Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βιωματικές Εμπειρίες S01E01 - 'Η ανασφάλειά μου με έκανε να...'

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Mind'n'Flesh, στις 25 Αυγούστου 2016.

  1. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Οι Βιωματικές Εμπειρίες θα γίνουν σειρά, σας την παρουσιάζω ευθύς αμέσως.
    Και για να γίνει κάθε thread και βιώμα, ξεκινώ αμέσως με την φασαρία της εμπειρίας περί ανασφάλειας.
    Το μόνο που χρειάζομαι από εσάς είναι να βάλετε και εσείς το δικό σας λιθαράκι και να γίνει interactive η σειρά.


    Η ανασφάλειά μου με έκανε να πω ότι μπορώ να κάνω πράγματα που νόμιζα πως θα με έκαναν να νιώθω πιο προχωρημένη και εξελιγμένη αλλά έμεινα μετά να γλείφω τις πληγές μου - κυριολεκτικά.

    Η ανασφάλειά του τον έκανε να μου μιλήσει χυδαία, γιατί στο μυαλό του αυτός ο τρόπος θα άνοιγε τον δρόμο προς την γυμνή μας συνάντηση.

    Η ανασφάλειά της την έκανε να γίνεται επιθετική για να μην αφήσει τον άλλον να έρθει κοντά και να δει την ευαλωτότητά της - της είχαν πει πως είναι ανεπίτρεπτο να έχεις αδυναμίες και ευαίσθητες χορδές ενώ η επίθεση θα έκανε τους άλλους να την θαυμάζουν.

    Η ανασφάλειά μας μας κάνει να μην μιλάμε με στοιχεία καταλήθινα και ρίχνουμε λίγο πέπλο καικαλά-μυστηρίου, μην μας καταλάβει κανείς.
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2016
  2. Prince

    Prince Purple Haze..

    Εγώ έμαθα πως αν είσαι ειλικρινείς ,στις σχέσεις σου με τους ανθρώπους και δεν καλύπτεσαι με ψέμματα που είναι απόφθεγμα ανασφάλειας μόνο να κερδίσεις έχεις.....
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Την αγαπάτε τη λέξη «ανασφάλεια».~ (αυτό βλέπω)
     
  4. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Βλέπεις καλά κάτω από την κουβερτουλίτσα σου λοιπόν  
     
  5. Prince

    Prince Purple Haze..

    Αυτό μου θυμίζει ....να τρώς και να σκεπάζεται
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Προσπαθώ, φθινοπώριασε.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Η ανασφάλεια μου με έκανε να θεωρώ ότι πάντα οι άλλοι είχαν τη σωστή άποψη και στάση κι εγώ τη λάθος.
     
  8. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Η ανασφάλεια μου, αυτή η γ@μημένη. Φταίω που υπάρχει και φταίω που δεν βρίσκω την δύναμη να την εξουσιάσω. Θα μου πεις..ποτε δεν το έκανες; Ναι μωρε ενταξει οκ το εκανα αλλα οχι εκει που χρειαστηκε πραγματικα. Γι'αυτό λοιπόν η ανασφάλεια μου με έκανε να φαίνομαι σνομπ και να μην του πω όλα όσα ήθελα και αυτά τα όλα οχι δεν ήταν πολλά ήταν λίγα και καλά.
    Αυτή η μαλακισμένη η ανασφάλεια..αυτή.
     
  9. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    [ @margarita_nikolayevna + @Elena_gr Q : βέβαια το like που πατάω δεν είναι 'α πολύ μου αρέσει, μπράβο', είναι λίγο ατυχές όμως, ΟΜΩΣ μου αρέσει που έχετε ξεπεράσει την ανασφάλεια να μην παραδέχεστε τις ανασφάλειές σας, το θαυμάζω   ]
     
    Last edited: 25 Αυγούστου 2016
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Mind'n'Flesh : η έκφραση κάποιας ανασφάλειας δεν ισοδυναμεί με την υπερκέραση της ανασφάλειας παραδοχής κάθε ανασφάλειας, ενίοτε μπορεί να αποτελεί και απόπειρα συγκάλυψης της.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν την θέλω, προσωπικά εγώ, με μπλοκάρει, δεν εξελίσσομαι και με πάει βήματα πίσω.
     
  12. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Συμφωνώ είναι η αλήθεια. Όμως τώρα απευθυνόμουν στις δύο προλαλήσασες - που θα ήταν καλύτερο να τις κάνω tag για να μην παρεξηγούμαι.