Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ατμοσφαιρικη μουσικη για τα SM sessions

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 13 Ιουνίου 2005.

  1. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    Αν η μουσικη θεωρειται art ...

    προτεινω στους φιλους του sm μια αγγλιδα τραγουδιστρια με τραγουδακια με sm περιεχομενο."Athamay" Περιμενω εντυπωσεις 
     
  2. Eternal_Dominion

    Eternal_Dominion New Member

    The one and only all time classic:

    Moments in love - The art of noise

    ....ή, όπως συμήθιζε να λέει μια υποτακτική ψυχή: "αυτό δεν είναι τραγούδι, είναι ένα 8λεπτο μαστίγωμα των αισθήσεων" ;-)

    E.D.
     
  3. subboy27

    subboy27 New Member

    πάντα η μουσική βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις. Βοηθάει ψυχολογικά αλλά και πρακτικά...εννοώ φυσικά κάποιες φωνές που μπορεί να ακουστούν ύστερα από κάποιο χτύπημα παραπάνω δυνατό από οτι πρέπει...με τη μουσική δεν θα ακουστεί πολυ...Κι εγώ θα προτμούσα κάτι ήρμεο,υποτονικο...!
     
  4. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Οι athamay με το αλμπουμ τους pleasure of sin εχουν αποκλειστικα sm θεματολογια στους στιχους και η μουσικη ειναι εξαιρετικα υποβλητικη. Ανηκουν στο ειδος του gothic electro και ειναι το απολυτο sm ακουσμα μαζι με τους Die Form.
    Εξαιρετικο κομματι για session θεωρω και το Love will tear us apart απο τους Joy Division.
     
  5. tom311

    tom311 New Member

    Θυμάται άραγε κανείς το video Love is a killer από τις Vixxen?
     
  6. elGreco69

    elGreco69 New Member

    το soundtrack του ρεκβιέμ για ένα όνειρο, enigma, και MOTORHEAD
     
  7. gustonpra

    gustonpra New Member

    Η δική μου πρόταση είναι Manowar και Battle Hymns. Επικό άλμπουμ με δύο κομμάτια κομμένα για την φαση!!! Παλιο μεν εξαιρετικο δε!!
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Προτιμώ να ακούγονται οι ανάσες μας.

    Αστάρτη
     
  9. underHeels

    underHeels New Member

    Κι εγώ συμφωνώ με ERA, Enigma και τέτοιου είδους ατμοσφαιρική και mystery μουσική υπόκρουση, ίσως και μερικά Cafe Del Mar

    Δεν θα έβαζα ποτέ μουσική που :

    - ο στίχος μιλά για SM, γιατί η προσπάθεια του εγκεφάλου να ερμηνεύει τον στίχο σε αποσπά από το «παιχνίδι»
    - το πολύ δυνατό και γρήγορο bit σε παρασύρει σε πιο γρήγορα (βιαστικά) και δυνατά «παιχνίδια»
    - κάποιο μουσικό όργανο ή ο τραγουδιστής να είναι τέλειοι και να κλέβουν την παράσταση. Άλλο τέλεια μουσική υπόκρουση, και άλλο τέλεια μουσική.
    - δεν είναι ποιοτική. BDSM και ποιότητα πάνε πακέτο.
    - είναι πολύ ρομαντική. Τότε τι θα έβαζαν τα vanilla ζευγαράκια στα πρώτα τους ραντεβού ?
    - είναι πολύ δυνατή ή διαπεραστική , και καλύπτει έτσι τους πολύ όμορφους και σημαντικούς μικρο-ήχους (τρίψιμο δερμάτινου ρούχου, βήματα stiletto, αντίλαλος του whip μετά και το σκίσιμο του αέρα πριν, ...κλπ)
     
  10. AngelW|tch

    AngelW|tch New Member

    καλο ασμα για οσους ανηκουν στον χωρο ειναι το DOMINANCE & SUBMISSION απο τους BLUE OYSTER CULT... το λεει και ο τιτλος αλλωστε  
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εμένα μου αρέσει να ακούω τους ήχους που κάνει με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο η Αφέντρα. Ο ήχος απ'το τακούνι της όταν περπατά και, ιδίως, όταν πλησιάζει σε εμένα. Ο ήχος του μαστιγίου όταν "σφυράει" πάνω από το κεφάλι μου και όταν προσγειώνεται στην πλάτη μου. Η Ανάσα Της, όταν με πλησιάζει. Ο ψιθύρός Της, όταν μου μιλά, αυτό με διεγείρει πιο πολύ. Το μαστίγιο ή η βέργα όταν σούρνονται στο δέρμα μου. Το βογγητό μου. Ο ήχος από την παραμικρή κίνησή Της. Όλα αυτά και άλλα πολλά που μπορείται να φανταστείτε είναι σαν μια τέλεια συμφωνική μουσική (διότι υπάρχει μια άτυπη συμφωνία μεταξύ μας, ιερή θα έλεγα). Κατά συνέπεια δε θέλω μουσική, με ξενερώνει και με αποσπά από Αυτήν.
     
  12. KaterinaWP

    KaterinaWP New Member

    χαιρετε. Ειμαι πολυ χαρουμενη που σας βρηκα...

    Εμενα μ'αρεση μουσικη πολυ βαρυ και "Dark" - παραδειγματοσ χαρη, Queen of the Damned soundtrack. Τα sessions μας ειναι τυπικα επισεις βαρια και εντονα, και η μουσικη ταιριαζη.