Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ας κλείσουμε επιτέλους την τηλεόραση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος pagourinos, στις 1 Μαρτίου 2017.

  1. Dapom

    Dapom Contributor

    Αν καταφέρετε να κλείσετε την τηλεόραση κάντε έναν κόπο μήπως καταφέρετε να κλείσετε και τα φεισμπουκ και τα τουιτερ ...
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    και το Instagram? :'(
     
  3. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Μια χαρά είναι η τηλεόραση μου 50 αρα (θεωρείται cougar?  ) αν την κλείσω πως θα παίζω με τις κονσόλες? Δεν θα το κάνω αυτό στα PS4, Ps3, xbone  , x360, n64, wii, nes, snes.. μου, αρνουμαι!, θα νιώσουν μοναξιά..  
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    εξάρτηση και από αυτό;
     
  5. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αν δεν μπορούμε ως άνθρωποι να φιλτραρούμε και να επιλέξουμε τι πληροφορίες θα πάρουμε και απο που, δεν μας φταίει το μέσο.
    Οι δημοσιογράφοι είναι "εκεί" και κάνουν αυτό που πουλάει, αυτό που τους ζητείται, αυτό που χρειάζεται για να μην δώσεις, ως τηλεθεατης, ιδιαίτερη σημασία στο γεγονός αλλά στις βλακίες τριγύρω....
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ειναι ενας παντοπωλης που κλεβει απ τους πελατες του για τη πλακα του.Αν εγω τον πω κλεφτη θα θεωρηθω γκρινιαρα;Δε θα πρεπει να το αναφερω αλλα να πω μεσα μου,εσυ ξερεις οτι ειναι κλεφτης και πας στον αλλο που δε σε κλεβει και τσιμουδια.Το θεμα μας δεν ειναι δηλαδη η παραδοχη οτι υπαρχουν κλεφτες κι απλως ετσι γουσταρουμε να τα αναφερουμε,αλλα το οτι δε θα επρεπε να το λεμε γιατι αυτο ειναι γκρινια και δε ξερουμε να κρινουμε ποιοι δεν ειναι κλεφτες και τους κατονομαζουμε ολους κλεφτες.Αν αυτο δε λεγεται ισοπεδωση,δε ξερω τι λεγεται
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    εσας, τι ακριβώς σας ενοχλει στην "τηλεόραση" @vussinada ?
    πού διαφοροποιήστε;
     
  8. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Δε θελω να κανω τη διαφορα!Μανία....
    Εξεφρασα σε πολλα ποστ την αποψη μου και τι ακριβως μ ενοχλει και νομιζω εγινα κατανοητη.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    νοt really.
     
  10. angel42

    angel42 Regular Member

    Πάντως Εγώ ζω εδώ και 6 χρόνια χωρίς τηλεόραση και είναι υπέροχα... Α.
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Χαλαρά. Αυτό που αναφέρεις ως "θέμα από το πουθενά" εγώ το ονομάζω συζήτηση, είμαστε σε δημόσιο χώρο, διάλογο κάνουμε. Στον οποίο κανείς δεν παρασέρνει κανέναν ούτε καθορίζει τον τρόπο που θα αντιδράσει ο συνομιλητής του.  

    Χρησιμοποίησα το ποστ του ως χρήσιμη αφετηρία για να σχολιάσω μια αντίληψη που συναντιέται συχνά, δεν αναφερόμουν σε σένα και στις προσωπικές σου επιλογές.
    Το ίδιο όσον αφορά την ανάληψη ευθύνης που ανέφερα, που εννοούσα και εννοώ ως πρωτοβουλία να αλλάξω την συμπεριφορά μου σχετικά με ότι με δυσαρεστεί. Σε άλλα δεν μου φαίνεται ότι διαφωνούμε ιδιαίτερα, παρά μόνο στον τρόπο έκφρασης της δυσαρέσκειας. Προσωπικά προτιμώ να μην χαλιέμαι και να επιλέξω κάτι άλλο.

    Σε κάθε περίπτωση, ενστερνίζομαι πλήρως αυτά τα λόγια σου:
    "Εγώ έχω κάθε δικαίωμα να εκφρασω την όποια δυσαρέσκεια μου όπως άλλωστε κάνεις κι εσύ για αυτά που λέω, σωστά; Τα δικά μου πιστεύω ανέφερα απλώς".
     
  12. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Ετσι σωστα.