Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 14 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Mια και ο Mr XP ανέφερε την "πάλη με τα δεσμά", θυμήθηκα έναν άλλο τρόπο χρήσης του bondage, εξόχως παιχνιδιάρικο και ερωτικό: όχι πολύ σφιχτό δέσιμο (αλλά ούτε και τόσο χαλαρό που να μη θεωρείται περιορισμός), σε σχετικά περίπλοκη φόρμα. Ο κυρίαρχος τοποθετεί την υποτακτική σε σημείο που να έχει ανεμπόδιστη θέα, ανάβει τσιγαράκι (ο Mr XP βάζει απλώς ουισκάκι) και τη διατάζει να κάνει ό,τι νομίζει προκειμένου να λυθεί. Αν θέλει, ορίζει και bonus άμα τα καταφέρει. Η προσπάθεια της υποτακτικής να λυθεί κρύβει πολλές απολαύσεις, από humiliation μέχρι νευρικό γέλιο. Προσωπικά, το βρίσκω ιδιαίτερα ερωτικό.
     
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    +1

    Επισης πολυ πρακτικο δεσιμο που δεν περιοριζει το σεξ ειναι το εξης:
    Το σωμα λυγισμενο οριζοντια προς τα μπρος, με τα ποδια ορθια και ανοικτα σε σταση Λ (λαμδα) με spreadrbar. Τα χερια προς τα πανω (παραλληλα με τα πόδια) δεμένα απο τους καρπους. Το κεφαλι ελευθερο αλλα ο λαιμός δεμενος με κολλαρο που ειναι δεμενο από το πατωμα. Παρομοιως με το λαιμο δεμενη η κοιλια.
     
  3. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Ξύλινη απλή καρέκλα
    Αυτη καθισμένη και να κοιτάει την πλάτη της (καρέκλας)
    Γάμπες της δεμένες στα πίσω πόδια εκτός στο πλάι(δεξιά και αριστερά αντίστοιχα) με ταινία συσκευασίας.
    Χέρια από καρπούς δεμένα στην κουπαστή της πλατης (καρέκλας) πάλι με ταινιά
    Θα παρατηρήσετε ότι αν δέσετε τις γάμπες όπως περιέγραψα παραπάνω - στο πλάι, σε συνηθισμένη καρέκλα, η λεκάνη της προβάλλει έξω από το κάθισμα - το νιώθει είναι έκθετη
    Απολάυστε την

    (ΥΓ. αν πάλι είστε σειρήνα, δέστε τον στο κατάρτι και τραγουδήστε του )
     
  4. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Δέσιμο με τα χέρια μπροστά ώστε εαν έχει την ανάγκη ο/η υποτακτικός/ή να μπορεί να ξύνεται (περιέχει μια δόση χιούμορ, αλλά το πιστεύω κι όλας)
     
  5. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Δοκίμασα να καθίσω σε μια συνηθισμένη καρέκλα μήπως και καταλάβω, αλλά δεν ευτύχησα. Μπορείς να το περιγράψεις λίγο διαφορετικά για να έχω εικόνα; Οι γάμπες είναι δεμένες στα πίσω πόδια της καρέκλας; Εννοείς σε αυτά που αποτελούν προέκταση της πλάτης της καρέκλας; Κι αυτό το "εκτός στο πλάι" τι σημαίνει;
     
  6. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Νομίζω ουσιαστικά ενοεί να κάθεσαι ανάποδα στην καρέκλα (μάγκικα) και τα πόδια να είναι δεμένα στα μπροστινά πόδια της καρέκλας (όχι αυτά που αποτελούν προέκταση της πλάτης). Υποθέτω οτι το "στο πλάι" (το "εκτός" μάλλον σημαίνει από την έξω πλευρα) σημαίνει οτι τα πόδια θα βρίσκονται αριστερά και δεξιά της καρέκλας, ανοικτά..
     
  7. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

     


    Simple effective and too cool for school !!!!!!!!
     
  8. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    ^hogtie λεγεται αυτο. Δε χρειαζοταν φωτο.
     
  9. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Έλα τώρα, εγώ λέω πως η φωτό ήταν απολύτως απαραίτητη για να καταλάβουμε ακριβώς περί τίνος πρόκειται. Και νομίζω πως δεν είμαι ο μόνος.
     
  10. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.


    Εννοώ όπως λέει η Κάτι - μάγκικα - όμως
    τα πόδια δεμένα στα πίσω της καρέκλας, την προέκταση της πλάτης.
    Στο πλάϊ-έξω εννοώ ότι μόνο αν δεθούν δεξιά αριστερά και ψηλά στην γάμπα κάτω από το γόνατο θα είναι κανείς καθιστός αρκετά πίσω ώστε να προβάλει η λεκάνη έξω από το κάθισμα της καρέκλας.


    Μήπως καλά έκανε ο συνάδελφος με τη φωτογραφία; εγώ μια χαρά τη βρήκα, κι ας έχει όνομα.  
     
  11. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Ααα πρέπει να είναι πολύ ωραίο αυτό!!! Έξυπνο παιχνίδι και βασανιστικό!!!  
     
  12. kati

    kati Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Σωστά! Δέσιμο πισθάγκωνα λοιπόν για παραπάνω ταλαιπωρία του υ!  

    Κάτι που δε πολυαναφέρεται στο φόρουμ και το βρίσκω διεγερτικό (στη θεωρία μιας και δε μου το έχουν κάνει ποτέ παρόλο που το μαλλί μου προσφέρεται) είναι το δέσιμο των μαλλιών με τρόπο που να κρατάει το κεφάλι σηκωμένο και σε μεγάλο βαθμό ακινητοποιημένο.