Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Για τη μικρή Μου μπορώ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sapfw, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Διαβάζοντας το thread Για Σένανε μπορώ μεταξύ άλλων είχε και την πιο πάνω απορία του Kits στην οποία μόνο η tender lilly τοποθετήθηκε. Θεώρησα πως είναι αρκετά εύστοχη απορία για να μείνει αναπάντητη γι' αυτό και την παραθέτω αυτούσια προς συζήτηση, παραφράζοντας τον τίτλο του αρχικού θέματος.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Για τη μικρή Μου μπορώ...

    Το θέμα είναι τι και πόσο ρίσκο θα πάρεις και πόσο μπορείς να διαχειριστείς αυτό ,την ευόδοση ή την αποτυχία του..

    Δε μπορείς να βάλεις καλούπι σε αυτό το θέμα,γιατί οι καταστάσεις κάθε φορά είναι διαφορετικές..
     
  3. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Για τη μικρή Μου μπορώ...

    Θέλω να πιστευω πως όλοι ξέκιναμε μια σχέση με τις καλύτερες διαθέσεις. Πουθενα όμως και σε κανένα τομέα πέραν των επαγγελματικών δεν μπαίνουν υπογραφές και ούτε θα έπρεπε. Συμφωνω με τον Ιncomplete, η κάθε σχέση είναι κάτι ζωντανο αυτόνομο το οποίο εξελίσεται δρα κ αντιδρα και το ρίσκο αφορά το ίδιο και το κυριαρχο άτομο αλλά και το υπο .
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και ΄γω θα συμφωνησω με τον Incomplete .....
    και να προσθεσω οτι δεν βλεπω καμια διαφορα πανω στο θεμα με οποιαδηποτε σχεση .....
    εδω τα τιναζουν στον αερα για ενα ξεκωλο απο τα στριπτιτζαδικα-καψουρομαγαζα .... αφου εχουν πουλησει χωραφια και περιουσιες ..... τα παιδια και οσα πηρανε απο τον αλλο χανοντε στο λικνισμα του ανατολικου μπλοκ ... κατσε εσυ δεμενη στο κρεβατι να περιμενεις ....
     
  5. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Για τη μικρή Μου μπορώ...

    Να ξεκαθαρίσω κάτι που ενδεχομένως βοηθήσει τις απαντήσεις Σ/σας:

    Το ερώτημα τίθεται όχι για μια σχέση που τώρα ξεκινά, αλλά για μια σχέση που έχει δοκιμαστεί στο χρόνο.
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    the function of love is to invent unfamiliarity

    e.e.cummings (again)
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Για τη μικρή Μου μπορώ...

    Δεν πιστεύω πως το ρίσκο σταματάει εκεί που υπάρχει επένδυση..Απλά δεν το αντιλαμβανόμαστε..
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    "Για τη μικρή μου μπορώ": Μέχρι και να την αντικαταστήσω....
     
  9. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Έχω δηλώσει κατ' επανάληψη πως ο Κυρίαρχος δεν ισοδυναμεί με αδηφάγο πλάσμα που Τον ενδιαφέρει αποκλειστικά η βολή του. Όσο ο Ίδιος εμπνέεται από το αντικείμενο του πόθου Του, επιλέγει και πράττει κατά την κρίση Του. Ο χρόνος που "θυσιάζει" για να ασχοληθεί με την μικρή Του (είτε σε κατ' ιδίαν συναντήσεις τους, είτε όταν είναι απασχολημένος μόνος του, σκεπτόμενος κάτι που προέκυψε) είναι κάτι που (θεωρώ πως θα πρέπει να) έχει αποδεχθεί την στιγμή που την ανέλαβε.
    Κατα καιρούς, επίσης, διαβάζω πως ο Κυρίαρχος είναι το πρόσωπο που "εργάζεται" περισσότερο μέσα στην σχέση, στην προσπάθειά Του να διαμορφώσει την ιδιοκτησία Του κατά την εικόνα που έπλασε για εκείνη. Αυτό εκ των πραγμάτων προϋποθέτει θυσία άλλων που δέσμευαν τον Ίδιο στην καθημερινότητά Του.
    Θεωρώ χρέος κάποιου που σκοπεύει να γίνει Ιδιοκτήτης να μην προχωρήσει αν γνωρίζει πως δεν μπορεί (λόγω συνθηκών) να προσφέρει στοιχεία όπως ασφάλεια, σταθερότητα και Αλήθεια. Αν πάλι η σχέση είναι δοκιμασμένη στον χρόνο, να είναι διατεθημένος να αποδώσει την ανάλογη αξία σε όσα έζησε στην σχέση Του, παραχωρόντας ακόμα και στοιχεία της ζωής Του για το ακριβότερο δημιούργημά Του. Κίνησεις που δείχνουν το μέγεθος της αξίας που έχει αυτό που ζεί και πόσο Τον αγγίζει.
     
  10. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Για τη μικρή Μου μπορώ...

    Πιστευω ο L_Strike με καλυψε 100%...Αν μπαινεις σε μια τετοια σχεση γνωριζοντας πληρως το δικο σου κομματι ευθυνης(και να μην το κανεις μονο και μονο επειδη βρηκες καποιον που "σου κανει ολα τα χατηρια") σε βαζει αυτοματα στη διαδικασια και προσφορας και προστασιας απεναντι στον αλλο και ολα.