Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί μια υποτακτική γονατίζει μπροστά στον Κυρίαρχο της..?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος DeepFeelings, στις 27 Αυγούστου 2016.

  1. DeepFeelings

    DeepFeelings New Member

    χαχαχαχα παντα υπάρχουν κ οι εναλλακτικές χρήσεις     
     
  2. Diun

    Diun New Member

    Σπέρα και σε σένα, και ας είναι νύχτα.
    Οι ερπετοχομπίστες που λες, τοποθετούν τα κλουβιά των ερπετών τους -τερράριουμ- σε ύψος άνω αυτό του καρπού σε όρθια στάση.
    Αυτό το κάνουν έτσι ώστε οι γρήγορες κινήσεις των ποδιών και το επιβλητικό μέγεθος να μην τρομάξουν το ερπετό.. (Epicrates maurus, για τους φροϋδίσταρους)
    Η στάση είναι ο κυριότερος τρόπος επικοινωνίας,όπως και ο τόνος της φωνής. Σε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό από το περιεχόμενο του λόγου.
    Το σταύρωμα των χεριών είναι χειρονομία αρνητική, διότι καλύπτεται ο θώρακας σε μία προσπάθεια να προστατευθούν καρδιά/πνεύμονες, όμοια μέρη είναι τα γεννητικά και παλαιότερα ο λαιμός.
    Με το γονάτισμα, καλύπτεται η μήτρα και τα χέρια είναι κλειστά, είναι μία σχετικά ασφαλής και ζεστή στάση. Μόνο η υψομετρική διαφορά προκαλεί κάποια αλλαγή στη διάθεση.
    Αν θες να τοποθετήσεις κάποιον σε στάση ευάλωτη θα είναι με: τα άνω μέρη εκτεθειμένα, γυμνό, με τα άκρα να μην αγγίζουν το κορμί, σε περιοχή με αέρια ρεύματα, και φωτίζοντας το πρόσωπο.
    Αν θέλετε να κοιμηθείτε αγγαλιά απλά ζητήστε το.
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Και ο υποτακτικός γονατίζει μπροστά στην Κ του ...Γιατι εκει νιώθεις πραγματικά ο εαυτός σου .
     
  4. VickyS

    VickyS Sneaky

    Το κείμενο σου είναι πολύ διαφωτιστικό..

    Προσωπικά, μετά την πρώτη φορά που μου το ζήτησε και μου φάνηκε κάπως  .... από εκείνη την μέρα θεωρώ πως εκεί είναι η θέση μου... και μ΄αρέσει πολύ περισσότερο από το να κάθομαι πχ απέναντι του...   
     
  5. Μαύρη Ντάλια

    Μαύρη Ντάλια Η μόνη ανωμαλία είναι η ανικανότητα να ερωτευθείς.

    Ομορφο θεμα!! Το επαναφερω λοιπον με μια προσωπικη αποψη.
    Γοτατιζω μπροστα Του αναμεσα στα ποδια του οταν η διαθεση μου ειναι πιο κατω και απο τη κολαση νιωθω ασφαλεια και αγαπη . Ειναι ενας απο τους τροπους που μπορουν να του δειξουν ποσο αναγκη τον εχω .. ποσο απελπισμενα θελω το χαδι η το φιλι του.
    Γονατιζω μπροστα Του γιατι εκει βρισκω γαληνη και ηρεμια ...
    Γονατιζω μπροστα Του γιατι μονο Εκεινος τη συγκεκριμενη στιγμη μπορει και εχει τη δυναμη και το τροπο να με ''ΣΗΚΩΣΕΙ'' ξανα ..
    Γονατιζω μπροστα Του γιατι πολυ απλα ειναι ο Ανθρωπος που ξερει να μου δειξει πως και με ποιο τροπο μπορω να περπατησω και να βαδισω με ασφαλεια στο μονοπατι Μ/μας
    Γονατιζω μπροστα Του γιατι ειναι ο Ανθρωπος ... ο Κυριος... ο Συντροφος... ο Ερωτας ... ο Συνοδοιπορος που εγω επελεξα για να ταξιδεψω και να ζησω αυτα που επιθυμουσα ..
     
  6. Ευχαριστούμε. Εξαιρετική δουλειά έλειπε μια τέτοια αναφορά. Με βοήθησε προσωπικά να κατανοήσω ακόμα περισσότερο την σημασία που έχει το γονάτισμα μπροστά στο Κύριο μου.
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Γιατί μας κάνει και τους δύο ευτυχισμενους.
     
  8. gazza

    gazza Regular Member

    Γιατι γουσταρει να το κανει στον εναν και only
     
  9. dark-light

    dark-light Regular Member

    Σοφή λέξη από έναν σοφό και μεγάλο άνθρωπο.

     
     
  10. Silver tears

    Silver tears New Member

    Διότι βιώνωντας την θέωση, της βγαίνει εντελώς φυσικά η στάση προσευχής..
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Διότι αν δεν σου έχουν προσφέρει υπογλώσσια με Gorean serving την ώρα που παθαίνεις αποπληξία δεν έχεις δει τίποτα στη ζωή σου.
     
  12. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    μου θυμισες τα νιατα μου!