Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναίκες VS Άντρες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 23 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Γυναίκες VS Άντρες

    Οι περισσότερες γυναίκες, δηλαδή, θέλουν να αρέσουν σε όλες τις γυναίκες; Δεν διαφωνώ, αλλά γιατί το κάνουν; Είναι κρυπτοτριβάδες;
    Γιατί δεν το βροντοφωνάζουν; Εμείς στην οικογένεια εκτιμούμε ιδιαιτέρως τον σαπφισμόν.Η γιαγιά μου ήτο καραφλή εξεπίτηδες, για να ανδροφέρνει.
     
  2. george

    george New Member

    Το θέμα πάντως είναι να καούν τα καρβουνα και το λέω αυτό ως πιστός του υπαρκτού σουρεαλισμού!!!
     
     
  3. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Στη Νέα Υόρκη άνοιξε ένα καινούργιο κατάστημα μόνο για κυρίες οι οποίες μπορούν να πάνε και να διαλέξουν σύζυγο.
    Στην είσοδο υπάρχει μια πινακίδα με τους κανόνες λειτουργίας του καταστήματος όπου γράφει:



    ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΙ ΟΡΟΦΟΙ ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ ΑΥΞΑΝΕΙ ΚΑΘΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ.

    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΦΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΟΡΟΦΟ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.



    Μια κυρία λοιπόν μπαίνει στο κατάστημα για να βρει σύζυγο.

    Στον πρώτο όροφο βλέπει μια πόρτα και μια πινακίδα που έγραφε:


    1ος ΟΡΟΦΟΣ: ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑ.

    Ωραία, λέει η κυρία και προχωράει στο δεύτερο όροφο όπου η πινακίδα γράφει.


    2ος ΟΡΟΦΟΣ: ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

    "Μπράβο" λέει η κυρία "αλλά θέλω περισσότερα" και αποφασίζει να ανέβει στον τρίτο όροφο.


    Η πινακίδα του τρίτου ορόφου γράφει:


    3ος ΟΡΟΦΟΣ: ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΟΙ.


    Η κυρία ενθουσιάζεται αλλά είναι αποφασισμένη να συνεχίσει.

    Στον τέταρτο όροφο η πινακίδα γράφει:


    4ος ΟΡΟΦΟΣ: ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΟΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ.

    "Χριστέ μου" σκέφτεται "πως να αντισταθώ" αλλά προχωράει στον πέμπτο όροφο όπου η πινακίδα γράφει:


    5ος ΟΡΟΦΟΣ: ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΟΙ, ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.


    Μπαίνει σε πειρασμό να σταματήσει αλλά τελικά συνεχίζει στον έκτο όροφο όπου η πινακίδα γράφει:


    6ος ΟΡΟΦΟΣ: ΕΙΣΤΕ Η ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ Νο: 31456012 ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ.


    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΡΕΣ Σ' ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΡΟΦΟ.
    ΑΥΤΟΣ Ο ΟΡΟΦΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΨΩΝΙΣΑΤΕ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΣ.




    Στο αντίστοιχο κατάστημα για άνδρες στην απέναντι πλευρά του δρόμου οι πινακίδες γράφουν:



    1ος ΟΡΟΦΟΣ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ Sex.


    2ος ΟΡΟΦΟΣ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ Sex ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ.


    Τον 3ο, 4ο, 5ο και 6ο όροφο δεν τους επισκέφτηκε ποτέ κανείς.
     
  4. El_Gato

    El_Gato Regular Member



    Μήπως έχεις κάποια εμπάθεια προς τους άνδρες? Μου φέρνει λίγο σε ομοφυλοφιλικό συνδικαλισμό, παρόμοιο με αυτόν που κάνουνε οι gay για τις γυναίκες. Έτσι και αλλιώς το συγκεκριμένο φύλο δεν είναι στις προτιμήσεις σου και καλά κάνεις. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί σε κόπτει. Επιπροσθέτως, είμαι άνδρας και ποτέ δεν καταδέχτηκα να δω την σύντροφο μου ως υπηρέτρια για τις δουλείες.

    Μου θυμίζει το κείμενο όταν στο δημοτικό φωνάζαμε "Αγόρια Ταρζάν - Κορίτσια Σαμπουάν", "Αγόρια Ιππότες - Κορίτσια Μαύρες Κότες". Αναπαράγαμε τον σεξισμό και τον διαχωρισμό των φίλων, που δηλητηρίασε τις αθώες παιδικές ψυχούλες μας η εκπαίδευση, η κοινωνική προκατάληψη και η θρησκεία.

    Έναν σεξισμό που αναπαράγουν και οι ομοφυλόφιλοι/ες όταν δίνουν κοινωνικές προεκτάσεις στο σεβαστό κατ' άλλα βίτσιο τους.
     
  5. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Όχι δεν έχω καμία εμπάθεια με τους άντρες κάθε άλλο  

    Απλά ποστάρω κάτι τέτοια περιeργα thats all!!!
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Γυναίκες VS Άντρες

    Και πάνω που ετοιμαζόμουν να την πέσω,πέφτω πάνω στο "πλάκα μου κάνεις τώρα" :

    Τι τι τι λες εδώ και τι εννοείς;


    Σεξισμό;
    Αναπαράγουν;
    Κοινωνικές προεκτάσεις στο βίτσιο τους;

    Για κάνε τα λιανά όλα αυτά ρε φιλαράκι .. Πως έφτασες σε όλα αυτά τα συμπεράσματα και σε παρακαλώ μη μου πεις πως έχω πολλούς gay φίλους,γιατί θα θεωρήσω πως θα παίξεις με τη νοημοσύνη μου..

    Κλείνω το μήνυμα αυτό λέγοντας σου πως είναι ντροπή να αναπαράγεις αυτά που κατηγορούσες κάποτε ..

    Περιμένω..
     
  7. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Γυναίκες VS Άντρες

    Ok dear,

    Αυτό που οφείλω να παραδεκτώ είναι ότι πάνω στην γρήγορη αποτύπωση της σκέψης μου, τσουβάλιασα όλους τους/τις ομοφυλόφιλους/ες στο ίδιο καζάνι. Ήθελα να αναφερθώ στο φαινόμενο ότι κάπιοι/ες homo κατηγορούν το αντίθετο φύλο. Δεν έχω πολλούς/ες φίλους homo, άλλα έχω κάποιους/ες. Κάπιοι από αυτούς/ες εκδηλώσανε απόψεις μισογυνισμού ή μισανδρίας αντίστοιχα. Όπως παράλληλα και πολλοί ετεροφυλόφιλοι εκδηλώνουν ανάλογες απόψεις και είναι εξίσου κατακριτέες.

    Πάνω σε αυτές τις απόψεις αναφέρθηκα, εξισώνοντας όλους/ες, πράγμα που είναι λάθος (η εξίσωση)όταν γίνεται και δεν το υποστηρίζω.

    Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι οποιαδήποτε κόντρα / αντιπαράθεση ανάμεσα στα φύλα είναι ανόητη. Όταν γίνεται από homo μου δημιουργεί υπόνοιες ότι το κάνουν για να δικαιολογήσουν το βίτσιο τους, όταν γίνεται από str8 έχω την βεβαιότητα ότι πρόκειται για ανθρώπους που δεν σέβονται τον/την εραστή τους και κατά προέκταση πολύ περισσότερο τον εαυτό τους.

    Όταν λες ¨αναπαράγω αυτό που κατηγορούσα κάποτε" τι εννοείς; Αν εννοείς την ομοφοβία ή τον φόβο απέναντι σε οτιδήποτε διαφορετικό, πιστεύω ότι σε καλύπτει το ξεκαθάρισμα που έκανα!!!
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γυναίκες VS Άντρες

    Ναι ,με καλύπτει.Να είσαι λίγο πιο προσεκτικός σε παρακαλώ όταν μιλάς για οποιαδήποτε ομάδα ανθρώπων.

    Το τι άποψη έχεις στο βαθμό που δε με προσβάλλει θα τη σεβαστώ.Όμως η λέξη βίτσιο με ενοχλεί.Δε μιλάμε για βίτσιο,αλλά για φύση.Η ομοφυλοφιλία δεν είναι επιλογή και δεν είναι επίκτητη για να μιλάμε για βίτσιο.Ακόμα και στην αμφισεξουαλικότητα μιλάμε για επιλογή ικανοποίησης της όποιας πρώτης ή δεύτερης φύσης και όχι αυτή καθαυτή επιλογή.Αν ήταν θέμα επιλογής,δυστυχώς για εμένα,πολλοί gay θα ήταν str8..
     
  9. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Re: Απάντηση: Γυναίκες VS Άντρες

    Κάτσε, τώρα και εσύ με μπέρδεψες... Δηλαδή θεωρείς ότι οι gay δεν επιλέγουν ή αποκτούν αυτήν την τάση, αλλά γεννιούνται έτσι?
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γυναίκες VS Άντρες

    Χαλαρά ναι!Γεννιόμαστε με την προδιάθεση ισχυρή ή μη.Εκεί εξαρτάται και ο βαθμός η ομοφυλοφιλικής συμπεριφοράς.Οι Ταχτσικές πεποιθήσεις και γραφικές καταθλιπτοφοβικές ερμηνείες δε μ' αφορούν..
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Στο θετικό καθεστώς, ο κοινωνικός προορισμός των γυναικών γίνεται άμεσα μια αναγκαία συνέχεια της φύσης τους.
    Αυτό το φύλο αναμφίβολα είναι ανώτερο από το δικό μας σε ό,τι αφορά τη βασικότερη ιδιότητα του ανθρώπινου είδους, την κοινωνικότητα ως κύριο χαρακτηριστικό της προσωπικότητας. Αυτό το ηθικό χαρακτηριστικό, που δεν σχετίζεται με κανέναν υλικό προορισμό, τις κάνει να αξίζουν την τρυφερή μας ευλάβεια, γιατί ειναι ο αγνότερος και ευθύτερος τύπος της Ανθρωπότητας, που ποτέ καμιά ανδρική μορφή δεν θα μπορέσει να παραστήσει. Όμως αυτή η φυσική υπεροχή δεν θα μπορούσε να οδηγήσει τις γυναίκες στην κοινωνική άνοδο που θα τολμούσε να ονειρευτεί γι αυτές κάποιος, έστω και αν οι ίδιες οι γυναίκες ούτε καν την ευχήθηκαν. Γιατί η άμεση ανωτερότητά τους σε ό,τι αφορά τον προαγματικό σκοπό κάθε ανθρώπινης ύπαρξης συνδυάζεται με μια κατωτερότητα επίσης αναμφισβήτητη, σε ό,τι αφορά τα μέσα με τα οποία την φτάνουμε. Γιατί σε ό,τι χρειάζεται δύναμη, όχι μόνο σωματική, αλλά και του πνεύματος δύναμη και του χαρακτήρα, ο άνδρας προφανώς ξεπερνά τη γυναίκα, σύμφωνα με το νόμο που επικρατεί στο βασίλειο των ζώων.

    (Αuguste Comte - Σύστημα της θετικής πολιτικής)
     
  12. female

    female Contributor




    Όντως, κάτι τέτοιες περίτρανες παπαρολογίες ξεφούρνιζε ο Ωγκύστ, και δεν ήταν κι ο μόνος. Έχει πολλά τέτοια φιόρα ο μπαχτσές.