Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Για τον Πασά μου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Astarty, στις 24 Οκτωβρίου 2005.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    "Ως τώρα ψυχή μου έβλεπες τον ίσκιο και χόρταινες` τώρα σε πάω στο κρέας"
    Αυτό σκέφτηκε ο Καζαντζάκης λίγο πριν το ταξίδι του στην Κρήτη, λίγο πριν συναντηθεί με τον Ζορμπά.
    Εκεί ταξιδεύουμε και οι δύο. Στο κρέας. Πασάς και Γιουσουφάκι. Κανιβαλίζουμε ο ένας τον άλλον. Τρώει η ψυχή μας και χορταίνει με ζωή, πραγματική ζωή. Όχι ζωή μέσα από τα βιβλία.

    ΦΑΝΤΑΖΕΙ πελώριος, βουνό ολάκερο στα μάτια μου. Ένα βουνό που θέλω ν' ανέβω, να εξερευνήσω κάθε πέτρα του, κάθε σπήλια του. Να φτάσω στην κορφή του. Να ξεδιψάσω από τις πηγές του.
    Από την πρώτη στιγμή που άπλωσε το χέρι του και αγκάλιασε την μέση μου, τον εμπιστεύτηκα. Ρισκάρισα και μέχρι τώρα είναι άξιος της εμπιστοσύνης μου. Γιατί, παίδες, αν δεν καταθέσεις ψυχή, ψυχή δεν τρως! Κάποια πράγματα στην ζωή είναι για να τα νιώθουμε μονάχα και να τα απολαμβάνουμε όπως το δροσερό αεράκι την αυγή.

    ΣΙΓΟΥΡΑ μόλις με πρωτοείδε και δη τα καπούλια μου είπε μέσα του: "Ανάθεμα την ζωή! Δεν έχει η άτιμη τελειωμό!". Έτσι δεν είναι αγάπη μου; Ευτυχώς για μένα, ο Πασάς μου ξέρει να ζει, να απολαμβάνει και να χαίρεται.

    ΓΙΝΑΜΕ λοιπόν Ζορμπάδες και οι δυο. Γίναμε ξανά παιδιά. Και σαν παιδιά παίζουμε με τις ψυχές μας ωσάν να 'χουμε πληθώρα αποθεμάτων.

    ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ τον κατακλύζουν και το φχαριστιέται, βουτάει σε αυτά. Απολαμβάνει. Γελάει με τον εαυτό του και μονολογεί πολλές φορές: " Το γουστάρω! μου αρέσει!"

    ΖΗΛΕΥΕΙ. Το αίμα του βράζει κάθε φορά που με πλησιάζει κάποιος. Θέλει να τον αφανίσει ακόμα και με αθέμιτα μέσα. Να τον παρουσιάσει μπροστά στα πόδια μου αδύναμο για να δω το "φτιασιδωμένο" πρόσωπο του. Και αν ποτέ βρεθεί ένας που θα τον νικήσει θα πει "ΧΑΛΑΛΙ! Αξίζει ο μπαγάσας να σ' έχει!"

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΤΑΙ όταν παίζω το κορμί του με τα μαλλιά μου, με τα χέρια μου, με το στόμα μου. Λύνεται όλο του το σώμα, ανατριχιάζει. Δεν μπορεί να κουνηθεί μετά και μου λέει: "Χτύπα με. Χτύπα με για να συνέλθω"

    ΓΕΛΑΕΙ με την ψυχή του. Τραντάζεται ολόκληρος. Γίνομαι ο γελωτοποιός του για πάρτη του. Πόσο μεγάλη ανάγκη έχει ένας Βασιλιάς, ένας Πασάς από το γέλιο! Ξεχνάει το θρόνο και κυλιέται μαζί μου στο πάτωμα. Ξεχνιούνται τα προβλήματα, οι πόνοι, οι εξουσίες. Ξεχνιούνται όλα.

    ΚΛΑΙΕΙ στην αγκαλιά μου. Για το άδικο. Γιατί με γνώρισε τώρα και όχι πιο πριν. Μα σκέψου μονάχα αυτό αγάπη μου! Τώρα μπορέσαμε να δούμε και οι δύο ο ένας τον άλλον. Τώρα είναι η στιγμή μας. ΤΩΡΑ! Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Είμαστε τυχεροί που το ζούμε. Άλλοι δεν θα το ζήσουν ποτέ τους.

    ΘΥΜΩΝΕΙ. Ίσως να με κακίζει κιόλας που κοντά μου δεν μπορεί να σκεφτεί λογικά και παρασύρεται από το πάθος, από αυτό που νιώθει. Μεταμορφώνεται τότε σε φουρτούνα και με πιάνει από το μαλλί και με σβουρνά. Με βυθίζει, μουδιάζει το κορμί μου και όταν περνά η αντάρα είναι ο ίδιος πάλι που θα με ανεβάσει στην επιφάνεια και μέσα στην αγκαλιά του θα μου δώσει ξανά πνοή. "Συγχώρα με καρδούλα μου" μου λέει. Να συγχωρήσω τι, ανάσα μου; Την δύναμη που εναποθέτεις στα χέρια μου; Σ' αγαπώ κάθαρμα!

    TABULLA RASA. Αυτό μου είχε πει ότι θέλει την γυναίκα. Αναρωτιόμουν πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο σε μένα. Τώρα ξέρω πως. Σβήνει. Αλλοιώνει τις αυλακιές των προηγούμενων και ξαναγράφει πάνω τους. Χαράζει έχοντας ως διαμάντι την ψυχή του. ΑΝΕΞΕΙΤΗΛΑ.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Αφιερωμένο στον Πασά μου, τον Συκοφάντη Μπαστούνι.
     
  2. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Το σιγουρο ειναι οτι δεν πηγε χαμενο το Σ/Κ σου και σιγουρα η αποδοση συναισθηματων καταστασεων ειναι απιστευτα ιδανικη μεσα σου και σιγουρα μεσα του.
    Τι αλλο μπορει να πει Καποιος εκτος απο το να ειναι παντα η φλογα ζεστη και να ειναι ικανη να σας καψει.
    Οπως το να ειναι παντα γεματη εντονη απο καθε μορφης καταστασεις ολο αυτο που ΖΕΙΤΕ.
    Γιατι πολυ απλα μιση ζωη δεν θελω ΕΓΩ να ζω....
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    Υ π έ ρ ο χο.....

    Μοναδικο..


    να το ζειτε, να το ζησετε ως το μεδουλι του.... μεσα απο τη ψυχη μου σας το ευχομαι...


    τα φιλια μου και στους δυο σας    
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Για τον Πασά μου...

    SaMoYeT το ιδανικό το φτιάχνουμε ο κάθενας όπως νομίζει, όπως ευχαριστιέται. Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.
    Να είσαι καλά.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Αφού δεν μπόρεσα να φτιάξω το ποδήλατο να κάνω καμμιά βόλτα, σκέφτηκα να το ρίξω στην συγγραφή 
     
  5. ioanna

    ioanna Regular Member

    "Αν ήταν στη ζωή μου να διάλεγα ένα ψυχικό οδηγό, ένα Γκουρού, όπως λένε οι Ιντοί, ένα Γέροντα, όπως λένε οι καλόγεροι στο Αγιον Ορος, θα διάλεγα το Ζορμπά" γράφει ο Καζαντζάκης στην Αναφορά στον Γκρέκο Astarty

    Για Αυτόν* "όλα έχουν ψυχή και τα ξύλα και οι πέτρες και το κρασί που πίνουμε και το χώμα που πατούμε"

    Κοσμογυρισμένος, άνθρωπος όλων των επαγγελμάτων, δε νοιαζόταν πού θα κοιμηθεί και πού θα ξημερωθεί. Γιομάτος ανιδιοτέλεια και καρδιά, γιομάτος μπέσα, έβαζε κάτω το σαντούρι του κι έπαιζε για το κέφι του, χόρευε για το κέφι του, δούλευε για το κέφι του*.


    Χαλάλι Του** λοιπόν Astarty χαλάλι για τη ζωή που είναι από μόνη της όμορφη

    *Αναφέρομαι στο Ζορμπά

    **Αναφέρομαι στο Πασά σου
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Με γεμισες χαρα Astarty. Με εκανες και μενα Ζορμπα για λιγα λεπτα..μου εδωσες ζωη απο τη ζωη σας..Νασαι καλα...ναστε καλα..
     
  7. sklavin

    sklavin Guest

    Τίποτα δεν έγινε από μόνο του .

    Η ‘’σπίθα’’ υπάρχει ,
    αλλά όποιος θέλει να ζήσει την ‘’ζωή’’ έτσι ,
    οφείλει να την κάνει φλόγα και να την διατηρήσει ... ζωντανή !

    Εγώ σέβομαι τους ανθρώπους που σέβονται τα αισθήματα τους και κατ επέκταση την ζωή τους !

     
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Πιστεύουν πολλοί πως η μεγαλύτερη αμαρτία που μπορεί να διαπράξει ένας άντρας είναι να αρνηθεί τον έρωτα μιας γυναίκας...
    Θα πρόσθετα πως εξίσου μεγάλη αμαρτία είναι να συναντήσεις μια πράσινη πέτρα (κάτι σπάνιο, όμορφο) και να μην την σηκώσεις, να μην την περιεργαστείς. Οι στιγμές είναι για το τώρα.

    Σας ευχαριστώ όλους θερμά.

    Αστάρτη
     
  9. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Οι σημερινες στιγμες ειναι το τωρα γιατι γενικα η ζωη του καθενος μας ειναι ενα συνολο στιγμων που ο καθενας μας επιλεγει τον τροπο που θα τις βιωσει αλλοι εντονα βλεπε εσενα και το Πασα σου αλλοι πιο χαλαρα.
    Νομιζω πως ο σωστος τροπος να βιωσεις τη ζωη δηλαδη το συνολο των στιγμων ειναι εντονα..
    Γιατι κανεις δεν θα αντεχε flat καταστασεις...
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    SaMoYeT flat καταστάσεις ζούμε συνεχώς. Αν ο έρωτας δεν είναι το συναίσθημα για να μας βγάλει από την ρουτίνα τότε ποιο στο καλό είναι; Αναρωτιέμαι!

    Αστάρτη
     
  11. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    Δεν νομιζω να εχουμε διαφωνια σε κατι..
    Ειπα οτι η ζωη μας ειναι συνολο στιγμων και οτι καλο ειναι αυτες τις στιγμες να τις ζουμε εντονα.
    Φυσικα και ο ερωτας μπορει να δημιουργησει εντονες σκεψεις εντονη ζωη εγρηγορση αισθησεων και δυνατα τσιμπηματα στην καρδια καποιου ανθρωπου..
    Αμεσα ομως αυτο δεν τον βγαζει απο την ρουτινα και την flat κατασταση?
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    Αναρωτιόμουν καλέ μου SaMoYeT! Φυσικά και συμφωνούμε.
    Θα μπορούσε να υπάρχει άλλο συναίσθημα πέρα από τον έρωτα; Για να σκεφτούμε...

    Αστάρτη