Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί υπό?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 30 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Προσοχη. ΔΕΝ ειναι ολες οι σχεσεις στο bdsm σχεσεις Κ/υ. Πολλοι πολλες δεν το ξερουν ή δε θελουν να το καταλαβοιυν. Θεωρουν τις διαφορες ´´ταμπελες´´ οπως τις λενε μεσα στην ημιμαθεια τους, κατι σαν ταξεις του γυμνασιου, λες και. μια μποτομ ειναι ´´κατωτερη´´ απο μια σκλαβα. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

    Προσωπικη μου αποψη, η πλειοψηφια ειναι καπου αναμεσα σε swingers και kinky sex. Ακουγονται βαρυγδουπα οι τιτλοι, αλλα στην πραγματικοτητα ειναι περιττοι, καθως δεν υπαρχει ουτε στοιχειωδης Γνωση σ αυτα.

    Οι Κ/υ ΣΧΕΣΕΙΣ ειναι απολυτη μειοψηφια στον πλανητη bdsm.
     
    Last edited: 1 Οκτωβρίου 2018
  2. Erevosrho

    Erevosrho New Member

    Τι θελω;
    Τι μου δίνει;
    Έδωσα περισοπερια...
    Δεν έλαβα πολλα....
    ....
    Τι είναι υπό ;
    Πώς το οριζεις;
    .
    .
    Αν πραγματικά σε θέλει κάποιος σαν σκλάβα του απλά θα σε πάρει υπό την προστασία του.
    Σκέψου λίγο σαν την σχέση αφεντικού και σκύλου.
    Ο άνθρωπος (κυρίαρχος) θα φροντίσει για όλα όσα αφορουν το να συνεχίσει να ζει ο σκύλος ( υπό) μια καλή ζωή.
    Θα περνάει αποφασεις για εσένα σου αρέσει δεν σου αρέσει με σκοπό το καλό σου.
    Η υκανοποιηση του θα ερχετέ απο την δική σου καλή κατάσταση.
    Αν δίνεις αφοσιωση και εκεινος είναι υπευθυνος τότε δεν θα ψάχνεις για το τι σου εδωσε και πως και τι.
    Γνώμη μου παντα.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Γαμω τα παραδειγματα. Νομπελ λογοτεχνιας. Αρφ αρφ, ελα σκλαβα να σε παω βολτα.
     
  4. Erevosrho

    Erevosrho New Member

    Ίσως οτι πιο κοντά στην ανιδιοτελή σχέση που μπορεί να αναπτυχθεί πέρα από την σχέση γονέα παιδιου.
    Πάντα υπάρχουν και ανεύθυνοι ιδιοκτήτες όπως και παρτακιδες κυριαρχοι.
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Αν συζητάμε για σχέση, έχω τις ενστάσεις μου, ως προς αυτό.

    Κανένας. Ούτε πρέπει να μπεις και πρέπει να την διακόψεις αν βρεθείς σε τέτοια.

    Αγαπητή μου   Αν το πράγμα δένει (βλέπε ενστάσεις), εχεις να λάβεις τέτοιο οβερντοουζ, που θα παρακαλάς για ενασχόληση ελεημοσύνης  
    Ισα που θα του προτείνεις μονη σου και δευτερο υ  
     
  6. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Αυτο το τελευταίο @bumblebee δεν το γνώριζα για να το λαβω υπόψη χαχαχαχα
    Μην και δεν με αντέξει αυτός όμως και με προτρεψει και σε δεύτερο Κ      
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εγώ απ' την άλλη, ενώ όσο περνάει ο καιρός υποτάσσομαι όλο και περισσότερο, η ανάλυση αυτών των θεμάτων έχει αρχίσει να μου προκαλεί αλλεργία...
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Κοιτα λογικο κ επομενο. Γουρουνομουλαρο εισαι. Δεν ειναι μονο Αφεντρα η Α ειναι και μαγισσα. Τσακ σου χτυπησε το ραβδακι στο πωπωπουδακι και μεταμορφωθηκες.

    Αντε και στα δικα σου @Cinnamon τετοια ελεγε και ο λιζαρντ πριν απο 3 χρονια  

    Και να πως κατεληξε  
     
  9. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Πωπω ... Όχι τιποτα αλλο!
    Θά' με αρχίσετε και στην καζούρα μετά     
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Εγώ σαυρακι γιατί σε θυμάμαι και παλιά να μην σου αρέσουν οι αναλύσεις αυτών των θεμάτων;
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πιθανόν γιατί η υποταγή βιώνεται, δεν περιγράφεται.
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Δεν δίνεις τον εαυτό σου, ο εαυτος σου έχει παρθεί, αν μιλάμε για ανταλλαγή δεν μιλάμε για Κυριαρχία.
    Αν μπεις στη λογική του "θα σου δώσω την υποταγή μου και θα μου δώσεις την Κυριαρχία σου" αρχίζουν μετά οι απαιτήσεις και οι συγκρίσεις. Κυριαρχεισαι και τέλος.
    Η χαρά όπως είπα πηγαζεται από το να βρίσκεσαι με όποιο τρόπο ορίζει εκείνος στη ζωή του και από το ότι κυριαρχεισαι από έναν άνθρωπο που εκτιμας και θαυμάζεις.