Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυμναστική/Αθλητισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 18 Μαρτίου 2008.

?

Ποιό είναι το αγαπημένο σας είδος γυμναστικής;

  1. Κολύμβηση

    20 vote(s)
    17,5%
  2. Τέννις

    6 vote(s)
    5,3%
  3. Μπάσκετ

    7 vote(s)
    6,1%
  4. Ποδόσφαιρο

    3 vote(s)
    2,6%
  5. Βαράκια

    2 vote(s)
    1,8%
  6. Aerobics

    2 vote(s)
    1,8%
  7. Jogging

    5 vote(s)
    4,4%
  8. Γιόγκα ή κάτι ανάλογο (παρακαλώ εξηγήστε ποιό)

    10 vote(s)
    8,8%
  9. Κάποιο είδος πολεμικής τέχνης (παρακαλώ εξηγήστε ποιό)

    14 vote(s)
    12,3%
  10. Γυμναστήριο (παρακαλώ εξηγήστε ποιά δραστηριότητα κυρίως)

    15 vote(s)
    13,2%
  11. Surfing (Στη θάλασσα, όχι στο internet!)

    1 vote(s)
    0,9%
  12. Σεξ/Μαστίγωμα/Δέσιμο/κ.τ.λ.

    8 vote(s)
    7,0%
  13. Η κίνηση του πηρουνιού απ' το πιάτο στο στόμα/Τα δάχτυλα στο πληκτρολόγιο/κ.τ.λ.

    6 vote(s)
    5,3%
  14. Κάτι άλλο (παρακαλώ εξηγήστε)

    12 vote(s)
    10,5%
  15. Δεν γυμνάζομαι (παρακαλώ εξηγήστε γιατί)

    3 vote(s)
    2,6%
  1. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Πριν λιγο τελειωσα το 5άρι του σημερινου event Athens Half Marathon, με αγωνες 3χλμ/5χλμ/21χλμ και αναρωτιομουν αν υπαρχουν κ αλλοι συμφορουμιτες τρεχαλιστοι  

    Ειναι κανεις εδω;;;   
     
  2. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Αχ! Αχ! Ααααχχχχ!!!! Πριν από δυό χρόνια περίπου έκανα 12 με 13 χλμ. καθημερινά, δεν μπορώ πια και μου λείπει  
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Yep  
     
  4. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Αχ αληθεια; Είσαι και συ μία τρεχαλίτσα;!  

    Εγώ τρεχοκολυμβητοποδηλατούλα ειμαι βασικά με κυριότερο το κολύμπι. Είμαι μία μικρή βίδρα-φωκίτσα! ^_^

    Μήπως να κάνουμε καμιά BDSM Running Team?? Να κάνουμε προπονήσεις με κολάρα, λουράκια κλπ;

    @charlotte μη στεναχωριέσαι καλό μου. Μπορώ να καταλάβω οτι από τα 12-13χλμ τη μέρα (πολλά έκανες καλέ! Κάθε μέρα;!) το να πας στα μηδενικά ειναι στρεσαριστικό, αλλά οι ζωές μας αλλάζουν, οι ανάγκες και οι δυνατότητες ειναι μεταβλητές παράμετροι και μεις ακολουθούμε προσπαθώντας όσο και όποτε μπορούμε.
    :* :* Έχεις βρει κάτι αλλο που να σου αρέσει τουλαχιστον;
     
  5. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Σε γυμναστικη ειναι πολυ συγκεκριμενα αυτα που μπορω να κανω, αλλα οι εικονες που εχασα μαζι με την ασκηση......ενα θα σου πω, παραλια θεσσαλονικης!!!!!! Ξημερωμα......
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θέλει σκέψη ένα bdsm-RT. Ανακατεμένοι όλοι; Ή Tοπ, Kυρ. Και Aφ. μπροστά; Μήπως πίσω να κρατάνε τα αντίστοιχα λουριά; Τι θα γίνει σε περίπτωση που ένα b, υ, σ τρέχει πιο γρήγορα ή έχει περισσότερες αντοχές από ένα ή περισσότερα ΤΚΑ; Χρειάζονται άσκηση τα ΤΚΑ;

    Όσο για τις υπόλοιπες αθλητικές δραστηριότητές μου, θα αναφέρω τη γιόγκα μόνο. Τα υπόλοιπα δεν μπορώ να σου τα πω, θα χρειαζόταν να σε σκοτώσω μετά  
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    αυτο δεν ειναι running team ειναι κυνοδρομιες
     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Εμείς που τρέχουμε και δε φτάνουμε σε ποια κατηγορία είμαστε?

    Λοιπόν!
    Μπορούμε να φτιάξουμε ομάδα βόλεϊ!
    Μια τα Μ/Κ/Τ και άλλη μια τα σ/υ /b.
    Κάθε φορά που τα σ/υ/b παίρνουν κάποιο σετ,θα τα δένουν στο φιλέ οι Μ/Κ/Τ και θα τους πετάνε τα σερβις πάνω τους.

    Ε?
    Ε?
    Τι λέτε???
     
  9. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Εννοείται ανακατεμένοι όλοι....
    Καταλαβαίνεις βεβαια μετά οτι τα κριτήρια επιλογής υ αλλά και η αποδοχή του κ κινούνται σε άλλα επίπεδα.
    Φαντάσου ρεζίλι τώρα να τρέχει το υ βολίδα με ρυθμό 5.5 και το κ να ειναι τα ζώα μου αργά με 8.5
    Εεεε ειναι να σου δημιουργεί σεβασμό μετά και δέος; Που μία τρεχάλα να ρίξεις θα του'χουν βγει τα συκώτια του άλλου; Αχχχαχαχα

    Τώρα αυτό με τα λουράκια που λες ειναι ένα θέμα... Μπορούμε να το κάνουμε με καλούμπες χαρταετών (Κούλααα, αμόλα καλούμπααα) ή και με τα retractable λουριά βόλτας σκύλων. Τα γερμανικά της Flexi ειναι υπέροχα και με αντοχές   (αχ οι γερμανούληδές μου για ακόμη μια φορά έχουν προνοήσει στο θέμα "λουρί"... αχαχαχαχα)

    @whisperer κυνοδρομίες θα'ναι... ιπποδρομίες θα'ναι δεν ξέρω... Εξαρτάται από το pet play   Ahahahahah...

    @dina άουτς! Καθόλου καλή η ιδέα για τους μη μαζοχιστές... Πονάει καλέ αυτό!
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Όχι όχι, εγώ είναι παλαιών αρχών, όχι ευκολίες και τεχνολογίες. Το υ-σ να εναρμονίσει πλήρως το δρασκελισμό του σε εκείνο του Κ-Α, ώστε η απόσταση να παραμένει πάντα ίδια, με λουρί ή όχι (θα είναι άλλη μια ένδειξη του βαθμού εκπαίδευσης), Top και bottom ας τα βρουν όπως προτιμούν. Στα brat θα επιτρέπονται τρικλοποδιά, ξαφνική αλλαγή κατεύθυνσης και αστεία βαδίσματα.
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    Κολύμβηση, γιόγκα, κουνγκ φου (χουνγκ γκαρ), τάι τσι.

    Απεχθάνομαι γυμναστήριο. Αγαπω βόλλεϋ (μπιτς)
     
  12. folha

    folha deja vu

    παρούσα! στα 3