Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 17 Μαϊου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Δεν γνωρίζω το "γιατί" της γυναικείας εσωστρέφειας Master Kits, γνωρίζω όμως στο περίπου, το "για τί" <χαμόγελο>

    Αν δεν ήταν έτσι, τότε τί θα αφηνόταν στη διερευνητική ευχέρεια του Κυρίαρχου;

    Ευχαριστώ
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    τα παντα εχουν μια βαση... αν αυτη η βαση δεν ειναι σταθερη τοτε οτι θα μπει απο πανω θα διαλυθει!! ποσο μαλλον οταν αυτη την βαση την ονομαζουμε γνωση του εαυτου μας...
     
  3. llazouli

    llazouli Contributor

    Έτσι και χειρότερα..., tender, γυναίκες δισκτακτικές, επιφυλακτικές, χωρίς πίστη στον εαυτό τους (μας), χωρίς εμπιστοσύνη και με χίλιες δυό φοβίες και ενοχές για την ερωτική απόλαυση, έστω ακόμη κι αν πρόκειται για sex symbols...

    ''H αλήθεια είναι πως με όλο μου το κραγιόν και τη μάσκαρα και τις καμπύλες, αισθανόμουν τόσο απαθής όσο και ένα απολίθωμα...Έμενα ξύπνια τις νύχτες και αναρωτιόμουν γιατί με κυνηγούσαν τ' αγόρια.''
    Marilyn Monroe

    Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι η μόνη δύναμη που εύκολα παραχωρούν οι άντρες στις γυναίκες είναι η σεξουαλική, η οποία βέβαια άγεται και φέρεται διαστρεβλωμένη από τις εκάστοτε εμπορικές επιταγές της μόδας.
    Κατά τ' άλλα φίμωτρο...και θρήνος για την απώλεια των χρηστών μας ηθών.
    Αυτοί κι αν θέλουν βρεγμένη σανίδα!
     
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Εγώ, κατά τη μακρόχρονη σχέση μου με τη Lady Marilyn Monroe είτε έκρυβα τη σανίδα είτε έκλεινα το γενικό διακόπτη της ΕΥΔΑΠ.
    Προλάβαινα πάντα, επειδή εκείνη ησχολείτο με το μαραγκό ή τον υδραυλικό.
    Τους έμεινε αξέχαστη.

    Υ.Γ. Δεν της παραχωρούσα μόνο τη σεξουαλική δύναμη, γιατί τη λάτρευα. Της είχα δώσει και άλλα δικαιώματα: να πληρώνει τους τραπεζικούς λογαριασμούς και να ταϊζει τις πάπιες στον κήπο. Το Σαββατοκύριακο μπορούσε να φέρνει τις ωραίες φίλες της στο σπίτι, πάντοτε γυμνές.
    Η σχέση μας έληξε, επειδή δεν είχα τραπεζικούς λογαριασμούς, δεν υπήρχε κήπος - ούτε καν πάπιες, και καμιά δεν την ήθελε για παρέα.

    [Arthur Miller]
     
    Last edited: 19 Μαϊου 2006
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    είναι πολύ ευκολο να κάνουμε αφορισμούς , όπως και το "τις πταίει... "
    Ξέρετε τι ευκολα ακυρώνεται η αντρική υποσταση στις μέρες μας με λόγια??? Τοσο εύκολα που δεν θα χρειαστω πάνω απο 3 αράδες. Τόσο πιο εύκολα, όσο (κάποιοι) απο σας ακύρωσαν τις γυναίκες λίγο πιο πάνω σε τουτο δω το νήμα.

    Μα είναι πολύ απλοϊκό και πολύ ευκολο , για να ναι έτσι. Λυπάμαι αγαπητοί μου... Τίποτε δεν είναι τόσο απλό στη ζωη. Τίποτε δεν είναι μαυρο ή ασπρο. Τίποτε δεν έχει μια μόνο όψη!!! Ψαξτε λιγο γύρω σας, και ναί θα δείτε κοριτσόπουλα σαν αυτά που περιγράφετε, θα δείτε άλλα σαν αυτά που λεει η zinnia , θα δείτε και άλλα... πληγωμένα απο ασχημα βιώματα και αναδρες αντρικές συμπεριφορές. Θα δείτε γυναίκες έτοιμες για όλα, άλλες θρασύτατες και αυθάδικες άλλες φοβικές και μαζεμένες ... Απ' ολα εχει ο μπαξές!!!!

    Και αφου το θεμα σας είναι "ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΔΙΣΤΑΓΜΟΣ?" (ευστοχη συνέχεια του ΣΤΑΤΙΚΟΛΟΓΙΕΣ... μια και εκει το γυρίσαμε στις αλλοδαπές) ας δουμε τα αίτια και τις λύσεις και όχι τα αναθέματα και τις κατακρίσεις...
    Η κοινωνία (εστω και η φεμινιστική εκεινης της εποχής ) δεν έγινε απο το πουθενά, ουτε φύτρωσε οσάν διαβολόχορτο ανάμεσά μας. Υπηρχαν και αντρες ...υπήρχαν και γυναίκες... και ΥΠΑΡΧΟΥΝ ακομα!! both sides.. και οι μανουλες σας/μας και αυτές υπάρχουν!!! και οι πατερούληδες...και αυτοι!!!!!

    Ας μην κολλήσουμε στα φεμινιστικά... δεν υφισταται λόγος , παροχημένες ιδέες και ασχετες και με το φόρουμ.. Σημερα , χτες... τι γινεται? στο σπιτι, στη δουλεια???Τι?? γιατι?? που μας παει???
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Δεν ξέρω που το συνάντησες, αλλά το κείμενο ΥΠΕΡΟΧΟ!​

    Όσο για την αρχική ερώτηση σου Kits πιστεύω πως μόνο ένα μέρος, μεγάλο βέβαια, αλλά μέρος των γυναικών δεν εκφράζονται γιατί προσπαθούν συνειδητά να πουλήσουν όσο ακριβότερα μπορούν το "νόμισμα".
    Ένα άλλο μεγάλο μέρος θεωρούν πως αν εκφράσουν την διαθεσιμότητα τους θα τις κακοχαρακτηρίσουν, συμπλέγματα είν΄ αυτά δεν περνάνε απ΄ τη μια μέρα στην άλλη, αν περνάνε και ποτέ για κάποιες.
    Κι ένα άλλο μέρος προτιμά να αγνοεί τις ανάγκες του, δηλώνουν φεμινίστριες, μιλάνε για αγώνες γυναικών, που όσο κι αν προσπαθούν δεν κατορθώνουν να πετάξουν εντελώς από πάνω τους το σύμπλεγμα της φεμινίστριας που βλέπει σε κάθε άντρα εχθρό της ταξικής της θέσης.
    Και κάποιες είναι απλά ντροπαλές, ντρέπονται να εκφράσουν τις ανάγκες και τα θέλω τους, ίσως γιατί ντρέπονται που τις έχουν, ίσως γιατί φοβούνται να δείξουν διαθέσιμες μια και ξέρουν πως όταν μια γυναίκα δείχνει διαθέσιμη, πολλοί οι πρόθυμοι που θα την πολιορκήσουν και θα δυσκολευτεί να επιλέξει, τον ένα τον μοναδικό ιππότη και ίσως να μην γνωρίζει πως μπορεί να αντεπεξέλθει στη τόση πολιορκία.​

    Όπως και νάχει, οι περισσότερες το θεωρούν υποτιμητικό να εκφράσουν ποιές είναι και τι θέλουν.
    Θα πω ένα μικρό άσχετο εκ πρώτης όψεως παράδειγμα.   ​

    Ήταν ο γάμος της αδελφής μου και ήρθε η ώρα να πετάξει την ανθοδέσμη.
    Όλες έκαναν τις αδιάφορες, πως και καλά δεν τις νοιάζει αν θα την πάρουν, αν θα παντρευτούν ποτέ και δήθεν αδιάφορα και κάπως απρόθυμα μαζεύτηκαν πίσω της.
    Κάποια κοπέλα πήγε με αποφασιστικό βήμα και στάθηκε μπροστά.
    Όταν πέταξε η αδελφή μου την ανθοδέσμη με τα μάτια παρακολούθησε την τροχιά της και έκανε ένα απίστευτο άλμα προς τα δεξιά, έριξε την ανθοδέσμη προς το μέρος της με το ένα χέρι σαν μπασκετμπολίστας και την άρπαξε στον αέρα και με τα δυό της χέρια.
    Κάποιες πίσω της παραπάτησαν, μια έσπασε και το τακούνι της στην προσπάθεια να την σπρώξει-πάντα αδιάφορα-, αλλά ήταν αργά.
    Μετά άρχισαν να λένε, δεν είναι σωστό, αυτή έχει ξαναπαντρευτεί, έπρεπε να αφήσει την ανθοδέσμη να πέσει στα χέρια κάποιας από τις "ελεύθερες". Εκείνη απλά γύρισε και τους είπε: Εγώ θέλω να παντρευτώ και δεν ντρέπομαι ούτε να το δείξω, ούτε να κοπιάσω γι΄ αυτό. Εσείς που θέλετε να δείχνετε αδιάφορες και απρόθυμες, μπορείτε να χαίρεστε την απροθυμία και την αδιαφορία Σας.​

    Έχω φυλάξει μια φωτογραφία από το άλμα αυτό! ​

    Η ανθοδέσμη δεν είναι παρά ένα έθιμο. Η στάση όμως απέναντι στα θέλω της καθεμιάς και τον τρόπο που τα εκφράζει όμως όχι.   ​
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Οι γυναίκες είμαστε περίεργα όντα,
    θα έλεγα πως ,
    όπως και να μας χαρακτηρίσει κάποιος ,
    μέσα θα πέσει !
    ποτέ δεν θα κάνει λάθος .

    Υπάρχουν όμως κάποια χαρακτηριστικά που έχουμε σχεδόν όλες ....

    Είμαστε ολίγον ρομαντικές και ολίγον ψευτο παρθένες ! και μας αρέσει !

    Όπως και να το κάνουμε θέλουμε ολίγον το κυνήγι ,
    εμείς οι χαζοσκλαβουλες ,
    πιο πολυ !
    Δεν είναι θέμα ότι δεν επιθυμούμε ,
    απλά θέλουμε να Μας ..... βρείτε ,

    αν μπορειτε φυσικα ......
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Άδικος ο κόσμος που πλάθετε όμως.... 
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;


    δωσε μας την καλη σου καρδια ομως , και καταλαβε μας λιγακι , pleaseeeee !
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Βρε καλό μου..είτε τη δώσω,είτε όχι(αφού επιμένεις πως υπάρχει  ) ,είστε εκτός τροφικής αλυσίδας και ούτε καν μπορώ να ταράξω τα νερά σας(έστω και σε μια μικρή όχθη...)...

    Απλά θα επιθυμούσα το παιχνίδι να ήταν πιο διμερές  ...
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;


    ειναι ουσιαστικα και το ξερεις , απλα πρεπει να το ..... ξεκινησεις !


    και αυτο το ξερεις , απλα βαριεσαι !


    χχαχαααχαχα !
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γιατι αυτος ο δισταγμος;;;;;

    Σα να λέμε:φακή,φακή,φακή καλά και τα φασόλια .. εεεεεεεε; 

    Κατα τ΄άλλα δεν ξέρω τίποτα !