Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γαμος και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος petr_thess, στις 6 Μαρτίου 2007.

  1. petr_thess

    petr_thess New Member

    Παιρνω το θαρρος να ανοιξω αυτο το θεμα προς συζητηση ..αν και γνωριζω οτι κατα καιρους πολλοι εχουν αναφερθει σε αυτο.
    Κυριως το κανω επειδη γνωριζω οτι υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που ειναι παντρεμενοι οπως κι εγω.
    Επισης παρακινηθηκα απο το γεγονος οτι παλαιοτερα εδω ειχαν γραφει αρκετα αρνητικα σχολια για τους παντρεμενους , οι οποιοι ψαχνουν εκτος του γαμου των να ικανοποιησουν την αναγκη τους για μια σχεση εξουσιας - υποταγης.
    Ειμαι παντρεμενος εδω και 10 χρονια με μια θαυμασια γυναικα με την οποια ειμαστε μαζι εδω και 20 χρονια περιπου. Κατα τη διαρκεια ολων αυτων των χρονων προσπαθησα παρα πολλες φορες , ανεπιτυχως , να την μυησω στο χωρο του BDSM. Πιστεψα οτι αν τα καταφερνα θα ηταν κατι θαυμασιο , διοτι ουτως η αλλως τη λατρευω και την εκτιμω απεριοριστα ....οποτε αν μου δινοταν η ευκαιρια να την υπηρετησω κιολας.... θα ηταν κατι υπεροχο και για εμενα αλλα.... κυριως για εκεινη (αλλωστε περι αυτου προκειται ετσι δεν ειναι?).
    Ολες αυτες οι μακροχρονες προσπαθειες επεσαν στο κενο.
    Ομως ποτε δεν εσβησε η βαθια εσωτερικη μου αναγκη να υπηρετησω με ολη την ψυχη μου μια γυναικα διοτι ετσι νιωθω οτι θα ολοκληρωθω .
    Και εδω μπαινει το μεγαλο ερωτημα.
    Δικαιουμαι να ψαξω αυτο που ζηταει η ψυχη μου εξω απο το γαμο μου?
    Η πρεπει να ¨πληρωσω" την επιλογη που εκανα πριν παρα πολλα χρονια...και για την οποια δεν εχω μετανιωσει ποτε ουτε για ενα δευτερολεπτο?
    Υπαρχουν και αλλα ερωτηματα αλλα θα τα θεσω στην πορεια και εφοσον υπαρχει ανταποκριση στο θεμα που εθεσα.
    Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο που διαθεσατε να διαβασετε το παρον κειμενο.
    Ολες οι απαντησεις θα εκτιμηθουν δεοντως και ειδικα οι σχολιασμοι απο τις Κυριαρχες Γυναικες του χωρου.
    Ευχαριστω.
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Φυσικά και το δικαιούσαι. Όπως και εκείνη δικαιούται να γνωρίζει (εφόσον την αγαπάς και την θέλεις) την αδυναμία της να σε καλύψει σε αυτό το σημείο με αποτέλεσμα να χρειαστεί να ψάξεις αλλού. Από εκεί και πέρα νομίζω πως δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Το μπέρδεμα κατ' εμένα είναι η διπλή ζωή.
     
  3. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Θα συμφωνησω με τον Sadal, η διπλη ζωη, που αναποφευκτα θα αποκτησεις, θα ειναι το προβλημα.
     
  4. meira

    meira Regular Member


    Κι εγώ θα συμφωνήσω μαζί Σας, είναι πολύ δύσκολη και γεμάτη προβλήματα η διπλή ζωή που ζεις όντας παντρεμένος/η και έχοντας βαθειά ριζωμένη μέσα σου την ανάγκη της Κυριαρχίας/υποταγής.

    Αλλά τι γίνεται όταν δεν είσαι απλά και μόνο παντρεμένος? Τι γίνεται όταν υπάρχουν παιδιά και μάλιστα σε πολύ μικρή ηλικία? Τι επιλέγεις? Πως μπορείς να τα βάλεις όλα σε μια σωστή σειρά και ιεραρχία? Έχεις το δικαίωμα να το κάνεις όταν είσαι πατέρας κι ακόμη περισσότερο μάνα? Όλα είναι υποκειμενικά και δεν νομίζω ότι υπάρχει σωστό και λάθος σε μια τέτοια απόφαση.

    Αυτό που Αναφέρετε Κύριε Sadal_Melik και Συμωνείτε και Εσείς Mistress_Mannia είναι το ιδανικό αλλά δεν είναι όλες οι συνθήκες ζωής ίδιες για όλους δυστυχώς  
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Αγαπητέ, συγγνώμη για την παρέμβαση. Αλλά αυτό που διεκτραγωδείτε υπερβαίνει τα όρια του ακρότατου, του σκληρότερου bdsm. Θέλετε και επιπλέον;
     
  6. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Συμφωνω οτι οι συνθηκες πιθανον να ειναι δυσκολες ομως αναποφευκτα η αναγκη του θα τον οδηγησει εκει αργα η γρηγορα!
    Ειναι δυσκολη η διαδρομη.
     
  7. meira

    meira Regular Member

    Re: Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Κι όσο προχωράς σ' αυτή την διαδρομή τόσο πιο δύσκολη και οδυνηρή γίνεται... τώρα μιλάει η πείρα  
     
  8. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Σωστα.. ομως τι γινεται με την αλλη διαδρομη? Αυτη του να μεινει ως εχει και να καταπιεση την αναγκη του? Και ως ποτε?
     
  9. petr_thess

    petr_thess New Member

    Συμφωνω απολυτως οτι η διπλη ζωη και η απωλεια της ψυχικης γαληνης και ηρεμιας που αυτη θα επιφερει ειναι το προβλημα.
    Μηπως ομως ειναι και το τιμημα που πρεπει να πληρωσει ενας εν τελει ενας παντρεμενος για να ικανοποιησει την βαθια του εσωτερικη αναγκη?
    Ισως τελικα οπως ειπε η meira δεν υπαρχει λαθος η σωστο σε αυτη την αποφαση. Ισως εξαρταται αποκλειστικα απο τις ψυχικες αντοχες του παντρεμενου/ης να ανταποκριθει στη διπλη ζωη .
    Από την αλλη μερια υπαρχει βεβαια και το θεμα του κατα ποσον μπορει το αλλο ατομο που δεν ειναι παντρεμενο... να εμπιστευθει και να προχωρησει σε μια τετοια σχεση ...γνωριζοντας οτι ο αλλος δεν μπορει 100% απο αποψη χρονου να ειναι δοσμενος σε αυτη.
    Και το λεω αυτο διοτι μεχρι τωρα οσες φορες προσπαθησα να προσεγγισω καποια Κυρια το θεμα γαμος αποδειχθηκε μεγιστο taboo. Δεν ειναι ευκολο να πεισεις τον αλλο ανθρωπο οτι μπορεις να ανταπεξελθεις σε αυτο που ζητα.
     
  10. ponyboy66

    ponyboy66 Guest

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    εγω παντως Κ/κυριες και Κ/κυριοι...χωρισα! Ετσι λυθηκε η αντιθεση μεταξυ γαμου και bdsm 
     
  11. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Γαμος και BDSM

    H σύζυγος δεν θα καταλάβει ότι όλη η ψυχή σου λείπει;
     
  12. petr_thess

    petr_thess New Member

    Re: Απάντηση: Γαμος και BDSM

    Σπουδαια ερωτηση.
    Το θεμα ειναι πως μπορει κανεις να ανταποκριθει σε αυτο που λεμε διπλη ζωη.
    Να αγαπας ολοψυχα τον ενα και να υπηρετεις ολοψυχα τον αλλο....
    Αλλιως δε γινεται...