Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικείος Οργασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 17 Ιανουαρίου 2009.

  1. jimboy

    jimboy Regular Member

    Εκτός bdsmικών τεχνικών. Πως επέρχεται ο γυναικείος οργασμός τι τον προκαλεί? Το ίδιο το σεξ(η διεισδύση) ή ο ερεθισμός της κλειτορίδας? ή και τα δύο?
    Θα ήθελα πολύ την προσωπική εμπειρία είτε αντρών που το χουν δει όταν συμβαίνει ή γυναικών όταν το αισθάνονται.
    Θα παρακαλούσα στο παρόν νήμα να αφήσουμε στην άκρη τον οργασμό που προκαλεί ένα χάδι στα μαλλιά κτλ.... 
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Θα ήταν καλύτερο σε poll, αφού ρωτάς τόσο συγκεκριμένα πράγματα.
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Γυναικείος Οργασμός

    jimboy, διευκρίνισέ μας τί ακριβώς ρωτάς... Ποσοστά θέλεις να βγάλεις; Τότε, όπως λέει κι η Emma, πρέπει να βάλεις poll.
    Κι οι άντρες "που το έχουμε δει", τί θέλεις να σου απαντήσουμε; Με πόσες "κλειτοριδικές" και πόσες "κολπικές" έχει πάει ο καθένας μας;
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Γυναικείος Οργασμός

      Κατόπιν συζήτησης σε άλλο ποστ μου φάνηκε καλή η ιδέα-απ τις απαντήσεις σας βλέπω ότι ίσως τελικά και να είναι άκυρο όλο αυτό.


    Δανίζομαι το πόστ της αγαπητής Δώρας από άλλο νήμα.

    Θέλω να μάθω απ όλα αυτά-έχει αρκετά για να μάθω ακόμα!

    Ολοι έχει(για όλους έχει)-αν το θέλουμε-να μάθουμε  
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2009
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Γυναικείος Οργασμός

    φτου κακά..
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Άστους να λένε, jimboy. Πάσχουν από προβληματική υποτακτικότητα, γι αυτό τα λένε. 

    Θα περιγράψω τον δικό μου οργασμό. Η περιγραφή μου δεν είναι επιστημονική ή ιατρικά εμπεριστατωμένη, θα τα πω όπως γίνονται.

    Κατ' αρχάς επέρχεται η διέγερση, με κάποιο τρόπο. Είτε χαλαρώνω το μεσημεράκι και μούρχονται καυλίτσες, είτε έχω πολλές μέρες να χύσω (όπως τώρα), είτε επειδή βλέπω καμιά τσοντούλα, είτε επειδή διαβάζω κάποια ιστορία του Dats  είτε επειδή ο ερωτικός μου σύντροφος με έχει δέσει και με πασπατεύει, είτε επειδή τρώω κανένα σκαμπίλι, είτε επειδή με μαστιγώνουν, είτε επειδή με ερεθίζουν πρωκτικά. Και άλλοι τόσοι λόγοι, αλλά δεν είναι επί του παρόντος. Το "πού είσαι μωρή καριόλα" του εκπαιδευτή μου ας πούμε, πάντα με καύλωνε σχεδόν αυτομάτως.

    Όταν διεγείρομαι νιώθω το αίμα να κατεβαίνει στο μουνί μου και την καρδιά μου να χτυπάει πιο γρήγορα. Νιώθω το μουί μου να φουσκώνει (αν είναι δυνατόν παιδιά, και όμως, το νιώθω). Είναι αυτό που στα Αγγλικά λέμε "throbbing". Ντουπ, ντουπ, πάλλεται ολόκληρο. Εικόνες εισχωρούν ταυτόχρονα στο μυαλό μου. Προέρχονται από την δική μου μυστική, εσωτερική περιοχή, όπου βρίσκεται ένα συνονθύλευμα σαδομαζοχιστικών εικόνων που συγκέντρωσα με μεγάλη επιμέλεια όλη μου την ζωή, ασυναίσθητα ασφαλώς. Εικόνες αγαπημένες, από παλιές ιστορίες, από αγαπημένες φαντασιώσεις μου κλπ. Αν βάλω δαχτυλάκι μέσα μου εκείνη την στιγμή θα μουλιάσει. Από πού στο διάολο έρχονται τόσα υγρά;

    Όταν διεγείρομαι λοιπόν αρχίζω και τρίβω την κλειτορίδα μου. Πάντα. Δεν μπορώ να χύσω με το άγγιγμα στα μαλλιά μου, συνέλθετε παιδιά. Το κουμπί είναι η κλειτορίδα. Στην διάρκεια του σεξ πρέπει να την τρίβω. Αν είμαι δεμένη, πρέπει να μου λύσει τα χέρια ή να μου κάνει το χατίρι και να με τρίψει ο ερωτικός σύντροφος. Αλλιώς πάπαλα η δουλειά. Μου αρέσει ιδιαίτερα το τράβηγμα και τσίμπημα της καλύπτρας και η εφαρμογή κλιπς στην περιοχή ή μεταλλικών οργάνων κλπ.

    Λίγο πριν επέλθει ο οργασμός αισθάνομαι όλο το σώμα μου να ανεβαίνει, να ανεβαίνει, πού στο διάολο ανεβαίνει; Νομίζω πως αυτό το ανέβασμα, η κλιμάκωση, γίνεται με το σύνολο των μυών. Τους νιώθω να γίνονται σκληροί, άκαμπτοι (μερικές φορές έπαθα κράμπα στις γάμπες και ήταν πολύ δυσάρεστο). Την στιγμή της κορύφωσης χάνω εντελώς τα λογικά μου. Μουγκρίζω ή λέω ασυναρτησίες, συνήθως στα Αγγλικά, γιατί ήμουν παντρεμένη 13 χρόνια με Άγγλο και συνήθισα. Oh God, no, no, όχι, όχι, συνήθως κάτι τέτοια ψελλίζω.

    Οι πρώτοι δυο τρεις σπασμοί, που τους νιώθω κυρίως στην κοιλιακή χώρα, είναι πολύ έντονοι. Κουνιέμαι σαν νευρόσπαστο. Αν είμαι δεμένη πρόχειρα "σπάω" τα δεσμά. Αν είμαι δεμένη από κάπου με κλιπς στις ρώγες ή στα μουνόχειλα, αλυσσίδες εν είδει βαριδίου κλπ τα τραβάω όλα και τα αποσπώ. Οι επόμενοι σπασμοί είναι πιο ήπιοι. Μετρώ συνήθως 18 σπασμούς (δεν τους μετρώ πιά, πρόκειται για μία σταθερή αξία). Έχω καταγράψει οργασμούς διάρκειας 30 δευτερολέπτων μέχρι τον τελευταίο γλυκούλη και αδύναμο σπασμό (που τον ονομάζω "η τελευταία σταγόνα"). Οι περισσότεροι οργασμοί μου έχουν διάρκεια 15 δευτερολέπτων περίπου.

    Όταν είναι πολύ έντονος ο οργασμός κλαίω με λυγμούς. Καμιά φορά κλαίω μετά τον οργασμό και τότε δεν μπορώ να σταματήσω. Δεν ξέρω γιατί κλαίω. Μάλλον επειδή ήταν τόσο υπέροχο.

    Οι περισσότεροι οργασμοί μου είναι αυτού του είδους. Μερικές φορές είναι τζούφιοι, δεν έχουν απόλαυση. Συνήθως αυτό γίνεται όταν έχω ξεπεράσει κάποια όρια στον πόνο, όταν το έχω παρακάνει επειδή παρασύρθηκα εγώ ή ο σύντροφός μου.

    Θα χαρώ να ακούσω εμπειρίες από πολυοργασμικές γυναίκες. Εγώ δεν είμαι αλλά αναρωτιέμαι αν ο οργασμός μιας πολυοργασμικής γυναίκας είναι τόσο έντονος όσο αυτός που περιέγραψα εγώ. Επίσης θα με ενδιέφερε να ακούσω για αυτούς τους μυθικούς κολπικούς οργασμούς.

    Ελπίζω να μην θεωρείται θέμα ταμπού και αυτό. 
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Ζούλεψα τώρα και θέλω να περιγράψω και τον δικό μου 
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Είμαι περίεργη... 
     
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    dora πες της να μην αργήσει σε παρακαλώ...  
     
  10. llazouli

    llazouli Contributor

    Eδώ ''κόλλησα'' με το συμπάθειο.  

    Δεν αντιλαμβάνομαι, τι σόι χατίρι είναι αυτό που κάνει ο ερωτικός σύντροφος;
    Ποιο άλλο είναι το νόημα της ύπαρξης του, αν δεν έχει τη διάθεση να ''εργαστεί'' για την κοινή μας απόλαυση, γλείφοντας, τρίβοντας ή ότιδήποτε άλλο;

    Απορώ πραγματικά πώς το βλέπεις έτσι. Αν πρόκειται να μου κάνει τη χάρη να με ικανοποιήσει, λες και με λυπάται ή δεν έχει να κάνει τίποτα καλύτερο και επιβάλλεται να του χρωστώ αιώνια ευγνωμοσύνη που μ' άφησε να φτάσω σε οργασμό...ποτέ μη σώσει να το κάνει κι ας πάει στο διάβολο κι ακόμη μακρύτερα.   Ένας δονητής κάνει πολύ καλύτερα και αποτελεσματικότερα τη δουλειά του!




    ]
     
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Ο δικός μου οργασμός..χμ..να σκεφτώ.

    Είναι τρυφερός και γλυκούλης, ντροπαλός και καθόλου απαιτητικός.Το μόνο που ζητά είναι το δαχτυλάκι μου.Όταν θα το βάλω πάνω στην κλειτορίδα μου, είναι συνήθως θέμα ελάχιστων λεπτών. Ο πρώτος. Οι υπόλοιποι απαιτούν λίγο χρόνο παραπάνω.
    Το κακό είναι πως πρόκειται κατά βάθος για ένα κακομαθημένο και επιλεκτικό οργασμό. Όπως είπα ζητά το δαχτυλάκι μου,αλλά μάλλον ξέχασα να αναφέρω οτι ζητά μόνο το δικό μου δαχτυλάκι.Παρά τις (ελάχιστες ομολογουμένως αλλά τουλάχιστον φιλότιμες) προσπάθειες των αντρών της ζωής μου, κανείς δεν έχει καταφέρει να με κάνει να τελειώσω. Βέβαια οι ίδιοι πιστεύουν το αντίθετο και καλά κάνουν.
    Εκτός όμως από τα παραπάνω ,θέλει να έχει την ηρεμία του.Αυτό σημαίνει οτι δεν μου κάνει την τιμή να με επισκεφτεί την ώρα που πηδιέμαι, παρά τις τσαχπινιές του δαχτύλου μου.
    Και επίσης δεν του πολυαρέσει να εμφανίζεται στα 4, παρά την λατρεία της "κατόχου" του για αυτή την στάση.Προτιμά την βολή του ιεραποστολικού.
    Είναι επίσης πολύ παιχνιδιάρης. Όταν κατά την διάρκεια του τριψίματος της κλειτορίδας, νιώθει επώδυνα παιχνιδάκια με τα δάχτυλα πάνω και μέσα στο μουνάκι ή κάτι χοντρό και σκληρό(ένα πέος, μην πάτε μακριά) να είναι ακίνητο ή έστω να κινείται ήρεμα μέσα στον κόλπο, τότε κάνει θεαματικές εισόδους.

    Όταν είναι έντονος, νιώθω πολλούς και έντονους σπασμούς σε όλη εκείνη την περιοχή..μέσα-έξω-μπροστά-πίσω.Κάποιες φορές φωνάζω, αλλά σπανίως ξελαρυγγιάζομαι. Γίνομαι τρομερά ευαίσθητη και δύσκολα ανέχομαι να με ακουμπάνε,ειδικά "εκεί κάτω". Επίσης με πιάνει μια τρομερή βαρεμάρα και νύστα.
    υγ:θα συμφωνήσω με την Δώρα ως αφορά στις κράμπες.Εμένα με πιάνουν στις πατούσες,μιας και φροντίζω να τις τεντώνω καλά-καλά.Από δω και πέρα μετά από κάθε οργασμό θα φωνάζω τον toilet4f να μου κάνει μασάζ 

    Όταν είναι πιο απαλός, έχω(λογικά)πιο λίγους σπασμούς αλλά το ίδιο έντονους. Ανέχομαι την επαφή "εκεί κάτω" αλλά οχι στην κλειτορίδα. Και σε αυτή την περίπτωση νυστάζω μετά, αλλά είναι πιο εύκολο να με αποτρέψει κάποιος από το να κοιμηθώ.

    Έχει τύχει κάποιες φορές να χύσω και να μην έχω καθόλου σπασμούς, καμία ευαισθησία και να μην πέσουν οι ρυθμοί μου.Αυτοί οι οργασμοί αποτελούν ανέκδοτο..

    Θα πρέπει να συμπληρώσω πάντως, οτι πάντα υποψιαζόμουν μήπως έχυνα την ώρα που πηδιέμαι, και απλά επειδή έχω συνηθίσει τους έντονους κλειτοριδικούς δεν μπορώ να αναγνωρίσω τους άλλους.

    Προσφάτως αυτή η υποψία πλησίασε την βεβαιότητα όταν κατά την διάρκεια ενός μαραθώνιου πηδήματος ένιωσα να φτάνω πολύ κοντά στην αίσθηση του κλειτοριδικού οργασμού,μόνο με την διείσδυση και ο καλός μου είχε την ευγένεια να με ενημερώσει οτι έχυσα. Και όντως,πάνω στην ερεθισμένη του φύση(πάντα ήθελα να το πω αυτό )είδα..χμ...υγρά μορφής ανάλογης αυτών του κλειτοριδικού.
    Ο ίδιος πάλι καλός μου, την ίδια μέρα, έφτασε πολύ κοντά στο να με κάνει να τελειώσω τρίβοντας (ο ίδιος) την κλειτορίδα μου, αλλά τον έκοψα εγώ γιατί πλέον από το τρίψε-τρίψε με πονούσε.Δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνε στο τέλος.
    Λέτε να βρήκα τον άντρα της ζωής μου?

    Και με αυτή την φράση τελείωσα.

    Άντε,ανοίξτε και ένα νήμα για το πως πηδιόμαστε.Εκεί να δείτε σπασμούς,κράμπες και μουδιάσματα..(αυτό το τελευταίο μάλλον πρέπει να το ψάξω..)
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2009
  12. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός

    Πιστεύεις ότι όλοι οι άντρες ξέρουν ότι πολλές γυναίκες τελειώνουν μόνο έτσι?

    Και πως να το ξέρουν τελικά αφού ακόμη και εδώ μέσα αποτελεί-ως φαίνεται-θέμα ταμπού!

    Αν το ψάξουν το μαθαίνουν

    Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να πω ότι δεν υπάρχουν πολλές γυναίκες που ξέρουν να διεκδικούν αυτό που τους αρέσει!