Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MastroMitsos, στις 22 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    Aντιλαμβάνομαι τη χιουμοριστική σου διάθεση και πρόθεση,

    αλλά.

    "Άντρας γίνεσαι, δε γεννιέσαι κι αυτό απαιτεί να γίνεις ανδρείος της ηδονής" <-- τάδε έφη Καβάφης, ωστόσο περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

    Στα αρχαία γυμναστήρια ξεκίνησαν όλα, Αρχαία σας Ελλάδα ... 

    Από εκεί και πέρα,
    καλό είναι
    επιτέλους να ξεκολλήσουμε από τις μαλακίες αυτές
    τους τάχα αστεϊσμούς και λοιπά
    πολύ βαριά αντρίλα
    δεν αντέχω.  

     
  2. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    Διαβάζοντας το νήμα μου έχει δημιουργηθεί μια απορία: τι σημαίνει πρώην λεσβία?
    Μια γυναίκα που ερωτεύεται και σχετίζεται αποκλειστικά με γυναίκες είναι λεσβία ,όταν ερωτεύεται και σχετίζεται αποκλειστικά τόσο με άντρα όσο και με γυναίκα είναι bi . αν μια γυναίκα μπορεί να σχετίζεται μόνο γυναίκες αλλά σεξουαλικά ψάχνεται και με άντρες πάλι λεσβία την θεωρώ ( όπως και αν οι σχέσεις τις είναι μόνο άντρες είναι str8 άσχετα με το αν κάνει σεξ με γυναίκες). Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη με κάθε επιφύλαξη επειδή όπου υπάρχουν ταμπέλες υπάρχουν και εξαιρέσεις.
    Και επανέρχομαι πρώην λεσβία τι σημαίνει ?
     
  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    Ορθόν 
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    αα οχι ... μην τα μπερδευουμε ...
    το bi σημαινει σημαινει σεξουαλικο σουπερμαρκετ .. οτι βρεθει μπροστα μας .. χτες σημερα αυριο ...
    το λεσβια σημαινει οτι εισαι γυναικα και γλυφεις γυναικα ...
    πχ .. "ακου αγορι μου .. , σημερα μπορει να με πηδηξεις εσυ , αλλα αυριο ισως γουσταρω να γλυψω την Ελενιτσα απο το Περιστερι ..." .. αυτο ειναι Βι .

    αν στο παρελθον εγλυφε γυναικα αλλα στο παρον γλυφει αντρα , τοτε λεγεται πρωην λεσβια και τωρινη στραϊτ ... δεν παει η ταμπελα με το τι ησουν χτες αλλα με το τι εισαι σημερα ...
    τωρα .. στην περιπτωση που σημερα γλυφει αντρα αλλα στο νου της εχει ειτε αλλη γυναικα , ειτε αλλον αντρα .. δεν λεγεται ουτε λεσβια ουτε Βι .. αλλα ανεπροκοπη μιχαλιδα
     
  5. Ο άντρας που πάει με άντρες αλλά σκέφτεται γυναίκες λέγεται κρυφολεσβίος;
     
  6. Απάντηση: Re: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    Όπως έλεγε κι ένα παλιό ανέκδοτο, μπορεί να είναι Πόντιος ομοφυλόφιλος  
     
  7. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    πρωην λεσβια ειναι σε εισαγωγικα κ εδοθη αυτος ο ορος, στατους προκειμενου να βοηθηθει η συζητηση, κ να παρει καποιος μια γευση!!
    φυσικα αδοκιμος ο ορος, αλλα φανταζομαι ολοι καταλαβαινουν εαν διαβασουν τις ανησυχιες μου!
    Εαν θελεις κανε τον κοπο κ διαβασε , κ δωσε καποια απαντηση
    Σ'ευχαριστω για τον χρονο σου!


    Ακομη σημαινει κ αλλα πολλα ο ορος πρωην!
    π.χ.ειμαι 13 χρονων, εχω καποιες φοβιες με τους ανδρες,πχ. χαμηλη αυτοεκτιμηση, κ βρισκω καταφυγιο σε φιλικες αγκαλιες φιλεναδων μου, κ ετσι αρχιζει μια περιπετεια η ενας μακρυς δρομος!
    Καποτε περνωντας τα χρονια, βρισκω την αυτοπεπιθηση μου απο καποιον ανδρα , κ επανερχομαι απλα!
    Λιγο φαντασια να εχουμε , κ καλη θεληση κ ολα εξηγουνται!
     
  8. thlon kai temnon

    thlon kai temnon New Member

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια


    εχεις δικιο!
    Ας σοβαρευτουμε λοιπον:
    -Τι ειναι μια λεσβια που εχει τη γλωσσα μονιμως εξω?
    -Ειναι μια λεσβια που εχει παρει πολλα... βιαγκρα!
     
  9. aria

    aria Regular Member

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    Η ερώτηση μου δεν απευθυνόταν τόσο σε εσένα όσο σε κάτι άλλες εξυπνάδες που διάβασα. Ειλικρινά δεν μπορώ να πιστέψω ότι σε αυτό το χώρο υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν ότι οι γυναίκες δηλώνουν λεσβίες μέχρι να βρεθεί κάποιος να τις γαμήσει. Δεν περνάει καν από το φαλλοκρατικό μυαλουδακι μερικών ότι υπάρχουν γυναίκες που δεν ελκύονται ερωτικά- σεξουαλικά από τα αρσενικά?
    Και για να επανέλθω σε εσένα και την ερώτηση σου που πραγματικά κατανοώ θα σου πω ότι υπάρχουν 2 περιπτώσεις ,εξαιρώ το γεγονός του ότι η κοπέλα είναι καθαρά λεσβία αφού έχεις πει ότι είχε σχέσεις με άντρες. Αφού λοιπόν είναι ουσιαστικά bi το θέμα είναι αν ενδιαφέρεται για εσένα ως άτομο, αν την ελκύεις και αν θέλει να κάνει σχέση μαζί σου δεν θα κολλήσει στο φύλλο γιατί προφανώς δεν την απασχολεί. Τώρα όσο αφορά τον κύκλο της η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο περίεργα τα πράγματα και όντως οι gay κύκλοι αντιμετωπίζουν με καχυποψία το γεγονός ότι κάποια δεν είναι 100% λεσβία, δεν μας τιμά αλλά μερικές φορές γινόμαστε το ίδιο ρατσιστές με αυτούς που κράζουμε. Αν όμως οι φίλες της είναι πραγματικές φίλες και αν η κοπέλα είναι συνειδητοποιημένη στο τι θέλει δεν νομίζω να μασήσει σε αυτό. Ούτε εσύ να κολλήσεις στο τι θα πουν οι άλλοι. Και αν όντως σε θέλει μην κολλάς στο αν οι «πρώην» ήταν γυναίκες.
     
  10. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    Χα .................... χα

     
  11. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: Re: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    Κορνήλιε,
    με προβληματίσατε τώρα..
    Εκανα 5-6" να σας "πιάσω" κιόλας..
    Μ'αρεσει πως σκέπτεστε
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Re: Γνωριμια κ σχεση με "πρωην" λεσβια

    εξαρταται απο το που παει με τους αλλους αντρες .....
    αν παει με αντρες για ψαρεμα και σκεφτεται γυναικες , λεγεται συνειδητοποιημενος απελπισμενος (αφου δεν γαμας , δεν πας για κανενα ψαρεμα ..)
    αν παει με αντρες για 5 Χ 5 και σκεφτεται γυναικες , λεγεται : "το κερατο μου μεσα που τον βαλαμε να φυλαξει το τερμα και αυτος σκεφτεται την γκομενα...."
    αν παει με αντρες για μαθηματα τανγκο και σκεφτεται γυναικες .. λεγεται πολυ θαραλεος ....
    αν παει με αντρες στο κρεβατι και σκεφτεται γυναικες ...... λεγεται γκεϊ με ανωμαλες φαντασιωσεις ...