Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατι συμβαινει αυτο ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος focus, στις 3 Αυγούστου 2006.

  1. focus

    focus Regular Member

    Καθοτι ειμαι νεο μελος δεν γνωριζω αν υπαρχει καποια τετοια συζητηση. Θα ειθελα ομως να μοιραστω μαζι σας καποιους προβληματισμους μου.

    Γιατι υπαρχουν τοσες λιγες Αφεντρες και τοσο πολλοι Αφεντες ?
    Γιατι ενω υπαρχουν τοσοι σκλαβοι, οι Αφεντρες που υπαρχουν δυσκολευονται να βρουν αυτο που θελουν?
    Γιατι οι λιγες σκλαβες που υπαρχουν δυσκολευονται να βρουν το Κυριο τους?
    Γιατι υπαρχουν τοσο λιγες σκλαβες ενω η μεση vanilla Γυναικα ψαχνει (μεταξυ αλλων) να βρει ενα ψηλοτερο της αντρα?
    και τελος
    Γιατι ειμαστε τοσοι λιγοι ενω ολος ο κοσμος ξερει για τα "παιχνιδια" μαστιγιων...?

    Κατα την αποψη μου, στα παραπανω ερωτηματα υπαρχουν οι ευκολες...και οι δυσκολες απαντησεις.....

    Ευχαριστω προκαταβολικα για τη συμετοχη σας.
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Νομίζω η απάντηση είναι απλή sklavos40.Δυσκολεύομαστε να βρούμε αυτό που θέλουμε γιατί απλά δεν αρκούμεθα στο μέτριο, θέλουμε το τέλειο, μιλάω πάντα για εμάς τους Κυρίαρχους. Τώρα όσο αφορά τις άλλες κατηγορίες ............ οι γυναίκες vanilla ψάχνουν να βρουν κάτι σωστό να κάνουν οικογένεια και όπως λένε δεν μπορούν να βρουν. Οι λίγες και σωστές σκλάβες είμαι σίγουρη ότι έχουν τον Κύριο τους   Αυτά τα ολίγα από μένα.
     
  3. Penis power φιλε,δε θελει και πολυ σκεψη,προσοχη στις αφεντρες!
     
  4. και ποιος σου ειπε οτι οι σκλαβες ειναι λιγες και δυσκολευονται να βρουν αφεντη ?
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Προσοχή σε αυτούς που δεν μπορούν ακόμη να προσδιορίσουν στα 37 τους τι είναι, να λες ανορθωγραφος_πιητης  
     
  6. focus

    focus Regular Member

    Καλησπερα

    λιγες ειναι σιγουρα κατα τη γνωμη μου. Μια απλη ματια στις αγγελιες τους και κυριως στις αγγελιων απο Αφεντες ειναι αρκετη. Ισως πραγματι να βρεισκουν ευκολοτερα αυτο που ψαχνουν.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    πολλές δε νομίζω να είναι οι σκλάβες γιατί δεν διαμορφώνεται εύκολα μία σκλάβα ακόμα και αν το επιθυμεί να γίνει σκλάβα.

    απ ότι γνωρίζω, οι σκλάβες ή οι προαλειφόμενες για σκλάβες δεν δυσκολεύονται να βρουν Αφέντη... δυσκολεύονται μετά που βρίσκουν Αφέντη, ιδίως αν ο Αφέντης ξέρει πραγματικά να είναι Αφέντης  
     
    Last edited by a moderator: 3 Αυγούστου 2006
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Διότι τις Αφέντρες συνήθως τις πετάνε στην πυρά (βλέπε Jean D'Ark) μαζί με τις μάγισσες.
    Έθιμο που κρατάει από τον Μεσαίωνα
    Γιατί ουκ εν τω πολλώ το ευ
    Γιατί σκλάβοι είναι μόνο στο γράψε και για όση ώρα κρατά ένα session….μετά παει το σκλαβιλίκι περίπατο και αρχίζουν να πουλάνε Mαστεριλίκια.
    Άρα δεν υπάρχουν συνειδητοποιημένοι παρά ελάχιστοι.
    Δυσκολία μηδέν. Έτσι δεν θα το έλεγα αυτό... διότι οι περισσότερες σκλαβες είναι καπαρωμένες,
    είτε βρίσκονται μέσα σε μια σχέση D/s, είτε σε εκπαίδευση από κάποιο Μaster.
    Τυχερές σου λέω και ας γκρινιάζουν Τι σκλάβες θα ήταν αλλιώς?
    Γιατί τελικά η μεση vanilla Γυναικα ανακαλύπτει ότι δεν υπάρχει ψηλότερος της άντρας, εκτός και αν την ξεγελάσει το ξηλωμένο του στρίφωμα.
    Χμ. εδώ δεν μπορώ να σε διαφωτίσω ... Κάνε ένα κόπο όμως και ρώτα το Κinkαριό μας, τους ειδικούς του forum δηλαδή.... πχ τον ανορθογραφο ποιητη, Χαινριχ και όλα τα καλά και θαρραλέα παιδιά του forum με άποψη, που φυλάνε τις Θερμοπύλες του BDSM.
    (Ριξε μια ματιά θα καταλάβεις)

    Τέλος σου εύχομαι στο μέλλον όλες οι απορίες σου να καλύπτονται από εσένα τον ίδιο και να έχεις μια δική σου άποψη χωρίς να στην δώσουν μασημένη άλλοι.

    Καλή παραμονή sklavos40 and Welcome
     
  9. Σωστα,απλα εγω αναφερθηκα σε subs με την γενικοτερη εννοια  
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις άσχετες με το θέμα και τα σχόλια που τις αφορούσαν, μεταφέρθηκαν στο Obsolete. Θα παρακαλούσα να μην κούράζουμε τους υπόλοιπους και να μην διαβρώνουμε τα θέματα των Thread με άσχετες προστριβές.
     
  11. savra

    savra Guest

    Μα άμα μπεις σε BDSM site ή πάρεις BDSM DVD αυτά θα βλέπεις
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Απαντώ μόνο σε αυτή την ερώτηση, καθώς δεν γνωρίζω την απάντηση για τις άλλες και δεν θέλω να γράφω εικασίες.

    Η δυσαναλογία των σκλάβων επί των Κυριών (έστω παράδειγμα αυτό το forum) δεν δημιουργεί προβλήματα μόνο στους σκλάβους αλλά και στις Κυρίες. Θα μιλήσω για τον εαυτό μου αλλά ίσως και άλλες γυναίκες αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα.

    Μου γράφουν καθημερινά πολλοί σκλάβοι. Και το ενδιαφέρον τους με κολακεύει πάρα πολύ. Διαβάζω όλα τα μηνύματα και απαντώ για λόγους ευγένειας σε όλα. Παρότι η είσοδός μου εδώ δεν οφείλεται στην αναζήτηση σκλάβου, πολύ ευχαρίστως θα γνώριζα κάποιους ανθρώπους από κοντά, αν η γραπτή μας επικοινωνία ήταν ικανοποιητική.

    Στην προκειμένη περίπτωση όμως οι σκλάβοι είναι αμέτρητοι, και έτσι η γραπτή μας επικοινωνία είναι εξαιρετικά περιορισμένη. Δεν δύναμαι να αναπτύξω περαιτέρω διαλόγους με αυτούς τους ανθρώπους, ούτε να τους διαθέσω μία ώρα για να συναντηθούμε κατ ιδίαν. Δεν υπάρχει δυστυχώς τόσος πολύς ελεύθερος χρόνος.

    Τα μηνύματα των σκλάβων είναι σαν τα κεφάλια της Λερναίας ύδρας, απαντώ σε πέντε, και δέχομαι άλλα δέκα, απαντώ και στα δέκα, και δέχομαι άλλα είκοσι. Και έτσι αναγκάζομαι να δίνω λακωνικές, γενικού περιεχομένου απαντήσεις, επειδή όπως σου έγραψα παραπάνω λόγω ευγένειας επιθυμώ να απαντώ σε όλους τουλάχιστον στο πρώτο μήνυμα. Το inbox folder γεμίζει συνεχώς, σβήνω καθημερινά μηνύματα με αποτέλεσμα να μην έχω τη δυνατότητα να διατηρήσω το ιστορικό κάποιας επαφής, ώστε τουλάχιστον να θυμάμαι τί έχω συζητήσει με κάποιον, και όπως καταλαβαίνεις δεν έχω καν εικόνα των εν εξελίξει συζητήσεών μου...

    Με στεναχωρεί πάρα πολύ το γεγονός ότι δεν μπορώ να γνωρίσω κάποιον λίγο καλύτερα επειδή καθημερινά πασχίζω να απαντήσω σε μηνύματα αγνώστων. Και με στεναχωρεί περισσότερο το ότι κάθε ένας από αυτούς τους άγνωστους είναι ενδεχομένως ένας πολύ αξιόλογος άνθρωπος, τον οποίο δεν θα γνωρίσω ποτέ, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.