Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γύμνια..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 25 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Θα ηθελα Να είμαι κι εγώ μια από αυτούς που χειρίζονται τέλεια την ελληνική και έχουν γνώσεις φιλοσοφίας, ψυχολογίας ,εκφράζοντας ατέλειωτες γραμμές.. κοσμοθεωρίες για την γύμνια της ψυχής.. πως βοηθάει το bdsm να αδειάσει η ψυχή από τα περιττά ρούχα..
    Μπα α α α α. Ποτέ δεν Το είχα με τις φιλοσοφίες και τις ψυχαναλυσεις..!

    Σωματική γύμνια λοιπόν. αυτό Είναι Το θέμα.
    Είναι δυνατόν να υπάρχουν άτομα που λένε ότι υπηρετούν το bdsm και έχουν θέμα με την γύμνια..?? Είναι δυνατόν άτομα που εχουν κανει πράξη τα πιο περίεργα φετίχ να... ντρέπονται να εκθέτουν το γυμνό τους κορμί ...??!!!!
    Να τους αποσυντονιζει??να θέλουν έστω και ένα μικρό κομματάκι υφάσματος ότι και άν είναι αυτό να τους καλύπτει σε διάφορα σημεία??

    Και για να απαντήσω πρώτη εγώ.. ναι την γύμνια την αντιπαθω..ποτε δεν υπήρξαμε καλες φιλες...
    Μου προκαλεί αμηχανία.. (μιλάω για την δική μου γύμνια. Νομίζω με την γύμνια του συντρόφου μου δεν έχω πρόβλημα )
    Έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου σε στιγμές χαλάρωσης μετά το σεξ να σκεφτομαι "καλυψου " και να ψάχνω ασυναίσθητα το σεντόνι να το τραβήξω πάνω μου..

    Ελπίζω να μην είμαι η μόνη ανώμαλη εδώ μέσα..
     
  2. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Ναι αυτό που έχετε στο μυαλο σας πολλες γυναίκες δν το καταλαβα ποτε μου μπορώ να πω κ μαλλον με την απορία θα μείνω
     
  3. Φοβάμαι πως ναι.
     
  4. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Τι να πούμε κ εμείς οι γυμνιστες;
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    η αμηχανία η δική μου αρχίζει και τελειώνει στο κόμπλεξ του σώματός μου μετά από την εγκυμοσύνη....
    πάντα είχα όμορφο κορμί και ποτέ δεν ντρεπόμουν να κυκλοφορήσω γυμνή...
    έπειτα όμως από αυτή... το σώμα μου άλλαξε...
    δεν μου αρέσει...
    και δεν θέλω να το βλέπω γυμνό...
     
  6. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Πολύ ωραίο νήμα. Εγώ απολαμβάνω τη γύμνια του κορμιού μου. Απολαμβάνω τη γύμνια του κορμιού της συντρόφου μου. Απολαμβάνω να βλέπω γυμνά κορμιά, νεανικά, αλλά και μεγαλύτερης ηλικίας, καλοσχηματισμένα, με ατέλειες, ακόμη και αυτά που κατά τη γενική αντίληψη μπορεί να χαρακτηριστούν απωθητικά. Δεν έχει τίποτε το αξιοκατάκριτο η γύμνια του ανθρώπινου σώματος. Η εξοικίωση του ανθρώπου με τη γύμνια του σώματός του συντελεί κατά την άποψή μου στην ψυχική του ισορροπία.
     
  7. Φαντάσου εμένα μετά από δύο εγκυμοσύνες!!!!!!χαχαχαχα!!!!!!
     
  8. whisperer

    whisperer Regular Member

    Δεν εχω κανενα προβλημα...το σωμα μου αλλωστε ειναι το αντικειμενο ποθου καθε γυναικας.
     
  9. conner

    conner Contributor

     
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    σε νιώθω...
    κάποτε διάβασα ένα άρθρο, για μια μαμα που είχε ραγάδες και επέλεξε να φορέσει ένα μπικίνι στην παραλία. την κοροϊδεύανε.
    και έλεγε το άρθρο πως πρέπει να μάθουμε να σεβόμαστε και να αγαπάμε το σώμα μας. πως τα σημάδια τς εγκυμοσύνης είναι αυτά που θα μας θυμίζουν πως γίναμε μαμάδες κτλ κτλ...
    εγω δεν μπορώ να τα νιώσω όλα αυτά... ουτε να τα σκεφτώ...
    το μόνο που σκέφτομαι ειναι το πως θα καταφέρω να επαναφέρω το σώμα μου όπως ήταν πριν....
    εγωιστικό; μπορεί...
     
  11. @milgeo69 """""" Δεν έχει τίποτε το αξιοκατάκριτο η γύμνια του ανθρώπινου σώματος. Η εξοικίωση του ανθρώπου με τη γύμνια του σώματός του συντελεί κατά την άποψή μου στην ψυχική του ισορροπία.""""""



    Συμφωνώ κι επαυξάνω! Ακολουθώ τα ένστικτά μου κι αυτά με οδήγησαν ,πριν πολλά πολλά χρόνια στο γυμνισμό! Σε όλες τις στιγμές μου,προτιμώ τη γύμνια!
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Το σώμα σου εξακολουθεί να είναι το ίδιο όμορφο  
    Κοίταξέ το ξανά! Παραμέρισε τη "μητέρα" και δες ξανά, από την αρχή, την "ερωμένη".
    Αγάπησέ το πάλι από την αρχή! Είσαι πιο όμορφη από ότι ήσουν πριν!


    Δεν έχω αισθανθεί ποτέ άβολα με το γυμνό μου σώμα παρουσία ερωτικού παρτενέρ.
    Ειδικά, όταν είναι χορτασμένο είναι πιο λαμπερό, πιο απαλό, πιο όμορφο. Το επιδεικνύω περήφανα