Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γαστρονομικός Έρωτας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Marlen Daudaux, στις 21 Μαϊου 2014.

  1. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Με αφορμή μία κουβέντα, μικρής έκτασης, στο νήμα "με ποια επωνυμη-ο θα κανατε session" βρήκα την ευκαιρία να δημιουργήσω ένα νήμα που να αφορά στον ερεθισμό της παλέτας του ουρανίσκου, το mind-fuck των αισθήσεων, καθότι είμαι λάτρις του καλού φαγητού και κρασιού.

    Πριν από ένα σέσσιον λοιπόν, τι θα θέλατε να φάτε ή να πιείτε;
    Τι εμπειρίες έχετε από αφροδισιακά φαγητά (π.χ. μύδια) ; Εξωτική κουζίνα; Fusion συνθέσεις;
    Γενικά, πως θα σας φαινόταν ένα σέσσιον με θέμα το φαγητό;

    (Αν υπάρχει ανάλογο νήμα, παρακαλώ προωθήστε με εκεί και αγνοήστε αυτό   )
     
  2. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Προσωπικα δν νομιζω να με βοηθαει πουθενα το φαγητο...Αντιθετως μου φερνει υπνηλια    

    Οσο αφορα κρασια κ λοιπα οινοπνευματωδη παλι τα αποφευγω γτ δν εχω ελεγχο(ξεκιναω να πιω ενα δυο για χαλαρωση κ πινω ολοκληρο μπουκαλι)     
     
  3. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Χεχε.. Το καταλαβαίνω αυτό με την υπνηλία. Συμβαίνει αρκετά συχνά. Ένα απλό γεύμα σε χορταίνει, σε ξεκουράζει κι έπειτα σου δίνει την απαραίτητη ενέργεια. Στην προκειμένη περίπτωση όμως, αναφέρομαι σε κάτι πιο ιδιαίτερο. Π.χ. πριν λίγο καιρό, στην Ολλανδία, δοκίμασα κοτόπουλο με σοκολάτα, καρύδι και ρόκα. Οφείλω να ομολογήσω πως ξεπέρασε κάθε προσδοκία μου. Ένα τέτοιο γεύμα θα ήθελα να το χαρίσω σε κάποιον Κύριο κάποια στιγμή...  
     
  4. Noardos

    Noardos Regular Member

    Το να μπερδεύεις τις απολαύσεις σημαίνει πως δεν τις σέβεσαι.
    Οι απολαύσεις θέλουν αφοσίωση και συγκέντρωση.
    Να κάτσεις να το αναλύσεις να αναζητήσεις τις υφές, τις οξύτητες ισορροπημένες και μη, που αντισταθμίζονται από γλυκύτητα και πάει λέγοντας.
    Με τις τελετουργίες ντάρλινγκ δεν παίζω, σοβαρότητα και προσήλωση  

    Εδώ ένα καφεδάκι πίνεις και μερικά από τα βασικά του είναι αυτά:
     

    Που να μιλήσουμε για φαγητό.....
     
  5. atasai

    atasai Regular Member

  6. Εξαιρετικό atasai
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Marlen προσφέρομαι εγώ για το γεύμα τα υπόλοιπα τα προσπερνώ!  
     
  8. seduced mind

    seduced mind Guest

    Αντε βρε με την ευχη μου και εγώ θα προσφέρω τον οίνο που έπινε μια από τις Κ μου για να υπάρξει και ένα στοιχείο BDSM στο δείπνο σας... 2007 η καλύτερη χρονιά και για τα κρασιά του Βατικανού και για μένα!

     
     
  9. γαύρος τηγανητός, ντοματοσαλάτα με μπόλικο κρεμμύδι χοντροκομμένο, και τσίπουρο.
    το μυστικό κρύβεται στον προγραμματισμό, όμως.
    πριν ξεκινήσεις το γεύμα, πρέπει να σκεφτείς: "μμμ, σε λίγο θα κάνω βδσμ." το απογειώνει το πιάτο.
     
  10. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Μα δε μιλήσαμε για μπέρδεμα των απολαύσεων, αλλά για αλληλουχία... Η μία να συνοδεύει την άλλη..  
     
  11. latexfunboy

    latexfunboy New Member

    Πιστεύω πως η γαστρονομία είναι απόλυτα συνυφασμένη με τον έρωτα. Δεν υπάρχει ωραιότερο πράγμα από το να απολαμβάνεις ένα υπέροχο οινογεύμα, σε έναν αισθησιακό χώρο και μετά η αλληλουχία να κλείνει με σεξ. Και αν περιλαμβάνει και bdsm, ανάβουν τόσα λαμπάκια στον εγκέφαλο που η εμπειρία μένει απλά αξέχαστη. Όχι ότι χωρίς γεύμα δε μένει, απλά το φαγητό είναι ένα μέσον(για μένα απαραίτητο!!!) για την κορύφωση!
     
  12. Πριν από το παιχνίδι το μόνο που θέλω κάποιες φορές είναι λίιιγο κρασί, περισσότερο για να χαλαρώσω. Φαγητό με τίποτα, ειδικά αν προβλέπεται suspension.
    Σέσσιον με θέμα το φαγητό ε; Πολύ ωραία ιδέα! Να έχεις όλα τα καλούδια και να μη μπορείς να φας αν δεν τα κερδίσεις