Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δανεισμός του υ σε άλλον - η Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 5 Νοεμβρίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όχι κλίκες, κύκλοι. Αυτό κράτα το.
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @antgiou θα είμαι μαζί σου "χύμα". Αν θέλεις σίγουρο γουνί/bdsm πάνε σε εξειδικευμένο bordello ή βρες αγγελίες με pros.
    Μάλλον κατάλαβες λάθος ποια θα ήταν η πρωταρχική λειτουργία αυτού του μέρους.

    Αν βιάζεσαι να βουδουσουμιάσεις/μαμήσεις/βουδουσουμομαμήσεις ( γούστο και καπέλο σου ), βγες ή μην βγαίνεις στο "δρόμο" και ρώτα όποια πέσει πάνω σου,
    αν της αρέσει το bdsm. Ξέρεις, το "μαγείρεμα" δεν είναι μόνο βγάζω το φαγητό απ' τον φούρνο. Ούτε όλα τα υλικά μαγειρεύονται με τον ίδιο τρόπο και στους ίδιους χρόνους. Τεσπα, από Κ εδώ φίσκα, από υ φίσκα. Αλλ' αν νομίζεις ότι με τον τρόπο που ζητάς εδώ "δανεικό" υ, θα το βρεις. Αφόδευσε ψηλά κι αγνάντευε.
    Γιατί δεν νομίζω, ότι κάποιος/α θα σου δανείσει το υ του/της, μόνο για να σου αποδείξει, ότι είναι αληθινός/η Κ.
    Άσε που υπάρχουν και υ, που το έχουν θέσει σαν σκληρό όριο στον/στην Κ τους, ότι δεν θα γούσταραν δανεισμό. Γι' αυτό τα λένε υ και όχι σκλάβες.
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    οταν εκθετεις την αποψη σου δημοσια να εισαι ετοιμος να δεχτεις και κριτικη.


    Δε θα βγεις εξω να ρωτας.
    Θα πλησιασεις-φανταζομαι γνωριζεις πως-θα προσπαθησεις να κερδισεις την εμπιστοσυνη της και μετα θα της κανεις μια κουβεντα.
    Το μουνι στο πιατο δε το εφεραν σε κανενα...και να σου πω κατι στη τελικη το δικαιωμα να σου δανειζει καποιος το υ του το κερδιζεις με τη συμπεριφορα και την εμπιστοσυνη που θα αποπνεει αυτη στους γυρω σου.
     
  4. el pastigio

    el pastigio Bis vivit qui bene vivit

    1.έχουμε γίνει κοινωνία ανταλλαγής...
    2.το ξένο είναι πιο γλυκό
    3. ένα κιλό κάστανα....  
    σε πείραζω καλημέρα.... 
     
  5. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Χαχαχαχα... Καλημέρα   
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Ο νέος ζητά υ το οποίο ήδη να έχει αναλάβει κάποιος Κ και να του το δανείσει, σωστά κατάλαβα; Αυτά είναι λιγότερα και οι Κ δανείζουν σε πρόσωπα της εμπιστοσύνης τους. Πρέπει να τον ξέρουν δηλαδή, να τον γνωρίσουν.

    Οι Μέντορες σίγουρα δεν δανείζουν. Διότι οι Μέντορες δεν έχουν για να δανείσουν, δεν είναι τέτοια η σχέση τους με τα υ στα οποία κάνουν mentoring, οι Μέντορες είναι για να δίνουν συμβουλή συνήθως σε υ αλλά και σε Κ που μαθαίνουν.

    Αναβάθμιση σε δανειστικό γραφείο υ; Δεν προβλέπεται. Έχεις εξετάσει την περίπτωση να δανείζει κάποιος την perv του ή υ-perv του γιατί του αρέσει το cuckolding? Ξέρω πόσο δύσκολοι είναι τέτοιοι διάλογοι αλλά και πάλι έχεις δοκιμάσει;

    Εναλλακτικά συνεννοήσου με κάποια από τις διαθέσιμες υ και ανέλαβέ την χωρίς δανεισμό, κανονικά.

    Καλή τύχη και καλή επιτυχία  
     
  7. switch_man

    switch_man Guest

    Καυλωτικός ο δανεισμός, είτε να δανείζεις είτε να δανείζεσαι. Δεν έχω πάρει μέρος σε τέτοια ιστορία αλλά το ερώτημα είναι τι γίνεται το επόμενο πρωί του δανεισμού που η καύλα, προς το παρόν βέβαια, έχει υποχωρήσει. Πως το αντιμετωπίζεις...
     
  8. antgiou

    antgiou Regular Member

    Το ξανά κάνεις.Απλά..
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πάει καυλωμένος/η στο Αφεντικό και του/ης λέει το ''στορυ'' που έγινε χθες βράδυ.
     
  10. ellianna

    ellianna Regular Member

    Όποιος κάνει bdsm δεν δανειζει-δανείζεται κιόλας...
    Υπάρχουν και οι swingers γι αυτο!
    Ούτε και υπάρχει καποιος κανόνας που να λέει ότι ο σωστός Bdsmer πρεπει να δανειζει αλλιως ειναι μουφα ή δεν ξερω κ εγω τι...
    Αγάπη μονο!   
     
  11. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Τι επιτυχία να έχει ; Ειμαι και εγώ, ενα απο τα πολλά υπερδανεισμένα νοικοκυριά.
    Χρωστάω, υ, σε οποιον Κ μιλάει ελληνικά  
    Δεν με δανείζει κανείς.
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ θα πρότεινα σ' όποια υ/σ/οποιοδήποτ' άλλο status θα ήθελε να δανειστεί ή να "δανειστεί" αλλά δεν θα είχε τα κότσια.
    Να το ζητήσει στον Α/Κ/οποιοδήποτ' άλλο status στoν οποίο θ' ανήκε ( πάντα με τους προβλεπόμενους απ' το ζεύγος κώδικες ),
    για να προβεί στις κατάλληλες ενέργειες/προσφορές στο Κ(αππικό) κοινό της αρεσκείας του.
    Ποιος ξέρει, ίσως και για κάποιους Κ, να ήταν και μια καλή ευκαιρία για διάλειμμα - από υ/σ/οποιοδήποτ' άλλο status που θα βρίσκονταν υπό καθεστώς ιδιοκτησίας τους - και ανανέωση μέσω αλληλεπίδρασης με κάποια άλλη υ/σ/οποιοδήποτε άλλο status της αρεσκείας τους.

    * Είπαμε, δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο. Τώρα αν η προσφορά του όποιου Κ γίνει δεκτή ή όχι, αυτό θα το ήξεραν μόνο ο όποιος Κ και ή όποια υ/σ/οποιοδήποτε άλλο status θα προσφερόταν προς δανεισμό  
     
    Last edited: 11 Δεκεμβρίου 2016