Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 29 Μαϊου 2011.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Τι σημαινει καλο και κακο παιδι για τον καθενα μας? (Αρσενικο ή θηλυκο)
    Προσωπικη μου αποψη....Καλο μαλλον ειναι αυτο που ειναι συνηθως ολοι λεμε ευγενικο, συνεσταλμενο,λογικο,συναισθηματικο, μας κανει τα χατηρια, μας καταννοει και μας στηριζει.
    Κακο θα 'λεγα αυτο που γεματο αυτοπεποιθηση μας κοιταει με κριτικη διαθεση,μας αποπαιρνει,μας ειρωνευεται ισως,μας "φτυνει" ενιοτε και γενικα ειναι δυσκολο και ισως δυστροπο,εγωιστικο και γεματο επαρση.
    Κι ομως, ενω διαλεγουμε καλα παιδια για φιλους, συνηθως διαλεγουμε τα κακα παιδια για εραστες ή συντροφους, τα σχετικα "δυσκολα" παιδια.
    Μαλλον επειδη ειναι αυτο που δεν ειμαστε? Μας γοητευει η διαφορα? Μας αρεσει να ζοριζομαστε? Το παιχνιδι της διεκδικησης? Απλα βιτσιο?
    Ποιος ειναι ο λογος αληθεια?
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2011
  2. Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Με βάση τους ορισμούς που έδωσες, εγώ τα κακά κορίτσια τα προτιμώ για φίλες, ενώ τα καλά κορίτσια τα προτιμώ για ερωμένες ή συντρόφους.
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Οι ορισμοι ειναι η προσωπικη μου αποψη. Δεν ειναι κανονας....
     
  4. Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Όχι, είναι πολύ πετυχημένοι οι ορισμοί σου.
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Γιατι? Το εχεις σκεφθει? Γιατι να μην θες μονο καλα παιδια στην ζωη σου ας πουμε?
     
  6. Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Εσύ γιατί να μη θες μόνο κακά παιδιά στη ζωή σου;  
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Γιατι με φοβιζουν, δεν μπορω να τα κουμανταρω,δεν αντεχω την απορριψη,την καυστικη κριτικη.
    Με γοητευουν αλλα με τρομαζουν κιολας.
     
  8. Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Τότε γιατί βάζεις τα κακά παιδιά στην ευαίσθητη θέση του εραστή ή συντρόφου;  

    Εγώ τα κακά κορίτσια τα έχω στην ανώδυνη θέση της φίλης, για να με διασκεδάζουν και να με διδάσκουν με τα καμώματά τους.  
    Αλλά την καρδιά μου και διάφορα άλλα σημεία της ανατομίας μου τα δίνω στα καλά κορίτσια.  
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Γιατι αγνωσται αι βουλαι της καυλας αγαπητε.....και αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου
     
  10. Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Αν είναι άγνωσται αι βουλαί και άβυσσος η ψυχή, τότε πώς να δοθεί απάντηση στο αρχικό ερώτημα; Sit back and enjoy the ride!  
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;

    Δεν σου ειπα να μου αναλυσεις τα κινητρα καθε ανθρωπου.
    Ουτε να κανουμε ψυχογραφημα....απλα να απαντησουμε ο καθενας για τον εαυτο του.
    Π.χ. ενα κακο παιδι θεωρειται καλος εραστης γιατι εχει υποτιθεται εμπειρια, ειναι περπατημενο.
    Θεωρειται κακος συντροφος ομως γιατι ειναι συχνα "μπερμπαντης" ή ψευτης.
     
  12. Απάντηση: Γιατί μας γοητεύουν “τα κακά παιδιά”;


    Έστω η φίλη μας η Λουίζα που καυλώνει με τα κακά παιδιά, επειδή τα θεωρεί καλούς εραστές.

    Αν η Λουίζα κάθεται μόνο στα κακά παιδιά κι αφήνει τα καημένα τα καλά παιδιά με το πουλί στο χέρι σαν φιλενάδους, πώς περιμένει η Λουίζα ν' αλλάξει η κατάσταση; Πώς θ' αποχτήσουν τα έρμα τα καλά παιδιά ικανότητες δεινού εραστού και δη διαστροφικού, αν δεν τριφτούν πάνω στο καθήκον; Δι' επιφοιτήσεως του Αγίου Πνεύματος (θε μου σχώρα με);

    Επίσης, πόση σχέση έχει το σεξ απήλ του κακού παιδιού προς τη φίλη μας τη Λουίζα με το γεγονός ότι αυτό ακριβώς το πρότυπο προβάλλεται κατά κόρον ως ιδανικός γαμιάς-εραστής στις ταινίες και στα σήριαλ και στα τραγούδια που βλέπει και ακούει η Λουίζα;
    Και πόση αντίστοιχα σχέση έχει με το ότι το κακό παιδί δείχνει να μη χρειάζεται τη Λουίζα, άρα υποσυνείδητα η Λουίζα πιστεύει ότι το κακό παιδί γαμεί αβέρτα (που όντως γαμεί αβέρτα, γιατί δόξα τω θεώ, έχει πολλές Λουίζες ο γαλάζιος πλανήτης μας), άρα υποσυνείδητα η Λουίζα έχει πειστεί ότι το κακό παιδί μετράει σαν αρσενικό αφού τον θέλουν οι άλλες Λουίζες, οπότε η δική μας Λουίζα τον θέλει για πάρτη της, ξεχνώντας όμως ότι το κακό παιδί α) έχει πολλές επιλογές, καθότι το εργοστάσιο που παράγει Λουίζες δουλεύει νυχθημερόν και β) δεν προσποιείται, αλλά ΟΝΤΩΣ έχει τη Λουίζα γραμμένη στ' αρχίδια του;

    Και υπάρχει πιο βέβαιος οδοδείκτης προς το heartbreak από την ως άνω συμπεριφορά της Λουίζας μας;
    Και εν τέλει, να την παρηγορήσουμε αν το πάθει μια φορά (ήταν αθώα και δεν ήξερε), αλλά αν το παθαίνει συνέχεια, δεν θα πρέπει κάποιος ή κάποια να της πει "εμ τα θέλει ο κώλος σου, Λουίζα";

    Οπότε, εάν το νήμα το ξεκίνησες, επειδή κάποια φίλη σου παραπονέθηκε ότι το κακό και σέξυ αγόρι της την κεράτωσε ή την σούταρε, πάρτην αύριο τηλέφωνο και πες της (με κείνη την υπέροχα ωμή ειλικρίνεια που εσείς οι γυναίκες δείχνετε μεταξύ σας, όταν όντως είστε φίλες):
    "Εμ, τα θέλει ο κώλος σου, Λουίζα!"

    ...