Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυμναστική/Αθλητισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 18 Μαρτίου 2008.

?

Ποιό είναι το αγαπημένο σας είδος γυμναστικής;

  1. Κολύμβηση

    20 vote(s)
    17,5%
  2. Τέννις

    6 vote(s)
    5,3%
  3. Μπάσκετ

    7 vote(s)
    6,1%
  4. Ποδόσφαιρο

    3 vote(s)
    2,6%
  5. Βαράκια

    2 vote(s)
    1,8%
  6. Aerobics

    2 vote(s)
    1,8%
  7. Jogging

    5 vote(s)
    4,4%
  8. Γιόγκα ή κάτι ανάλογο (παρακαλώ εξηγήστε ποιό)

    10 vote(s)
    8,8%
  9. Κάποιο είδος πολεμικής τέχνης (παρακαλώ εξηγήστε ποιό)

    14 vote(s)
    12,3%
  10. Γυμναστήριο (παρακαλώ εξηγήστε ποιά δραστηριότητα κυρίως)

    15 vote(s)
    13,2%
  11. Surfing (Στη θάλασσα, όχι στο internet!)

    1 vote(s)
    0,9%
  12. Σεξ/Μαστίγωμα/Δέσιμο/κ.τ.λ.

    8 vote(s)
    7,0%
  13. Η κίνηση του πηρουνιού απ' το πιάτο στο στόμα/Τα δάχτυλα στο πληκτρολόγιο/κ.τ.λ.

    6 vote(s)
    5,3%
  14. Κάτι άλλο (παρακαλώ εξηγήστε)

    12 vote(s)
    10,5%
  15. Δεν γυμνάζομαι (παρακαλώ εξηγήστε γιατί)

    3 vote(s)
    2,6%
  1. Emma

    Emma Contributor

    Γυμνάζεστε; Πώς συνήθως;
    Ασχολείστε ενεργά με κάποιο sport;
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2008
  2. fractal

    fractal Regular Member

    Tae Kwo Do η κορεάτικη πολεμική τέχνη. Ο δρόμος του συνδυασμού γροθιάς με λάκτισμα.
     
  3. Puma

    Puma Regular Member

    Λίγα βάρη στο γυμναστήριο, λίγο κολύμβηση στο κολυμβητήριο και λίγο ποδόσφαιρο. Αφιερώνω γύρω στη μία ώρα συνήθως τη μέρα για ένα από τα παραπάνω τα οποία συνήθως τα κάνω εναλλάξ. Ενδιάμεσα ξεκουράζομαι και μία με δύο μέρες. Δεν ασχολούμαι με τις ώρες αλλά ίσα ίσα για νιώθω ότι είμαι σε καλή κατάσταση και δε σκουριάζω   Άλλωστε θεωρώ πως αν κάποιος έχει τη δυνατότητα να αθλείται, καλό είναι να το κάνει, κυρίως επειδή αθλητισμός = υγεία.

    Από τα παραπάνω βέβαια, ψηφίζω το ποδόσφαιρο με το οποίο ασχολούμαι από μαθητής του δημοτικού και το οποίο μου αρέσει τρελά. Υπάρχουν περίοδοι που μπορεί να παίζω και 3 και 4 φορές τη βδομάδα στα 5χ5 ή 8χ8 ενώ παίζω πολλές φορές ακόμα και με τα μαθητάκια μου στα σχολεία που δουλεύω   Ξέρετε πόσο εύκολο είναι να τριπλάρετε τα παιδάκια και να νιώσετε μεγάλος παίκτης??   Σκέφτεστε... 'μακάρι να τρίπλαρα και τους μεγαλύτερους αντιπάλους έτσι, τώρα θα έπαιζα στη Μπάρτσα'  
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Πάω γυμναστήριο χρόνια και παλιότερα πήγαινα πολεμικές τέχνες και ορειβασία. Είναι απίστευτο το τι μπορεί να σου προσφέρει η γυμναστική, κοιμάσαι καλύτερα, έχεις όρεξη για να κάνεις πολλά πράγματα και φυσικά ομορφαίνει το σώμα και την επιδερμίδα σου... Δοκιμάστε το!  
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Το τελευταίο ενάμιση έτος παρακολούθησα ένα υδαρές πρόγραμμα γυμναστικής (εισαγωγικού χαρακτήρα) με συχνότητα περίπου 5 φορές εβδομαδιαίως. Συμπληρωματικά συμμετείχα σε διάφορα προγράμματα ομαδικής γυμναστικής (aerobic, fitbox, power yoga, pilates). Από την αρχή του τρέχοντος έτους παρακολουθώ ένα εντατικότερο (συντήρησης) τρις ή τετράκις εβδομάδιαιως (συνήθως τρις). Περιλαμβάνει όπως και το προηγούμενο αερόβια άσκηση σε διάδρομο, ελλειπτικό μηχάνημα και ποδήλατο, και άρσεις βαρών για όλες τις μυικές ομάδες. Προεραιτικά περπατώ ή τρέχω άπαξ εβδομαδιαίως και σπανιότερα κάνω power yoga, κυρίως επείδή με παρασύρει ένας θείος μου, με τον οποίο πηγαίνουμε στο ίδιο γυμναστήριο.

    Αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι να περπατώ, κατά προτίμηση όχι σε διάδρομο γυμναστικής αλλά σε δρόμο. Επίσης τις τελευταίες εβδομάδες έχουν αρχίσει να μου αρέσουν οι ασκήσεις κοιλιακών χωρίς χρήση οργάνων (με τα πόδια γονατισμένα και τα πέλματα ακινητοποιημένα στο πάτωμα, από ύπτια θέση σηκώνω το επάνω μέρος του σώματος και ακουμπώ το στήθος μου στα γόνατα), τις οποίες έβρισκα εξαιρετικά κοπιώδεις στο παρελθόν.

    Η άσκηση με βοηθά να κοιμάμαι καλύτερα και να αναπνεύω ευκολότερα.

    Δεν θεωρώ το σεξ μέσο εκγύμνασης, γιατί η όποια ευεργετική του δράση στο σώμα μας, έχει επικουρικό χαρακτήρα και δεν αποτελεί το βασικό κίνητρο. Αν το θεωρούσα ως τέτοιο άσφαλώς θα ήταν το αγαπημένο μου.
     
  6. kali crow

    kali crow Guest

    τεννις και παλι τεννις.αν και τωρα παιζω σπανια,εχω κανει για 7μιση χρονια.
    κατα τ'αλλα γενικοτερα τσακιζομαι στην γυμναστικη την κλασσικη(κοιλιακοι,γλουτιαιοι κτλ) απλα για να διατηρηθω σε καποια φορμα...αλλα το τεννις δε το αλλαζω με τιποτα....
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    tennis!!έχει πλάκα πάνω απ'όλα!!
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Σε ποιες εγκαταστάσεις κάνετε τέννις; (Η ερώτηση αφορά όσες μένουν στην Αθήνα)
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    To σεξ το έβαλα ως επιλογή στο ίδιο "πνεύμα" με την απάντηση 13  
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ολα καλα ηταν και ημουν ετοιμος να απαντησω μεχρι που ειδα εκεινο με το πηρουνι ....
    γιατι αγαπητη ? ... γιατι ? ....
    τι να γραψω ? .. κολυμπι ? ... ναι .. αμεσως μετα τον γεμιστο ελεφαντα με αρκουδα ....

    οσες γραψανε "τεννις" .. : αφηστε τε αυτα ... το βρακι σας θελετε να δειχνετε ...   ...

    Σεξ/Μαστίγωμα/Δέσιμο/κ.τ.λ.
    Syrah νομιζω οτι αστειυεται η Demoness ... κανεις δεν θεωρει γυμναστικη το σεξ ... αλλιως η πουτανες θα ειχαν τρικεφαλους ....
    ωστοσο αν ηταν ανθρωπος (το σεξ) , ετσι που του τα χωσες (με τον τροπο που τεκμηριωσες την απαντηση σου) , θα του ειχες μαυρισει το ματι (αν ηταν ανθρωπος) ...   ... (επισης αστειυομαι)
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2008
  11. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Γυμναστική/Αθλητισμός

    Κάνω πολλά χρόνια γιόγκα,
    ξεκίνησα από χάθα γιόγκα κατα βάση
    και μετά από ένα πρόβλημα υγείας
    που δεν πρέπει να καταπονώ τη μέση μου,
    συνέχισα ως και σήμερα με βινιγιόγκα
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    6 φορες την εβδομαδα Goody's!!!!