας μου απαντήσει κάποιος γιατί ο δικός μου νους πραγματικά δεν μπορεί να το χωρέσει. Είναι ποτε δυνατόν να πηγαίνουν οι "μαχόμενοι" έλληνες δημοσιαγράφοι και να πέρνουν δηλώσεις από έναν άνθρωπο ο οποίος έχει χάσει μόλις όλη του την οικογένεια??? Ως πότε δηλαδη πρέπει να γίνεται αυτή η εκμμετάλευση του ανθρώπινου πόνου??Γιατί το επιτρέπουμε να συμβαίνει ακόμα αυτο? Ας κλείσουμε επιτέλους μια καλή αυτό το πράμα που ονομάζουμε τηλεοράση. Ειναι θέμα σεβασμού προς τους ίδιους τους εαυτους μας πρώτα. Είτε το καταλαβαίνουμε είτε όχι από εμάς πέρνουν την δύναμη όλοι αυτοί οι υπάνθρωποι που θέλουν να λέγονται και δημοσιογράφοι.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μου θυμίζει το ανέκδοτο "λερώθηκε το παιδί, ας το πετάξουμε να κάνουμε άλλο".

    Η ευθύνη είναι κοινή. Όσο υπάρχει κοινό που αρέσκεται σε τέτοια θεάματα, όσο υπάρχει ζήτηση ευτελών θεαμάτων, τόσο θα υπάρχει προσφορά. Κάθε μέσο δεν είναι παρά ένα εργαλείο, ο καθένας προσδιορίζει την χρήση του.
    Σημαντικό είναι ο καθένας να επιλέγει τι βλέπει, αντί να καλεί να κλείσουμε τα μάτια μας.

    Άλλαξε κανάλι.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    δεν φταίει η τηλεόραση, αλλά η ανεπαρκής χρήση του τηλεκοντρολ.
    την επόμενη φορά που θα διαλέξεις το ίδιο κανάλι μην διαμαρτυρηθείς, θα είναι κουραστικό.
     
  4. pagourinos

    pagourinos New Member

    @estelwen Προφανώς και η ευθύνη είναι κοινή. Προφανώς όσο υπάρχει ζήτηση θα υπάρχει και προσφορά. Δεν λέμε κάτι διαφορετικό. Η προτροπή η δική μου είναι να αλλάξουμε επιτέλους εργαλείο. Να αρχίσουμε σιγα σιγα να κρίνουμε τι βλέπουμε και να πράξουμε αναλόγως.Δεν νομίζω ότι το κλείσιμο της τηλεόρασης ισοδυναμεί και με το κελίσομο των ματιών, το αντίθετο θα έλεγα κιολας.
    @tithon Δεν είναι προσωπικό το θέμα. Εγώ τις επιλογές μου τις έχω κάνει.
     
  5. ellianna

    ellianna Regular Member

    Αυτό μου θυμίζει λίγο την φάση πριν λίγα χρόνια με τα τουρκικά σίριαλ...
    Όσο υπήρχε κόσμος που τα υποστήριζε κ τα ζητούσε,ερρεαν άφθονα στις οθόνες μας..
    Μόλις ο κόσμος άρχισε να τους γυρνάει την πλάτη,άρχισαν σταδιακά να εξαφανίζονται μέχρι που σταμάτησαν τελείως να προβάλλονται!
    Το ίδιο δεν ισχύει γενικώς?
    Υποθέτω..
     
  6. pagourinos

    pagourinos New Member

    @ellianna Αυτή η κολώνια της ενημέρωσης όμως κρατάει χρόνια,δεν αλλάζει, δεν βελτιώνεται και συνεχίζει να ρέει αφθονα σαν εμετός στις οθόνες. Γιατί? Γιατί ο κόσμος δεν γυρνάει επιτέλους την πλάτη. Τι να κάνει? Σωστή χρήση του τηλεκοντρόλ που λέει κ ο φίλος @tithon
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    αλλά γιατί επιτίθεσαι στην τηλεόραση τότε; αντί στα χειρότερα δείγματα "δημοσιογραφίας";
    να κόψουμε και την καφετέρια, γιατι σε μιά εδώ κοντά πάνε και δυο χρυσαυγίτες.
    να κόψουμε και το ιντερνετ, γιατί έχει σελίδα ο σύλλογος της αγιας τερρεζας.
    στις ειδήσεις που άκουσα και διάβασα δεν είδα το φαινόμενο που περιέγραψες.
    δεν είναι προσωπικό, διευκρίνιση είναι.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ βλέπω survivor κ τρελαίνομαι.  
     
  9. pagourinos

    pagourinos New Member

    Μα όσων αφορά την ενημέρωση, ποιοι την απαρτίζουν? Αυτά τα δείγματα "δημοσιογραφίας" δεν την απαρτίζουν?? Εξάλλου για τους "μαχόμενους" δημοσιογράφους δεν λέω και στο αρχικό?
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    στις δικές μου πηγές ενημέρωσης δεν εντόπισα τον κανιβαλισμό που περιέγραψες. δεν έχω περιθώριο να τους καταγγείλω γι αυτό.
    κοντά είμαστε, αλλά να συμφωνήσουμε οτι δεν φταιν όλοι γιά όλα, δεν είναι ίδιοι όλοι, δεν συμπεραίνουμε για την τηλεόραση απ' τους κανιβαλους εντός της.
    δεν είναι άχρηστο το φορουμ επειδή συμμετέχουν πιασάριακα 8-10 δυσφορούσες και δυσφορούντες.
     
  11. pagourinos

    pagourinos New Member

    Συμφωνούμε φίλε μου. Όντως το τσουβαλιασμα δεν είναι θεμιτό. Απλα στα δικά μου μάτια δυστυχώς η πλειονότητα των επιλογών, στο μέσο που ονομάζεται τηλεόραση, όσον αφορά την ενημέρωση πάσχει. Και πάσχει πολύ! Ας προβληματιστουμε λοιπόν κ ας πράξουμε αναλόγως. Αυτό λέω μόνο. Η αμασητη τροφή κάνει κακό στο στομαχι
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Την ενημέρωση την απαρτίζουν οι μαχόμενοι χωρίς εισαγωγικά δημοσιογράφοι.Και τα δείγματα δημοσιογραφίας καλό είναι να κρίνονται από το κοινό ώστε να διευκρινιστεί ποια έχουν εισαγωγικά και ποια όχι.
    Κανείς δεν αναγκάζει το κοινό να καταπίνει αμάσητη τροφή, είναι επιλογή.