Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυνανισμός, κοινώς, μαλακία -- κακό, τζιζ;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 14 Ιουλίου 2008.

  1. female

    female Contributor




    Έχω αρχίσει να αλλάζω άποψη για το σε τι φόρουμ μπήκα πριν κάμποσο καιρό. Έχω αρχίσει να φοβάμαι πως μπήκα σε ιστοσελίδα που συχνάζουν πουριτανοί ηθικολόγοι. Διαβάζω απόψεις αρνητικές προς την συνουσία, κοινώς σεξ. Πρόσφατα διαβάζω απόψεις που καταδικάζουν τον αυνανισμό, κοινώς μαλακία.

    Ποια είναι η άποψή σας ;

    Είναι κακό πράγμα η μαλακία; (Παρακαλώ λάβετε υπ' όψιν σας την κυριολεξία της έννοιας πέραν της μεταφορικής.) Είναι κακό, βλαβερό, ανήθικο, απρεπές, αναξιοπρεπές, κλπ., να τον παίζεις, να χαϊδεύεσαι, να αυνανίζεσαι κι αν ναι γιατί και υπό ποιες προϋποθέσεις, κι αν όχι γιατί κλπ.



    Εκφραστείτε όσο ελεύθερα σας κάνει κέφι σε όλο το φάσμα του θέματος.



     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και ειστε σιγουρες οτι αντεχετε τις απαντησεις ;; ...
     
  3. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Μια χαρά πράγμα είναι η μαλακία. (ή μήπως το απαγορεύει η BDSM Police 
     
  4. female

    female Contributor



    Για ένα τεστ αντοχής ζούμε! Πες τα, πες τα όλα... Κάτω η λογοκρισία και η αυτολογοκρισία!


     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=148435&postcount=52

    Συμπληρωματικά,

    α) η μόνη περίπτωση όπου ο αυνανισμός θα κρίνονταν ως απρεπής χειρονομία σύμφωνα με τις συμβάσεις αστικής ευγένειας είναι παρουσία ανθρώπων μη προσκείμενων στη σεξουαλική ζωή του υποκειμένου.

    β) η μόνη περίπτωση όπου ο αυνανισμός θα κρίνονταν ως αρνητική επιρροή στην ανάπτυξη ενός ανθρώπου είναι όταν αυτός τείνει να υποκαθιστά εν γένει τη σεξουαλική δραστηριότητα ενός, στα πλαίσια μίας γενικότερης παραίτησης από τις χαρές της ζωής. Λ.χ. θεωρώ απαράδεκτο το να καταλήγει σε συστηματικό αυνανισμό ένας νέος άνθρωπος επειδή είναι συνεσταλμένος και συνεπαγωγικά καθόλου επιθετικός επικοινωνιακά απέναντι σε ανθρώπους του αντίθετου φύλου. Το σεξ δεν αντικαθίσταται από πράξη μοναδιαίου τελεστή, δεν είναι δύο ταυτόχρονοι αυνανισμοί, είναι η πιο μεγαλειώδης μορφή επικοινωνίας, συνεπώς και η μία εκ των δύο προϋποθέσεων κοινωνικοποίησης. Γιατί ασφαλώς δεν αναγνωρίζω ως κοινωνικοποιημένο, άνθρωπο που δεν έχει εξασφαλίσει για τον εαυτό του τροφή και σεξ - κοντολογίς, άνθρωπο που δεν εργάζεται (παράγει έργο) και δεν συνουσιάζεται.

    Αυτά από εμένα. Πολύ όμορφο νήμα female.
     
  6. Να κάνεις έρωτα με τον εαυτό σου και με την φαντασία σου.
    Καθόλου κακό. Αναγκαία και ικανή συνθήκη για να μείνει
    κάποιος για πάντα νέος  
     
  7. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Ο αυνανισμός είναι ο πλέον σίγουρος τρόπος να έρθει κανείς σε οργασμό.
    Εξάλλου, ποιος αγαπάει περισσότερο το σώμα μας από εμάς τους ίδιους??
    Εγώ το παραδέχομαι πάντως, το καλύτερο σεξ που έχω κάνει είναι με τον εαυτό μου.
    Έτσι έμαθα άλλωστε ότι τελικά δεν είμαι ανοργασμική (στα 17 μου τα boyfriends που είχα ήταν εντελώς κομπάρσοι στο σεξουαλικό).
    Χώρια που, κάποιοι λένε πως είναι πολύ σέξυ να βλέπουν την κοπέλα τους να αυνανίζεται, ενίοτε το ζητούν κιόλας.
    Προσωπικά μιλώντας, πάντα, ο ανδρικός αυνανισμός μ'αρέσει σα θέαμα. Το κρίνω απαραίτητο σε κάθε περίπτωση, είτε για "αποφόρτιση", είτε ως μέρος του παιχνιδιού. Το πρόβλημα είναι, σε κάθε περίπτωση, το προσφιλές "τάκα-τάκα" να μη μεταφέρεται από το κάτω κεφάλι στο πάνω. Εκεί.... Houston, we got a problem....
     
  8. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Αυνανισμός, κοινώς, μαλακία -- κακό, τζιζ;;;

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    I'm such a good lover because I practice a lot on my own.
    Woody Allen

    Και εχει δικιο!  
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αυνανισμος= Τρομπαρελλα, το "καλε μου θα μαλλιασει η χουφτα σου".
    Δεν νομιζω οτι ειναι κακο, η φαντασια δουλευει, δημιουργει εικονες που καποιες φορες ειναι δυσκολο να συμβουν πραγματικα, κρυφες φαντασιωσεις, ανομολογητες λαγνειες ερχονται στην επφανεια με σκοπο την κορυφωση.
    Σιγουρα ειναι κατι που δεν ειναι αποδεκτο οταν γινεται δημοσιως, π.χ. σατυροι που το "παιζουν" εξω απο σχολεια, ή και μεσα στο μετρό, "μαμα κοιτα εκεινος ο κυριος εκανε το κουκούνι του σφεντονα" κ.λ.π.
    Θελω να πω, μεσα στους 4 τοιχους, με ή χωρις παρτεναιρ συχνα-πυκνα αποτελει προεργασια πριν την πραγματικη σεξουαλικη πραξη, αλλα εξυπηρετει και οταν ειμαστε μονοι και θελουμε να "ασπρισουμε" τον τοιχο απεναντι.
     
  11. Eri

    Eri

    Εγω παντως εχω ενα προβλημα οταν μαλακιζομαι (οπως θελει να το αποκαλουμε η αγαπητη φημεηλ)......Συνηθως τελειωνω πιο γρηγορα απ'οτι θελει ο εγκεφαλος μου κ φοβαμαι οτι καποια στιγμη μυαλο κ σωμα θα μαλωσουνε........Δημιουργειται αντιπαλοτητα επειδη ο εγκεφαλος δεν το ευχαριστιεται τοσο οσο το σωμα.......Σε στιγμες που χυσανε μαζι παντως ηταν πολυ εντονο.....
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Αυνανισμός, κοινώς, μαλακία -- κακό, τζιζ;;;

    Αναρωτιέμαι αν ισχύει και για τη μαλακία αυτό που ακούγεται συνήθως για το BDSM. Δηλαδή πως είναι κατά βάση εγκεφαλικό. Μήπως η εγκεφαλική μαλακία είναι η μόνη πραγματική μαλακία;