Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βελονες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 5 Ιουνίου 2008.

  1. secret38

    secret38 New Member


    Μετά από αρκετά χρόνια "έρευνας" και ενημέρωσης,δεν έχω συναντήσει πουθενά κάτι περισσότερο από
    αυτά που γράφει η συντάκτρια!
     
     
  2. ilektra

    ilektra New Member

    Απάντηση: Βελονες

    χμμ..όσο αφορα τις βελόνες εμένα με εξιτάρει στην πλάτη κάτι σαν αυτό της φώτο! υπάρχει κάποιος που έχει εμπειρία και μπορεί να πει κάτι παιρετέρω όπως το αν π.χ. πονάει πολύ ή το κατα πόσο είναι επικίνδυνο πέρα απο θέμα υγιεινής?  

     
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Βελονες

    Η πλατη μας, που ως γνωστον βρισκεται στο πισω μερος του σωματος μας, ειναι πολυ πιο ευαισθητη απο το εμπρος μερος, (το μασαζ γινεται κυριως στην πλατη) και συνεπως σαν πιο ευαισθητη ασφαλως και πονα περισσοτερο.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Βελονες

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αν μιλάει πολύ...το προτείνω:

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

    Υ.Γ.
    Μη επιχειρήσετε play piercing αν δεν γνωρίζετε τον τρόπο. Αυτήν την συμβουλή θα την έδινα επίσης, γενικότερα για όσους τους εξιτάρει το piercing, που μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε σημείο του σώματος. Όλα τα σημεία έχουν την επικινδυνότητα τους
    Για να μάθω να το κάνω κι Εγώ, υπήρξα μαθήτρια κάποιων έμπειρων φίλων.

    ...και ένα από τα αγαπημένα Μου:
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Manos40

    Manos40 New Member

    Ναι, μ αρέσουν σαν ιδεα. Επειδη δεν είναι παιχνιδάκι και θελει προσοχή δεν θα το έκανα χωρις να ξέρω τις τεχνικές.
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor


    Μα γιατι βασανιζετε το μυαλο σας????????????
    Υπαρχουν και......οι ραπτομηχανες Singer οπου μπορειτε ανετοτατα να κανετε και διπλογαζί! 
     
  8. reed1977_31

    reed1977_31 New Member

    Καταρχιν για σε ολους ειμαι νεο μελος στο φορουμ,αλλα οχι νεος στο ιδος εχω κανει πολα πραγματα στο εξωτερικο και στην ελλαδα.Αλλα ποιο πολι ασχολουμε με της βελονες.Χρισιμοποιο ολλα τα μεγεθη και ολους τους τυπους.2 φωρες εχω κανει και με γαντσους 2mm σε στιθος,πολυ δισκολο αλλα οχι ακατορθοτο.
    Εδω στην ελλαδα δισκολα να το κανεις γιατι δεν υπαρχουν απομα που να το δεχτουν,στο εξωτερικο το εκαναν μονο με λεφτα.Τελος παντον παμε στης βελονες που δεν ειναι τοσο εποδινο.Σε καπιον που το κανει προτι φορα χρισιμοποιοοθμε μικρες βελονες(σαν αφτες ποθ δυνουμε αιμα).Τα σιμια που 8α το κανουμε ειναι τα κολομερια και το στιθος(βασικο στιν αρχη και σε ατομα που το κανουν προτη φωρα δεν τις
    βαζουμε βαθια και βαζουμε παντα οσο αντεχει η σκλαβα/ος)Σε ατομα που το κανουν πρωτη φωρα καλο ειναι το στηθος ιδικα να ειναι σφιγμενο με σκινια στην βασι του.Τωρα οσο αναφορα για τα μουνοχιλα,κλιτοριδες,κτλ,εκει πρεπει να ειναι ποιο εμπιρος ο σκλαβος.(Δεν προτινετε για αρχαριους)
    Σε ατομα που το εχουν ξανακανει χρισιμοπιουντε και μεγαλες βελονες

    Bελονες δεν μπορεις να χρισιμοποιεις σε ολα τα μερι του σωματος.Πχ το στιθος,τα γενιτικα οργανα των γυνεκων και τα οπιστια ειναι ιδανικα για βελονισμο γιατι δεν υπαρχοθν πολες αρτιριεσ ειναι κρεας σκετο.Τωρα οσο αναφορα για σεμιναρια εδς ειμαι εγω κανω βελονισμο 7 χρονια.Και κατι τελεφτεο
    για να κανεισ κατι τετοιο αν δεν το χεις ξανακανει πρεπει προτα να σου πω καποια πραγνατα.
    εγω κανω βελονισμο μονο σε γυνεκες 
     
    Last edited by a moderator: 18 Σεπτεμβρίου 2008
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Βελονισμό έμαθες στα κινέζικα, αγαπητέ μου;
     
  10. s/m

    s/m Regular Member

    γεια χαρα και απο μενα,,,βελονες εχω βαλει στα εξης σημεια...
    ωμους,μπρατσα,μασχαλες,στηθος,ρωγες,κοιλια,μουνοχειλα,μπουτια και κωλο... το θεμα ειναι να σου πει καποιος γιατρος ,,που θελει ομως να σε φωτισει στο θεμα αυτο..να μην ειναι πουριτανος και να μην λεει ,τι ειναι αυτα που κανεται...πρεπει να ειναι και οι δυο αποφασισμενοι να το κανουν και πιο πολυ αυτος που θα το κανει.δεν πρεπει να τρεμει...ουτε να σκεφτεται..απο την αλλη η καθε σκλαβα αφου ειπε το ναι απλα θα πρεπει να το υποστει και να γευτει τον πονο.μην φανταζεσται οτι ποναει πολυ,, ειναι κατι σαν το τσιμπιμα τις σφηγκας.. απολυμανση κατα το βγαλσιμο απαραιτητα και μπορει να αισθανεται το τρυπιμα για 2-3 ωρες...καλο θα ειναι να ανοιγεται μπροστα στην υποψηφια τις βελονες οι οποιες για αρχη να ειναι ινσουλινης και να ειναι στο κουτι τους.αυτο ειναι θεμα ψυχολογιας...επισης υπαρχουν και πιο ψιλιες για οποιον-α ενδιαφερεται και ειναι του οδοντοτιατρου..ειναι τοσο ψιλες που μπαινουν στιν ινσουλινη...ολα τα τρυπηματα ειναι επιφανιακα και επιδερμικα,,,δεν τρυπαμε ποτε προς τα μεσα...επισης αν ,,,λεω αν σπασει ποτε μια βελονα απο απροσεξια η αμαθεια,, αρχιζει και εχει κατευθηνση προς την καρδια...καλο ειναι να ακουμπατε την υποψηφια με σκοπο αν μπορειτε να ελεγχετε τους παλμους της....μια κολωνια,λιγο νερο και απολυμαντικα μαντηλακια να ειναι διπλα σας παντα..το ολο θεμα ειναι μια συνηθεια...αν το κανεις 1-2-3 φορες αλλα να το κανεις καλα οπως σου υπεδειξαν μετα ειναι παιχνιδακι.. θελει προσοχη και να μην εχεις παρκισον.. αυτα απο μενα και οποτε μπορω θα παρακολουθω το ποστ...
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Η εικονα (ποστ 39 ) ειναι ενα τυπικο παραδειγμα ενδοδερμικης ενεσης,η μαλλον διατρησης του δερματος.Γινεται υπο γωνια 10-15 μοιρων,σχεδον παραλληλα προς το δερμα και διαπερνα το χοριο,που ειναι η δευτερη στη σειρα στοιβαδα του δερματος.Με αυτο τον τροπο γινονται οι δοκιμασιες ευαισθησιας αλλεργιογονων ουσιων η διαγνωστικα τεστ.
    Ο πονος που προκαλειται ειναι πολυ μικροτερος απο το αγχος που προκαλει η θεα της συριγγας.

    Καλο ειναι οσοι αρεσκεσθε σε παρομοιες δραστηριοτητες να περιοριστειτε σε αυτου του τυπου την διατρηση,υπο τις προυποθεσεις που πολλοι και πιο ολοκληρωμενα οντως η λαρα ανεφερε,καθως οι υπολοιποι τυποι ενεσεων (υποδορια,ενδομυικη ) ενεχουν πολυ περισσοτερο ρισκο για καποιον αδαη.
     
  12. venusinhistoolbelt

    venusinhistoolbelt New Member

    ok oi velones einai ena ergaleio pou eho hreisimopoieisei arketes fores otan imoun dom (those were the days).....
    prosopika den tis protimo (poli klinikes mou fainodai) alla an evaresteitai o ipotaktikos mou ola kala.
    kat arhin: eheis apofasisei ti idous velones tha se endiefere an hroisimopoiiseis?
    oi velones velonismou einai idanikes giati einai poli leptes (boreis na enoseis dio kai teis mazi gia pio dinamiko apotelesma) kai ehoun kai lavi pou se voithaei na eheis kalitero elenho stin piesi.
    an den boreis na tis vreis stin ellada hrisimopoiise aples leptes velones raptikis, i karfitses.
    i epokinonia me ton "kamva" tou kedimatos einai aparaititi. mathe an ehoun idietaira avesthito derma
    pou afinei simadia i an matonoun poli... i an ehoun provlima erethismou ola afta.
    oi kanones igeiinis einai oi gnostoi aftonoitoi. ta heirourgika gadia m aresoun prosopika s afti ti fasi giati kai pio statheri lavi eheis kai apo igeiinis apopsis einai asfali kai ftiahnoun atmosfaira paihnidiou giatros /asthenis.... i apolimansi tis velonas ginetai me oinopnevma kai fotia. enoeitai oti den leei na tis xanahroisimopoiiseis esto kai me to idio atomo.
    dokinase prota se asfaleis periohes tou somatos: esoterika sta bratsa, esoterika stous gofous arketa psila alla se apostasi shetikis asfaleias apo eveaisthita organa.
    arhise me poli mikri piesi kai ti velona ohi teleios katheta alla se gonia.
    milis nioseis to derma na spaei stamatise kai tsekare me ton sklavo prin sinehiseis.
    den hrieazetai na valeis tis velones poli vatheia. giro sta dio me tria hiliosta einai kala.
    an theleis boreis na hriesimopoieisies malako doniti (oi skliroi ehoun poli dinates doniseis kai ponane)
    kai na ton peraseis pano ap tis velones. to effect einai ligo san to pono pou niotheis otan kaneis tatto.
    an theleis na kaneis ti fasi pio hromatisti boreis na peraseis klostes stis velones kai na tis travas ligo, na tis deseis metaxi tous kai na ftiaxeis shedia sto soma tou "kamva" sou.
    episis, poli simadiki leptomairia: sigourepsou oti den iparhoun kinita giro kai xafnikoi thorivoi gia na min ginei kammia stravovelonia.....opote eho pexei me velones afierono toulahiston misi ora gia na ftiaxo halarotiki atmosfaira horis exoterikes enohliseis.....
    anyway good luck. an to kaneis telika tha m endiefere poli na diavaso tin ebeiria.
    respect
    venus