Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αυτομαστιγωνονται οι Κ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 28 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Όλοι μας έχουμε στιγμές αυτοκριτικής. Αυτομαστιγωμα έχουν οι μοναχοι. Οι Κ όχι...
     
  2. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Η πρόκληση πόνου δεν είναι αποτέλεσμα μόνο της ιδιοσύστασης του εργαλείου, αλλά και άλλων παραγόντων, όπως η συναισθηματική κατάσταση του υ (μου αρέσει να παίζω με την απειλή και το φόβο) και η διάρκεια χρήσης του εργαλείου. Κλασσικό παράδειγμα, η σταγόνα. Αν πέσει στο μέτωπό σου μία, δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Μετά από μισή ώρα νιώθεις να σου τρυπά το κρανίο.

    Πάντως θεωρώ σωστό να γνωρίζει ο Κ την ορθή χρήση των εργαλείων του. Ο μόνος τρόπος γι αυτό είναι να τα δοκιμάσει στον εαυτό του. Τώρα, επειδή πολλοί σαδιστές έχουν ένα λανθάνοντα μαζοχισμό, βρίσκουν την πρακτική της δοκιμής ως καλή ευκαιρία να δώσουν ένα μπερντάχι δώρο στον εαυτό τους...
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτομαστιγωμα, το καταλαβαινω σαν τιμωρια, ισως γιατι εχω στο μυαλο μου κατι ισουιτες καλογερους... ή κατι εκει στο ισλαμ που κατεβαζουν φετες και τρεχουν μες στα αιματα  
    Αιματα = hard limit. Nonvolatile.

    Αλλα απο τεχνικης πλευρας, ουτε με το φλογγερ ουτε με κροπ ουτε με τα paddls μπορεις να βαρεσεις τον εαυτο σου, οπως θα το δεχοταν καποιος/α αλλη,
    ειδικα αμα το κατεχεις και δεν κοπανας μυγες.  

    Αποψη μου, το ζευγαρι T/b, D/s M/s εξερευνα και καθοριζει το μεγεθος του πονουτου καθε εργαλειου.
    Υπο που βαραει Κ, για μενα, δεν παιζει.