Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Για ποιόν λόγο μία γυναίκα γίνεται Mistress;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 18 Ιανουαρίου 2006.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    ..
     
  2. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Ίσως αν διάβαζες τον οδηγό BDSM για αρχάριους (μέρος 1ο και μέρος 2ο) να έβρισκες μία απάντηση; Ή για να σε βοηθήσω, για ποιόν λόγο ένας άντρας γίνεται σκλάβος; Ποιά πράγματα βρίσκει στη σχέση του με μία Αφέντρα που δεν μπορεί να βρεί σε μία vanilla σχέση;
     
  3. potty65

    potty65 Regular Member

    Μια γυναίκα γίνεται mistress γιατί έχει προδοθεί, πληγωθεί, εξαπατηθεί από κάποιον άντρα. Θέλει να πάρει το αίμα της πίσω, να εκδικηθεί, να αποδείξει στον εαυτό της ότι είναι δυνατή και έχει ακόμα τον έλεγχο, ότι μπορεί να σταθεί στα πόδια της. Ο άντρας γίνεται slave κυρίος όταν για τον α ή β λόγο αισθάνεται ανίκανος να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του ρόλου του και της φύσης του: Να είναι κυρίαρχος του παιχνιδιού, καβαλάρης και κυνηγός.

    Ωστόσο αναγνωρίζω ότι η γυναίκα έχει μία φοβερή δύναμη από το φύλο της και μόνο. Για γυναίκες έχουν γίνει πόλεμοι, για γυναίκες έχουν γίνει φονικά, έχουν κλείσει σπίτια. Αυτή είναι η μόνη εξουσία που τους αναγνωρίζω, την έχω γευτεί προσωπικά και απεχθάνομαι τον εαυτό μου όταν υποτάσσεται σε αυτή.. Αν και ίσως τελικά δεν είναι η εξουσία της γυναίκας, αλλά η εξουσία της σεληνιασμένης κατάστασης που βρισκόμαστε όταν ερωτευόμαστε. Σε κάθε περίπτωση είναι το αντικείμενο του πόθου.
     
  4. inlx

    inlx Regular Member

    Α, φίλε potty τώρα το είδα αυτό... Τι να σου πω, όλο με την καλή την κουβέντα στο στόμα είσαι! Τι μανία είναι αυτή με τα στερεότυπα; Η γυναίκα που γίνεται mistress γιατί έχει προδοθεί κλπ. ο slave που αισθάνεται.. ανίκανος να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του ρόλου του και της φύσης του - και καλά της φύσης του, ας το καταπιούμε αλλά ποιες απαιτήσεις του ρόλου που ... δεν το αρέσει; δηλαδή ποιος είναι αυτός που μας γράφει ρόλους τον καθένα μας, και δεν τον ξέρουμε να του ζητήσουμε το λόγο;

    Όσο για το βασικό ερώτημα που θέτει ο rolfo, νομίζω ότι αυτό επιδέχεται τόσες απαντήσεις όσες mistress υπάρχουνε. Και σε τελική ανάλυση, είναι σαν να ρωτάς γιατί κάποιοι άνθρωποι πίνουνε τον καφέ τους σκέτο. Υπάρχει εξήγηση για το τι μας αρέσει και τι όχι;
     
  5. Bianca

    Bianca New Member

    Θα συμφωνησω σε αυτο το κομματι με τον potty65 και λογω προσωπικης εμπειριας. Εγω για παραδειγμα δηλωνω Female Perv αλλα γνωριζω οτι μου ταιριαζει ο υποτακτικος ρολος ειδικα με αισθησιακο τροπο. Αυτο μαλλον ο πρωην φιλος μου δεν το εμπεδωσε και ειχα μια ασχημη μεταχειρηση ως sub με αποτελεσμα αφου δεν μπορω να "εκδικηθω" τον ιδιο (δυσκολο και τυπικα και σωματικα) θα ηθελα να γινω καποιες φασεις Domme για να "ξεσπασω" σε αλλους males  

    Bianca
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Bianca με το συμπάθειο αλλά το ξέσπασμα απωθημένων δεν έχει σχέση κατ εμέ με αυτό που αποκαλούμε Domination.
     
  7. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Και αν έχει απωθημένα κάποια γυναίκα, την κάνουμε με ελαφριά πηδηματάκια.
    Εγώ αυτό κάνω πάντα.
     
  8. Bianca

    Bianca New Member

    Σιγουρα carissa[L_T] εχεις δικιο αλλα δε μιλαμε για εστω καποιου ειδος Domination με σκοπο αποκλειστικα την εκδικηση και με σκοπο να "σαπισουμε" τον male στο ξυλο. Θα ειναι αμοιβαια η ευχαριστηση

    Bianca
     
  9. filoktitis

    filoktitis Guest

    Συγχωρέστε με αλλά εγώ για το ξέσπασμα απωθημένων μέσω Κυριαρχικών σχέσεων έχω διαφορετική ορολογία: κομπλεξισμός, εκδίκητικότητα, λανθάνουσα αντίδραση για παράδειγμα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει με αυτά ο λόγος για τον οποίο κάποιος γίνεται Κυρίαρχος. Μα τότε δε μιλάμε για Κυρίαρχο αλλά για κάποιον/α κομπλεξικό/ή που εκφράζει τον κομπλεξισμό του/της μέσα από κάποιον ρόλο. Για κάποιον/α αδύναμο/η που δεν μπορεί να ανταποκριθεί στα ζητούμενα των εξελίξεων και επιλέγει το δρόμο πάνω και όχι μεσα από αυτά.
     
  10. King^Style

    King^Style Regular Member

    Το να ανακαλύπτεις την φύση σου έχει τεράστια διαφορά από το να καλύπτεις ανασφάλειες και αποθημένα μέσω λάθων επιλογών. Bianca γνώμη μου είναι να λύσεις τα issues των αποθημένων σου πρώτα και μετά να κοιτάξεις τι σε εκφράζει ως προσωπικότητα. Άλλο το να κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί και άλλο να κάνεις κάτι μόνον και μόνον επειδή είχες πληγωθεί σε μια δεδομένη στιγμή της ζωής σου. Συνηθίζω να λέω πως η εκδίκηση είναι πολύ μεγάλη πουτάνα και εάν δεν ξέρεις να την manipulαρεις τότε σου γυρνάει μπούμερανγκ.
     
  11. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Θεωρώ ότι με προσβάλει σαν γυναίκα η θεωρία του potty65 και γι'αυτό δεν ασχολήθηκα να απαντήσω περαιτέρω. Τώρα αν κάποιος ότι κάνει στη ζωή του το κάνει από αντίδραση για αυτά που του έχουν συμβεί, καμία σχέση δεν έχει με το BDSM lifestyle (αν γνωρίζει τί ακριβώς είναι το BDSM και το lifestyle). Παραπέμπω ξανά στο εγχειρίδιο... Μελετήστε και μετά μιλήστε.
     
  12. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Amazona που μπορουμε να βρουμε αυτο το εγχειριδιο Σας παρακαλω?