Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Για κοριτσια ! Η ελκυστικότητα είναι επιλογή !

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος blonde mermaid, στις 14 Ιουλίου 2017.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Στο χαμηλό, μετά βίας 1.60 υψος μου, υπήρξα μέχρι και τα 23 μου από αδύνατη έως κανονική (από 45 έως 52-53 κιλα) με λογικές αυξομειώσεις. Στα 23-24 εκτοξέυτητα στα 64,5 (πράγμα που με εκανε από τότε να μην νιώθω ακόμη και σήμερα άνετα να βγω στην παραλία από τα πρότυπα που μου έχουν φυτευτεί στο κεφάλι) για να ξαναπέσω ένα χρόνο μετά στα 52.... από τα 26-30 είχα σταδιακά ξαναφτάσει στα 64,5. και τα τελευταια 2 χρονια ταλαντέυομαι ανάμεσα στο 53,5-56,5...

    "Κι εμάς τι μας νοιάζει" θα σκεφτεί κάποιος...Κάποιος άλλος πει "Άσε μας κοριτσάκι μου που είναι αυτά κιλά για να έχεις θέματα"...
    Κι όμως...με τα πρότυπα που μεγάλωσα ήταν... Ακόμη και για τις γκριμάτσες έκφρασης μου έλεγαν να αρχίσω να τις ελέγχω για να μην κάνω ρυτίδες...
    Και η αυτοεικόνα κατέρεε...
    Και από καιρό σε καιρό, στράβωνα...έπαιρνα τις αποστάσεις μου από τις σειρήνες κι έκανα τον απολογισμό των χρόνων με τα παραπάνω κιλά...
    Οι κατακτήσεις παρέμειναν οι ίδιες ποσοτικά και ποιοτικά... Η αντιμετώπιση στον επαγγελματικό χώρο η ίδια...γενικά όλα ίδια...
    Το μόνο που είχε αλλάξει ήταν το νούμερο που φορούσα και η αυτοεκτίμηση μου...

    Η πλύση εγκεφάλου δεν θα φύγει ποτέ από το κεφάλι μου...αυτό όμως που άλλαξε μέσα στα χρόνια είναι ότι πλέον δεν με ενδιαφέρουν οι άνθρωποι που θα είχαν θέμα με το σκαμπανέβασμα των κιλών μου. Γι αυτούς ίσως και να είμαι ικανή να βάλω μερικά παραπάνω από αντίδραση (όπως είχα κάνει και στο παρελθόν) ίσα ίσα για να τους τρίψω στη μούρη αυτό που δεν ήθελαν και να πω με μία δόση κακίας "Πάχυνα λίγο... Αν δεν σου αρεσω και έτσι έχουμε θέμα".

    Η μόνη προτροπή που δικαιούμαι να κάνω είναι: Προσέχετε την ποιότητα όσων τρώτε... μην στερείστε γεύματα... κουνίστε λίιιιιγο τον ποπό σας έστω για 15 λεπτά τη μέρα είναι αρκετά από το τίποτα (αυτό έπρεπε να το ακούσω κι εγω), να θυμάστε πάντα τι έχετε πετύχει μαζί με τα κιλά σας και να εστιάζετε στα δυνατά σας σημεία γιατι βοηθάει απεριόριστα!

    Και μία τελευταία συμβουλή: