Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γρίφοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Fun & Games' που ξεκίνησε από το μέλος soutzoukakia, στις 9 Απριλίου 2008.

  1. seduced mind

    seduced mind Guest

    αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Για απαντα μου εσυ στον γριφο με το κρυο!
    Ο Σωκρατης ελεγε η αληθεια κρυβεται κατω από τις λεξεις..
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Την διάβασα... Που; Για δείξε μου ένα και μόνο site.
    Όχι lucozade, δεν έχω αυτό το συνήθειο. Ούτε είχα πρόβλημα να παραδεχθώ πως δεν κατάφερα να βρω τη λύση. Ακόμη και τώρα ξανατσεκάρω τον τρόπο σκεψης των συνδυασμών για να δω αν είναι 100% σωστός.
    Αν κάνω λάθος στον υπολογισμό και στη σκέψη να μου υποδειχθεί. Δεν πρόκειται να αρνηθώ ποτέ τη λογική. Προτείνω να κάνουμε όλοι το ίδιο  

    Υ.Γ. Ωραία, ας δούμε και τη 2η σου λύση.
     
  4. seduced mind

    seduced mind Guest

    @Elysium δεν μου εξηγείς βάση της λύσης σου γιατί ο μέγιστος αριθμός θανάτων είναι 8 όμως....

    @lucozade αμα δεν μου πεις τι δουλειά κάνεις δεν πρόκεται να σου την απαντήσω...για να ξέρω αν πρέπει να ξαναβάλω γρίφο και τι γρίφο μπορώ να βάζω...
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Εχεις δωσει ηδη εσυ λινκ προηγουμενως δεν χρειαζεται να κανω κατι εγω σιγουρα αν ψαξω θα υπαρχουν και αλλου
     
  6. seduced mind

    seduced mind Guest

    Το μυστικό κρύβεται πίσω από τη λέξη θερμοκρασία... μετράμε θερμότητα...
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor


    Έχω αμφιβολίες για τη λύση που προτείνεις.
    Κωδικοποιείς τον αριθμό κάθε ένεσης στο δυαδικό σύστημα. Δεν είμαι σίγουρος γιατί, αλλά δεν έχει σημασία.

    Τα ερωτήματα είναι τα εξής:
    α) Ποια «σειρά»;

    β) Με ποιο τρόπο αποδεικνύεται πως χρειάζεσαι το πολύ 10 ποντίκια στη λύση σου αυτή;


    Be my guest. Προσωπικά Θέλω να το επιβεβαιώσω  
     
    Last edited: 5 Ιουνίου 2014
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    αν το τρολλάρουμε λιγάκι, θα μπορούσε να θυσιάσει το πολύ ένα ποντικάκι.
    Αφού και λίγη ποσότητα που θα χανόνταν δεν θα ήταν αρκετή για να μην γίνει μετά η θεραπεία. Τότε θα διάλλεγε ένα εμβόλιο τυχαία και θα χορηγούσε, αν πέθαινε το ποντικάκι θα έπαιρνε οποιαδήποτε άλλο εμβόλιο, αν όχι θα χρησιμοποιούσε αυτό. (Τρολλιά)
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor


    Δεν κατάλαβα τη 2η λύση σου lucozade, ειλικρινά. Θέλεις να την εξηγήσεις;
    Πως αποδεικνύεται πως απαιτούνται το πολύ 10 ποντίκια;
     
  11. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ένας τυφλός βρίσκεται σε ένα έρημο νησί και έχει στη τσέπη του 4 χάπια δύο κίτρινα και δύο άσπρα. Ο τυφλός πρέπει οπωσδήποτε να πάρει ένα άσπρο και ένα κίτρινο διαφορετικά θα πεθάνει αν καταναλώσει διαφορετική δοσολογία. Πως θα καταφέρει να πάρει δύο διαφορετικά χάπια και να μην πάρει δύο ίδια;
     
  12. folha

    folha deja vu

    θα' βγάζε ένα ένα τα χάπια και θα έπαιρνε μισό από το καθένα