Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτομαστιγωνονται οι Κ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 28 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    ξέρεις τι, όταν λένε αυτοί που τα δοκιμάζουν και πάνω τους, ναι εγώ τα δοκιμάζω, τότε τα δοκιμάζουν όλα ή επιλεκτικά; Γιατί αν είναι επιλεκτικά δεν είναι ότι το κάνουν για να δουν πώς είναι για την υ τους, αλλά γιατί το γουστάρουν και αυτό είναι διαφορετικό. Αλλά τι παίζει αν είναι δονητής, ταπίτσα, μπιλίτσες και χίλια άλλα δύο μπιχλιμπίδια; εκεί δε θέλουν να δούν πώς είναι το feeling της υ τους;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θα πρεπε να τα χώσουν όλα στον κώλ@@@ τους για να πιάσουν το feeling της/του υπό!;   
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Όλα, όλα, αντικειμενικά δλδ δεν γίνεται!!!!
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η "τέχνη" του ξεμπουρλέματος καλά κρατεί. Όταν κάποιος/α/οι/ες ( βάλτε το φύλο και το ποσοστό που γουστάρετε ), κάνουν - και καλά - πως δεν καταλαβαίνουν.
    Και εν είδει χιούμορ ή "χιούμορ" ( όλα παίζουν ) μαμάνε τα ράμματα σε οποιαδήποτε ερώτηση/νήμα/άποψη είχε την ατυχία ή "ατυχία", να ξεπροβάλλει.
    Έχει βέβαια και την χρησιμότητα της αυτή η "πρακτική/τακτική". Νήμα με μόνο μια-δυο σελίδες τι να το κάνουμε? Είπαμε, η "μηχανή" πεινάει και αν πάψει ν' "αλέθει"...
     
  5. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    Καμια τεχνη. Αν περιοριστει το νημα σε εργαλεια προκλησης πονου κ συγκεκριμενα ποια, μπορω να καταλαβω τοποθετησεις. Οσο παραμενει γενικο ομως το θεμα, τοτε η επιλογες ιδιας χρησης απο τους κ παραμενει κατα προτιμησης του αντικειμενου.

    Υ.γ. εχω ανεμιστηρα.
     
  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Η αλήθεια είναι πως ήξερα εξ αρχής ότι έτσι θα κυλήσει το νημα κι αυτό γιατί αντιλαμβάνομαι τη δυσκολια να βγουν και να πουν πως έχουν δοκιμάσει πάνω τους πρακτικές.
    Είναι κάτι πολύ προσωπικό για τον καθένα.
    Επίσης παίζει το ρόλο της και η ατσαλακωτη εικόνα που θέλουν να έχουν κάποιοι.
    No problem.
    Ωστόσο αποφάσισα να το ανοίξω γι'αυτές τις 2-3 γνώμες που θα γραφτούν και θα βοηθήσουν εμένα προσωπικά αλλά και κάποιους αλλους(ελπιζω) να λυθεί η συγκεκριμένη απορία.
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Θεωρώ βασικό την ανάδραση που παίρνει το κ όταν χρησιμοποιεί οποιοδήποτε "εργαλείο", πάνω στο υ.
    Αυτό εμένα ως δείκτης, μου αρκεί.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @dina παίζει και αλήθεια κάποιοι/ες να μην έχουν δοκιμάσει ποτέ τους, κάποιες πρακτικές επάνω τους.
    Ούτε εγώ τις έχω δοκιμάσει.
    Κι αυτό όχι για να κρατήσω την "μόστρα μου.
    Ότι είναι κάτι προσωπικό για τον καθένα, με βρίσκεις σύμφωνο. Κάποιοι νιώθουν πιο ασφαλείς, αν δοκιμάσουν εργαλεία/πρακτικές, πριν τα εκτελέσουν με το υ τους.
    Εγώ όπως προέγραψα, απλά κάποια πράγματα τ' αποφεύγω τελείως.
    Θες γιατί δεν μου κινούν στο ελάχιστο την περιέργεια, θες γιατί γνωρίζω ότι θα απαιτούσαν εξειδικευμένες γνώσεις, που δεν έχω.

    Μετά υπάρχουν πρακτικές και πρακτικές, εργαλεία και εργαλεία.
    Πάντως την πρώτη φορά που ζήτησα από κάποια στράπο, δεν το είχα κάνει, ούτε επειδή ήθελα να καταλάβω πώς νιώθει εκείνος/η που θα έδινε κώλο.
    Πόσο μάλλον, για να εκτιμήσω την τότε υ που τον κώλο της μου έδινε.
    Ήμουν περίεργος, δεν με χάλασε, δεν ένιωσα λιγότερο άντρας ή Κ.
    Όπως προείπα, την εικόνα μου - πόσο μάλλον σε αγνώστους - την έχω γραμμένη εδώ και τουλάχιστον 15 και βάλε χρόνια.

    Πάντως, παίζει και κάποιος/α/ες/οι, να ήθελε/αν απλώς να πει/πουν την "εξυπνάδα" ή την μαλθακία του/τους ( υποκειμενικό και αυτό ), για λόγους που θα γνώριζε/ζαν μόνο εκείνος/η/οι/ες.
    Εγώ το κάνω συνέχεια ( να γράφω μαλθακίες ) και φταίει η κεκτημένη ταχύτητα καθώς και το οξύ σύνδρομο μαϊντανίτιδας που με βαράει, ειλικρινά.
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    Αν ρωτήσεις 10 υ που θα νοιώσουν το φλόγκερ του ίδιου ανθρώπου με την ίδια ένταση και κατά το δυνατό όμοιες συνθήκες, θα λάβεις 10 διαφορετικές απαντήσεις.
    Θεωρώ πως εκείνος που κάνει χρήση τεχνικών, εργαλείων και παιχνιδιών πάνω σε άλλους ανθρώπους, οφείλει πρωτίστως να είναι "διαβασμένος", να γνωρίζει τι προκαλούν και τι όχι τα παιχνίδια του, να είναι τεχνικά καταρτισμένος, να συζητήσει και να συμβουλευτεί σε ό,τι αφορά στην χρήση και κατάχρησή τους, να παρακολουθήσει ως θεατής το "παιχνίδι".
    Το να δοκιμάσει κάποιος πάνω του κάτι που προκειται να χρησιμοποιήσει πάνω σε άλλο άνθρωπο, δε νομίζω οτι βοηθά σε κάτι. Ο Κ που νοιώθει το υ του γνωρίζει τι του προκαλεί με το οτιδήποτε.

    (@Tenebra_Silente δε γνωρίζω τι σημαίνει "ξεμπούρλεμα" -μάλλον κάτι άσχημο είναι. Αν η @dina θεωρεί ότι το "χιούμορ" μου εκτροχιάζει το νήμα , φυσικά αποσύρω το σχόλιό μου. Αυτό με την "αστυνομία" ντακακόπαιδι όμως και την μόνιμη επωδό " πάλι μπάχαλο το κάνατε" απλώς για να πούμε κάτι, τι είναι; Προάγει τη συζήτηση και τον καλό διάλογο; )
     
  10. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη σε αυτο.
    Βασικά δεν παίζει απλά,είμαι σίγουρη πως αρκετοί δεν το έχουν δοκιμάσει.
    Για τους δικούς τους λόγους.
    Σε κάποιους μπορεί να μην έχει περάσει καν από το μυαλό τους.
    Ακριβώς όπως ο τότε Κ μου.
    Το ύφος του τα έλεγε όλα!
    Όμως εμένα μέσα μου κάτι με "ετρωγε" όλα αυτά τα χρόνια.
     
  11. centcool

    centcool Guest

    Λοιπόν αυτο-μαστιγώνονται.
    Αλλά πρέπει να’ναι λίγο τσιλιβήθρα η υπό, ώστε να μπoρεί να την «σκάει» στην πλάτη του ο Κ.

    Ε,τι.. να ευχαριστιώνται και οι δύο.
     
    Last edited by a moderator: 29 Σεπτεμβρίου 2017
  12. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    εξ ιδίων κρίνει τα αλλότρια....... Νομίζω @lexy οτι κολλάει παντού!!!