Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βοηθήστε με να κατανοήσω...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος athanasios, στις 17 Μαρτίου 2011.

  1. athanasios

    athanasios Regular Member

    Τελικά η μόνη σοβαρή σχέση μεταξύ κ και υ που γνωρίζω τουλάχιστον μέχρι σήμερα, είναι αυτή τού παππού μου και τής γιαγιάς μου.
    Αυστηρώς κυρίαρχος αυτός, υποτακτική χωρίς ερωτήσεις αυτή, έκανε ακριβώς αυτό που ήθελε αυτός να κάνει..... Εγερτήριο καθημερινά πεντέμισι για κείνη, ετοίμαζε πρωινό ( για τέσσερα άτομα παρακαλώ ) .Μετά φρόντιζε για τα πάντα. καθαριότητα, ψώνια, κ.λ.π........ Γεύμα 2.30 αυστηρά με την επιστροφή του Αφέντη. Ύπνος .... 5.30 αναχώρηση αφέντη για καφενείο.. 8.30 Επιστροφή Αφέντη... Γεύμα.. Αμέσως λεκάνη με νερό να πλένουμε τα πόδια του αφέντη και Ύπνος.... Δέν ρώταγε ποτέ ο ένας τον άλλο τι θα κάνουμε ? Ήταν και οι δύο κομμάτια μιας καλοκουρδισμένης μηχανής. Έτρεφαν μεγάλο σεβασμό ο ένας για τον άλλο, στοργή, τρυφερότητα και μια απέραντη αγάπη. Όταν πέθανε ο Αφέντης, μετά ένα μήνα χωρίς ν έχει κανένα πρόβλημα υγείας τον ακολούθησε κι΄αυτή. ( τώρα αν τα πήγαιναν καλά στο sex αυτό δέν το γνωρίζω, αλλά με 6 παιδιά......)
    Και τελικά έχω χάσει τη μπάλα..... Αυτά που διαβάζω και απ΄οτι ξέρω τουλάχιστον.. Όλα για την ΚΑΎΛΑ. Οι master με 'ενα μαστίγιο στο χέρι και το καυλί 'εξω από το παντελόνι .. να γεμίσουμε και να δείρουμε ότι κινείται. Οι υποτακτικές να δίνουν οδηγίες στους κ για το πώς γουστάρουν τη σκλαβιά. ( τελικά ποίος κυρίαρχος και ποιος υποτακτικός ? Όλοι ότι αρπάξουμε δηλαδή.. Και μετά έχουμε και τις φιλοσοφίες.. Άπειρα γραπτά για πνευματική σχέση, για σεβασμό, για υποταγή, για..για...για....και κανόνες. Τι κανόνες ? είναι δυνατόν ένας υγιείς ανθρώπινος νους να σπάσει στο ξύλο τον άλλο, να υπερβεί τα όρια του, να τον αναγκάσει να κάνει πράγματα πού δέν θέλει.. και πολύ περισσότερο να του στερεί την προσωπική του ελευθερία ?
    Ναι ο πόνος είναι μέσα στο παιχνίδι, να βαδίσουμε στ΄ορια της αντοχής μας, ναι κι αυτό είναι μέσα στο παιχνίδι. Αλλά αν δεν υπάρχει σεβασμός, εκτίμηση,
    εμπιστοσύνη και αγάπη πόσο θα κρατήσει μια τέτοια σχέση μόνο με την καύλα..?..
    Ειλικρινά βοηθήστε με να κατανοήσω κάποια πράγματα, γιατί τα έχω τελείως χαμένα...
     
  2. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Βοηθήστε με να κατανοήσω...



    Πειράζει που αυθόρμητα φαντάστηκα τον δικό μου παππού (Αφέντη:mwink  και τη δική μου γιαγιά (σκλαβί:evil  σε σκηνικό bdsm τσόντας...;
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Σε παρακαλώ μπορείς να μου πείς πως ν ανεβάζω από youtube ?

    ---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

    ειράζει που αυθόρμητα φαντάστηκα τον δικό μου παππού (Αφέντη) και τη δική μου γιαγιά (σκλαβί) σε σκηνικό bdsm τσόντας...;

    πολύ εύστοχο, να σαι καλά μ έκανες να γελάσω. και το τραγούδι επίσης.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. sw

    sw




    Φιλικα
    Γι:nod:ργος
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2011
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Η σχέση του παππού σου με τη γιαγιά σου, που περιγράφεις, έχει τόσα κοινά με αυτό που καλούμε bdsm όση ο Φάνης με το ρετσινόλαδο: απολύτως καμία. Ο λόγος; Δε μπορεί να θεωρηθεί μια οποιαδήποτε σχέση ανάμεσα σ' ένα εξουσιαστικό κι ένα υποχωρητικό, αν μου επιτραπεί ο όρος, άτομο σαν D/s σχέση. Λείπουν αρκετά χαρακτηριστικά, με πρώτο και καλύτερο τη συνειδητότητα. Η γιαγιά σου, γνωρίζοντας τον παππού σου ήξερε πως κάνει μια σχέση ίσου προς ίσο (ή στο περίπου, αν λάβουμε υπόψη τα δεδομένα της εποχής). Οι όποιες ανισότητες, οι όποιοι ρόλοι δεν ήταν προκαθορισμένοι, αλλά αντίθετα προέκυψαν στην πορεία, κατά τη διάρκεια της συμβίωσης.

    Όσον αφορά τα άλλα που περιγράφεις, ναι, υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Service tops που το παίζουν Masters, αναζητώντας από δω κι από εκεί να γαμήσουν ό,τι κινείται. Κατά φαντασίαν υποτακτικοί, στην πράξη απλώς μαζοχιστές, που αποζητούν τον πόνο και την κατίσχυση απ' όπου κι αν προέρχεται. Perv πρόθυμοι να δοκιμάσουν τα πάντα, ενίοτε και τους πάντες. Δεν είναι, όμως, μόνο αυτό bdsm. Μπορείς να συναντήσεις και ουσιαστικές, μονογαμικές ή μη σχέσεις κυριαρχίας και υποταγής, όπου φυσικά και υπάρχουν βαθιά συναισθήματα, ασχέτως του τρόπου που αυτά μπορεί να εκφράζονται.

    Με λίγα λόγια, απ' όλα έχει ο μπαξές. Εσύ είσαι αυτός που επιλέγεις την πορεία που θ' ακολουθήσεις.
     
  6. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Re: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Ήσουν πολύ κατατοπιστικός, κάπου αρχίζω να ξεκαθαρίζω σ΄ευχαριστώ που ασχολήθηκες.

    ---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

    Η σχέση του παππού σου με τη γιαγιά σου, που περιγράφεις, έχει τόσα κοινά με αυτό που καλούμε bdsm όση ο Φάνης με το ρετσινόλαδο: απολύτως καμία. Ο λόγος; Δε μπορεί να θεωρηθεί μια οποιαδήποτε σχέση ανάμεσα σ' ένα εξουσιαστικό κι ένα υποχωρητικό, αν μου επιτραπεί ο όρος, άτομο σαν D/s σχέση. Λείπουν αρκετά χαρακτηριστικά, με πρώτο και καλύτερο τη συνειδητότητα. Η γιαγιά σου, γνωρίζοντας τον παππού σου ήξερε πως κάνει μια σχέση ίσου προς ίσο (ή στο περίπου, αν λάβουμε υπόψη τα δεδομένα της εποχής). Οι όποιες ανισότητες, οι όποιοι ρόλοι δεν ήταν προκαθορισμένοι, αλλά αντίθετα προέκυψαν στην πορεία, κατά τη διάρκεια της συμβίωσης.

    Όσον αφορά τα άλλα που περιγράφεις, ναι, υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Service tops που το παίζουν Masters, αναζητώντας από δω κι από εκεί να γαμήσουν ό,τι κινείται. Κατά φαντασίαν υποτακτικοί, στην πράξη απλώς μαζοχιστές, που αποζητούν τον πόνο και την κατίσχυση απ' όπου κι αν προέρχεται. Perv πρόθυμοι να δοκιμάσουν τα πάντα, ενίοτε και τους πάντες. Δεν είναι, όμως, μόνο αυτό bdsm. Μπορείς να συναντήσεις και ουσιαστικές, μονογαμικές ή μη σχέσεις κυριαρχίας και υποταγής, όπου φυσικά και υπάρχουν βαθιά συναισθήματα, ασχέτως του τρόπου που αυτά μπορεί να εκφράζονται.
    Με λίγα λόγια, απ' όλα έχει ο μπαξές. Εσύ είσαι αυτός που επιλέγεις την πορεία που θ' ακολουθήσεις.

    κατάλαβα πολύ καλά, σ΄ευχαριστώ
     
  7. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Πως να σε βοηθήσουμε να κατανοήσεις κάτι που οι περισσότεροι αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά;
     
  8. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Όταν ετοιμάζεις post, πατάς το εικονίδιο "εισάγετε link" και κάνεις αντιγραφή και επικόλληση το url του βίντεο που θέλεις να ανεβάσεις.
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Ο Γιώργος και ο Durcet είπαν τα βασικότερα. Άλλες εποχές, άλλοι άνθρωποι, άλλες ανάγκες - κοινωνικές και προσωπικές. Έλλειψη επιλογών. Συνειδητότητα. Συναίνεση. Δεν ξέρεις τι θα έκανε η γιαγιά σου αν είχε ανοιχτές επιλογές. Ούτε ο παππούς σου ξέρεις τι θα επέλεγε αν δεν θεωρούσε πως τα πράγματα έτσι "είναι σωστό και πρέπον να γίνονται".
     
  10. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Ααααχχχχχ ωραια χρονια αυτα παιδακι μου,που δυστυχως δεν θα ξαναρθουν.......τοτε που η γυναικα ερχοταν με τα ποδια και ο αντρας με το γαιδουρακι........!!!!!!χιχιχι 

    Υ.Γ......Το σημαντικοτερο ειναι οτι ο παππους οτι και να επιανε στην γυμνη σαρκα της γιαγιας,ηταν αληθινο,πραγματικο flesh........τωρα απο τα μαλλια μεχρι τα νυχια,οτι και να πιασεις σου μενει στο χερι......!!!! 
     
  11. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Σ΄ευχαριστώ..
     
  12. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Βοηθήστε με να κατανοήσω...

    Χαιρομαι!  
    Να εισαι καλα!

    Γι ργος