Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί επιλέγουμε προβληματικές σχέσεις ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος serr, στις 7 Μαρτίου 2006.

  1. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    οι "προβληματικοι" ήμαστε εμεις... όχι οι σχεσεις μας, κ το γιατι αναλυθηκε νομιζω πολυ καλα απο τον isnogood  
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ας αποφυγουμε ομως να περασουμε στην αλλη οχθη κατηγοροντας τον εαυτο μας ..
    κανουμε λαθη .. ολοι κανουν λαθη ... ειναι δεδομενο στις σχεσεις μας το λαθος ..
    πιστευω οτι οι ανθρωποι βιαζονται να ερθουν γρηγορα κοντα για να καλυψουν τις αναγκες τους , ανασφαλεια , σεξ , βιοποριστικες .... βιαζονται και αδιαφορουν για την γνωριμια ....
    εφευραμε μαλιστα και την λεξη "χημεια" ... μαλιστα ... απο δω ο isnogood χαιρω πολυ , απο δω η Σιντυ Κρωφορντ (λεμε τωρα) χαιρω πολυ .. "ωωω!! μα τι χημεια που εχουμε .. εχω μια ιδεα!! .. ας πηδηχτουμε !!!"
    κατσε ρε ... ωπα .... μετα δεν θα κατηγορησεις την χημεια αλλα τον κωλο του isnogood που κλανει περισσοτερο απο οσο αναπνει το στομα του !! ... μα απο τον κωλο εκπνεει αυτο το παιδι ? .... αφου αμα μου βαλεις στραπον θα πεθανω απο ασφυξια ... για να χεσω κρατω την αναπνοη μου σαν καταδρομεας κατω απο το νερο .... εεεεε ... δεν μπορω να ειμαι με μια γυναικα που το σιχαινεται αυτο οση χημεια και να υπαρχει ....
    ειναι ενα παραδειγμα οτι ΔΕΝ μιλαμε ... ΔΕΝ γνωριζομαστε ... ο συντροφος δεν ειναι σωσιβιο σωτηριας ... και αυτος στο ιδιο νερο κολυμπα ...
    Ο συντροφος ειναι ο συμμαχος μας .. ειναι αυτος που θα μας επιβεβαιωσει ακομα και οταν λεμε ψεματα , ειναι αυτος που η λεξη μυστικο δεν θα εχει νοημα μαζι του .. εμεις ξεκιναμε την σχεση με 5000 μυστικα που πανικοβαλομαστε να μην τα μαθει κιολας ....
    να σου πει η αλλη : "ακου φιλαρακι ... εχω πηδηχτει με 200+ αντρες ... ξερω αυτο που θα μου πεις σε μια ωρα , που εσυ δεν το σκεφτηκες ακομα ... και ξερεις γιατι ? ... γιατι αλλοι 20 μου το εχουν ηδη ξαναπει" ... να σου απαντησω και εγω : "τι σου φταιω που πηδηχτηκες με ολο τον πλανητη και μονο Αρειανος σε εκπλησει πια ...?" .. αλλα τι κανουμε εδω .. βγαζουμε τον σκασμο και λεμε : "αχ τι ωραια που τα λες .. ποσο διαφορετικος εισαι.." και λεει και ο χαϊβανος απο μεσα του : "πωωω .. την γοητεψα ο λατινος εραστης .." ...... ΕΕΕΕ ΜΕΤΑ Η ΣΧΕΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ????????
     
  3. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    αυτο λεω κ γω...
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και εγραφα εγω μιαν ωρα για να συμφωνησεις με 3 λεξεις ... διχως μιαν ενσταση , εναν διαξιφισμο , μια διαφοροποιηση εστω ? ..... κατι τετοιες συμφωνιες ειναι που χαλανε τον διαλογο ...    
     
  5. Eri

    Eri

    Τι σκατα ρε γμτ......Μονο εγω δεν ειχα προβλημα απο τις σχεσεις μου?????
     
  6. Kits

    Kits Contributor

     
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    [youtube][/youtube]

    με punk γκόμενες και ιδιαίτερα όταν έχουν κόκκινες μοικάνες ! και να τους γλύφω τα σάπια Martin's και να βριζόμαστε χυδαία ,μετά ένα κτηνώδες όργιο και στο τέλος να τσακωνόμαστε για κάποιο άσχετο και προπάντως ηλίθιο λόγο και να χανόμαστε μέχρι να βρεθούμε μετά από έξι μήνες πάλι..... ωραίο τραγουδάκι εεε ;  
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Uomo della infamia.

    Uomo della infamia. New Member

    Το να βρισκόμαστε εδώ και να αναλύουμε τις σχέσεις αν και πόσο προβληματικές μπορούν να υπάρξουν είναι σαν να λέμε στον εαυτό μας ότι αντιπροσωπεύουμε την τελείότητα οι ίδιοι. Δεν μπορείς κύριε να έχεις προκαθορίσει τον εαυτό σου και παράλληλα να ζητάς την απαίδευτη και ευπλαστη φυναίκα προκειμένου να τα έχεις, ουσιαστικά, με τον ίδιο σου τον εαυτό. Ακολούθως δε, αυτός είναι και ο σκοπός. Για να μπορείς να λέγεσαι master, slave, dom ή ότι άλλο, πρέπει να υπάρχουν άλλοι που να είναι ατελείς για να τους συπληρώσεις και παράλληλα να είσαι τόσο κυρίαρχος του εαυτού σου για να τα υπομείνεις. Εν κατακλείδι:
    Πάλι καλά που υπάρχουν οι προβληματικές σχέσεις ώστε να μην γεύομαι καθημερινά την "προβληματικότητά μου" μόνος μου!!!
     
  9. Victoria_Lash

    Victoria_Lash New Member

    HI, I CANT UNDERSTAND WHAT YOU ARE ALL WRITING AS I ONLY SPEAK ENGLISH BUT...
    I AM IN A BDSM LIFESTYLE RELATIONSHIP AND I MUST TELL YOU ITS AMAIZING......A MIX OF YOUR FANTACY SHARED WITH THE ONE YOU LOVE = GREAT SEX!!!! AND THEREFORE A GREAT RELATIONSHIP. ITS WONDERFUL BEING ABLE TO TAKE YOUR FANTACY TO ITS LIMIT WITH THE ONE YOU LOVE AND TRUST.
    WE ALL MAKE MISTAKES IN RELATIONSHIPS UNFORTUNATELY, BUT YOU SHOULD NOT REGRET THEM BUT LEARN FROM THEM...... AND NOT PUT DOWN THE OTHER PERSON JUST BECAUSE YOU WERE NOT SUPPOSED TO BE WITH THEM....MAYBE THEY WERE MEANT FOR SOMEONE ELSE NOT YOU.
    EACH RELATIONSHIP HAS A COMBINATION OF ELEMENTS TO MAKE IT GOOD, IF YOU DONT HAVE THE RIGHT ELEMENT TO CONTRIBUTE THEN IT WONT WORK. THIS HOWEVER TAKES TIME AND WORK AND MOST OF ALL TRUST AND UNDERSTANDING.
    I'VE HAD MY SHARE OF HARD TIMES AND BROKEN RELATIONSHIPS BUT I'VE TAKEN SOMETHING FROM EACH ON AND NOW I KNOW WHAT I WANT AND LIKE ... SO THANKS TO ALL THOSE WHO ALLOWED ME TO FIND OUT. I AM HAPPY THAT WE CAN STILL BE FRIENDS AND I HOPE YOU LEARNT SOMETHING ABOUT YOURSELVES TO TAKE YOU TO A HIGHER PLACE AND A BETTER RELATIONSHIP.

    I WISH YOU ALL WHAT I HAVE ...ITS GREAT. JUST BE WILLING TO WORK AT IT.
     
  10. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Γιατί επιλέγουμε προβληματικές σχέσεις ?

     
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    .......... ομως ...... υπαρχει και μια βαθυτερη ατελεια (στην δομη μας) που μας εμποδιζει να χαρουμε μια αρμονικη σχεση ...
    Θα προσπαθησω να σας μεταδωσω την εικονα αυτης της "ατελειας" με ενα παραδειγμα .. :
    Ας υποθεσουμε οτι αποφασιζουμε να καλεσουμε στο σπιτι μας ενα πολυ καλο φιλο .. και θελουμε να του προσφερουμε οτι καλυτερο για να του δειξουμε τα ειλικρινει μας συναισθηματα ... επιχειρουμε λοιπον να φτιαξουμε ψωμι φρεσκο με τα χερια μας , αγοραζουμε ολα τα υλικα και με πολυ προσοχη αρχιζουμε την παρασκευη του ψωμιου ... ρωταμε μαλιστα τον φουρναρη που μας πουλησε την μαγια , ρωταμε την μανα μας ενδεχομενος και αλλους φιλους .. ετσι για να ειμαστε σιγουροι οτι τιποτα δεν εμεινε στην τυχη ... ζυμωνουμε , φουρνιζουμε και βγαζουμε ενα ψωμι ολοσφρεσκο με οψη και μυρωδια που μαρτυραει μεγαλη επιτυχια ...
    Με καμαρι το σερβιρουμε στο τραπεζι μα μολις ο φιλος μας το δαγκωσει αντιλαμβανεται πως παρα τα εξοχα εμφανισιακα χαρακτηριστικα του το ψωμι .. απλα δεν τρωγεται ... για την ακριβεια ειναι καταλληλοτερο για να χτισεις τοιχο παρα να το φας ...
    Τι μπορει να πηγε στραβα ? ... εμεις τα ΔΩΣΑΜΕ ΟΛΑ (τα υλικα) ... βαλαμε την καλυτερη διαθεση ... προσεξαμε οσο μπορουσαμε ... μα το αποτελεσμα δεν ηταν αρκετο για να ικανοποιησει τον φιλο μας .. και οχι μονο αυτο , αλλα αρχιζουμε να νιωθουμε οτι επρεπε να εκτιμησει την κουραση και την προσπαθεια μας και να προβληματιζομαστε που εξεφρασε την αποδοκιμασια του στο ψωμι μας ... τελικα καλυτερα να το ειχαμε παρει απο τον φουρνο .... Αυτο που στραβωσε ειναι πως για καθε εργο υπαρχουν και καποιες οδηγιες ... στην προκειμενη λεγοντε : ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ..... δεν θα τον αντικαταστησει ουτε η μανα μας ουτε ο καθε φουρναρης ....
    Αν λοιπον χρειαζομαστε τις σωστες οδηγιες για να φτιαξουμε ενα απλο ψωμι .... τι μας κανει να πιστευουμε οτι μπορουμε να φτιαξουμε μια σχεση με τις γνωσεις μονο που εχουμε μεσα στο κεφαλι μας ???
     
  12. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Γιατί είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσες.

    Και γιαι ίσως, είμαστε από την αρχή σίγουροι πως κάποτε θα τελειώσουν,
    και αυτό μας δίνει μια αίσθηση ελευθερίας.

    Και αν δεν τελειώσουν ; ...