Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ασκήσεις λογικής βιολογίας, από την Gloria Steinem.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 7 Φεβρουαρίου 2006.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    αουτςςς...αυτο πρεπει να πονεσε.....
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Σειρήνες σας είπε η soft_crystal Εύα και ακούγεται ευχάριστα νομίζω, δεν το είπε για κακό, έτσι μου φάνηκε εμένα τουλάχιστον.

    Έτσι όπως τα λέτε πρέπει να είναι, γιατί να παραμονεύετε άλλωστε, είδα όμως αυτό και πρόσκαιρα έμεινα με την εντύπωση αυτή

    Κυρίαρχικο αρσενικό για προσωπικό Μου σκλάβο...

    Εύκολη είμαι και το απολαμβάνω και το χαίρομαι  

    ΥΓ. Εύα κουράζουμε πιά... ας προσπαθήσουμε λίγο να μην κουράζουμε, όχι για μας για όλους τους άλλους, βλέπετε εύκολη γυναίκα είμαι με απασχολούν αυτά, εσάς μπορεί όχι  
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Αν οι Άντρες είχαν περίοδο, από την Gloria Steinem.

    Προτιμώ το Goddess που έχω επιλέξει από το Σειρήνα.
    Τέλος πάντων περί της αγγελίας μου σε παρακαλώ δεν θέλω κουβέντα.
    Όλα και όλα...δεν βλέπεις με τι σοβαρότητα ομιλώ και το αντιμετωπίζω το θέμα?

    Τέλος και επειδή σε κούρασα, αλλά μου αρέσει ...είναι υπέρτατη χαρά Μου να κουράζω σκλάβους και σκλαβίτσες, ήδη πριν μου το πεις σου είχα αφιερώσει ΑΥΤΟ...

    Ευκολη Μου tender lilly και εις αλλα με υγεια!!!
    Μια στριμμένη, κακιασμένη και δύσκολη Goddess σε Καληνυχτίζει!!!!
     ​
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    λογο της φιλιας μου με την ΣΜ_Αρτ , πολλες φορες προτιμησα να σιωπησω αδικοντας την φιλια αυτη , παρα να φανω οτι μεροληπτω υπερ της , αλλωστε γνωριζοντας την ΣΜ_Αρτ ξερω οτι δεν εχει αναγκη απο καμια υποστηριξη ...
    Το λεω αυτο διοτι θελω να υποβαλω την αποψη μου χωρις να θεωρησει κανεις οτι δεν ειναι αντικειμενικη .
    Ειναι επιβεβαιωμενο (τουλαχιστο σε μενα) οτι η αντρικη Κυριαρχεια προστατευται μεσα εδω ως χωμα ιερο , και καλα κανει και σωστα και ετσι πρεπει ... ομως οι γυναικες Κυριαρχοι βρισκονται συχνα πυκνα περισσοτερο εκτεθειμενες σε αποψεις που ακομα και για αστειο θα θελησουν να τις αμφισβητησουν ...
    Ετσι οχι σπανια βλεπω κειμενα απο εκεινες , προσπαθωντας να εξηγησουν τα αυτονοητα , ειτε σε απλα αμαθεις ειτε σε οσους βλεπουν το στατους ως ανεμομυλο σε καποια σελιδα του Θερβαντες ...
    Θελησα πολλες φορες να πω την παραπανω αποψη μου και παντα σταματουσα οταν εβλεπα οτι συνομηλικες του ιδιου φυλλου και μοντερ. σεβοντουσαν το στατους και απηυθυναν στον πληθυντικο ...
    Δυστυχως οχι μονο καποιοι (λιγοι ευτυχως) νεοτεροι σε ηλικια και παρουσια δειχνουν να το αγνοουν (παντα βαση του στατους) .. αλλα πειραματιζονται αμφισβητοντας τις γυναικες Κυριαρχους .... γιατι ? .... επειδη απλα μπορουν να το κανουν ? ... τους φαινενται ευκολοι στοχοι ? ... επειδη τι ? .. δεν υπαρχει καποιος αντρας ? .. αναρωτηθηκαν ποτε ποσα κοτσια ηθελε για να σηκωθει ορθια και να τιναξει απο πανω της οτι δεν της εκανε καλο ? ..προς θεου δεν μιλω συγκεκριμενα .. γενικα μιλω για τις γυναικες Κυριαρχους του Φορουμ ....
    τεσπα ... αυτα ειχα διαπιστωσει και θεωρησα οτι επρεπε να τα πω ...αν κανω λαθος ας κριθω απο τα λογια μου ...

    ΥΓ.. αυτο το ποστ θα μπορουσε να γινει και στο αλλο σχετικο νημα περι γυναικιας Κυριαρχειας .. τυχαια ανοιξα πρωτα αυτο
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τώρα εγώ που αμφισβητώ την εξ αρχής κυριαρχικότητα τέτοιων ατόμων είμαι κακιά?
    Να είσαι kinky, sadist, switch και να γουστάρεις να γονατίσεις μπορώ να το καταλάβω.

    Αν όμως είσαι Κυρίαρχος όπως ερμηνεύω εγώ το Κυρίαρχος από μόνη της τέτοια σκέψη είναι αρκετή να σου γεννήσει αντίδραση, πόσο μάλλον να φτάσεις να το κάνεις πράξη.

    Ίσως όμως να είναι διαφορετική η ερμηνεία που δίνω εγώ βέβαια στους Κυρίαρχους, έτσι που εκείνον που με την πρώτη δυνατοτητα που του δίνεται αφήνει καταμέρος την κυριαρχικότητα του και πέφτει στα 4, δεν διανοούμαι να τον ονομάσω Κυρίαρχο.
    Και για να μην παρεξηγούμε, δεν εννοώ πως είναι κακό ή μεμπτό να πέφτει κάποιος στα 4. Απλά δεν είναι Κυριαρχία.