Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναίκες με strap-ons

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Elysium, στις 20 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Janine

    Janine Regular Member

    Ντάξει, δεν διαβάζω 70 σελίδες τώρα, έχω και μια ζαλούρα που από τη δεξιά πλευρά δεν σε βλέπω.

    Ερωτική πρακτική είναι το στραπ-ον και ο στόχος της μεταβάλλεται ανάλογα με την διάθεση, τη βούληση και το πλαίσιο της σχέσης. Όπως σε όλες τις ερωτικές πρακτικές. Αν ο βανίλα γονατίσει ανάμεσα στα πόδια σου και σε γλείψει δεν είναι το ίδιο με το να βάλεις τον υποτακτικό σου να γονατίσει ανάμεσα στα πόδια σου και να σε γλείψει. Γιατί εδώ να ισχύει κάτι άλλο;

    Επίσης, τι κακό είναι αυτό με τις απορίες για την καύλα της γυναίκας;
    Λέω να ανοίξουμε νήμα γιατί κάποιοι άνδρες γουστάρουν να χρησιμοποιούν ομοιώματα και σφήνες στις συντρόφους τους.
    "Τι ακριβώς είναι αυτό που αντλούν από αυτήν την πράξη;
    Εκδίκηση; Ηδονή; Έλεγχο; Κυριαρχικότητα;"
    Μην είναι ο φθόνος του πέους του πορνοστάρ;!
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό λέει το νήμα...
    Το τι γράφεται, είναι άλλο θέμα...

     
     
  3. dreams

    dreams Regular Member

    Στο παρον νημα εχει μεγαλο ενδιαφερον.
    Η αντρικη καυλα για την χρηση στραπον στο σεξ ειναι δεδομενη και χιλιοειπομενη.  
     
  4. liber_animus

    liber_animus New Member

    Νομίζω ότι η χρήση στραπον επικυρώνει την κατάσταση.....ότι..η γυναίκα με την ομορφιά της μπορεί να επιβάλλει λόγω αυτής στο σεξουαλικό παιχνίδι όρους στο συναίσθημα και λογική του αντρα
     
  5. Sub Tolias

    Sub Tolias Regular Member

    όπως έχει ήδη ειπωθεί, είναι ακόμα μια ερωτογενής ζώνη....είναι απίστευτο το συναίσθημα να μοιράζονται και να νιώθουν ηδονή και οι δυο με οποιοδήποτε τρόπο....
     
  6. vautrin

    vautrin Contributor


    Φυσικά και σας επιτρέπω, για λογοκριτή με περάσατε;  

    Εξάλλου δεν διαφωνώ με τα γραφόμενα σας, επισημαίνω όμως ότι συνήθως η προετοιμασία αυτή συνίσταται στο δακτύλιασμα και στην χρήση λιπαντικών ουσιών, πρακτικές που αποσκοπούν στην διευκόλυνση της διείσδυσης και συνεπώς στην μείωση του πόνου έτσι ώστε η πράξη να καταστεί λιγότερο οδυνηρή και άρα πιο απολαυστική για τον παθητικό αποδέκτη της.

    Όσον αφορά το δεύτερο σχόλιο, παρατηρώ το εξής: επειδή οι άνθρωποι ζούνε σ’ έναν κόσμο διαμεσολαβημένο από γλωσσικούς κώδικες και σύμβολα, ενίοτε ο χαρακτηρισμός μιας πράξης τους τρομάζει περισσότερο από την πράξη την ίδια:

    «Ναι, κι οι δαγκωματιές πονάνε. Ναι, κι εμένα μ’ αρέσει να με δαγκώνουν στο σεξ. Αλλά μην τολμήσεις να με πεις μαζόχα, θα φάμε τα μουστάκια μας».

    ***

    Εμένα λοιπόν μου αρέσουν οι κυριολεξίες. Βίτσιο κι αυτό…
     
    Last edited: 17 Νοεμβρίου 2017
  7. Sub Tolias

    Sub Tolias Regular Member


    "καυλώνει να υπηρετεί τις καύλες μου"...απόλυτα εκφραστικό!!... 
     
  8. Janine

    Janine Regular Member

    Η αναφορά μου αφορούσε κυρίως το τυχαίο της πρόκλησης πόνου κατά τη διάρκεια του σεξ. Όσοι κάνουν σεξ, μπορεί κατά λάθος κάποιες στιγμές να νιώσουν πόνο, χωρίς ο πόνος αυτός να τους αρέσει. Ε και τι να κάνουμε; Τραβιόμαστε λίγο και πάμε παρακάτω. Έτσι και στο πρωκτικό σεξ, το οποίο μπορεί να γίνει χωρίς καμία απολύτως πρόκληση πόνου για το δέκτη. Και τούτο μπορώ να το πω θετικά. Χρειάζεται κάτι παραπάνω από το να βάλεις λίγο δαχτυλάκι με λίγο λιπαντικό βέβαια, αλλά γίνεται.

    Τέλος, αν θέλουμε να μιλάμε για κυριολεξίες, θα πρέπει να πούμε ότι αλγολάγνος είναι αυτός που απολαμβάνει κι επιζητά τον πόνο, όχι αυτός που ανέχεται μια μικρή δόση πόνου γιατί θέλει να φτάσει στο απολαυστικό κομμάτι μετά και δίνει οδηγίες τύπου "κάτσε, κάτσε, πιο σιγά, πονάω, μην κουνιέσαι, εντάξει, ξεκίνα τώρα" ή "μη βάζεις δόντια γιατί πονάω και θα μου πέσει".
     
  9. Για να μην πονεσει καθολου θελει μπολικο λιπαντικο παντως...
     
  10. vautrin

    vautrin Contributor

  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    για να μην πονέσει πρέπει να είναι από μαλακό υλικό το τσουτσούνι. επίσης πρέπει το λιπαντικό να μην είναι της πλάκας αλλιώς τσούζει. η ποσότητα λιπαντικού είναι δευτερεύον και διορθώνεται εύκολα on the fly...

    δεν θα μπω στο θέμα της γωνίας πρόσκρουσης σε αυτό το ποστ. βαριέμαι.
     
  12. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    οταν υπαρχουν τα καταλληλα εργαλεια (ταπες για προετοιμασια, καλο λιπαντικο και popper) τοτε η ολη πραξη μπορει να γινει εντελως ανωδυνα για το παθητικο ατομο