Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δανεισμός του υ σε άλλον - η Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 5 Νοεμβρίου 2016.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Το παίζουν πολλοί πολύ άνετοι και δανείζουν αβέρτα. Ο.Κ. Δώστε μου 1000 ευρώ και θα σας τα επιστρέψω. Σιγά μη μου δώσετε. Δανείζω την υ που δεν γουστάρω και θέλω να την ξεφορτωθώ. Αλλιώς θα με τρώει το φίδι μέσα μου. Αν δεν το 'χετε μην το κάνετε. Είναι καταστροφή.

    Πάμε λίγο πιο μπροστά. Έχω αναπτύξει τη σχέση Κ-υ και θέλω να την πάω παραπέρα. Την κατέχω. Είμαι σίγουρος. Τη δανείζω. Είναι δοκιμή με ρίσκο. Δοκιμάζω τον εαυτό μου πρώτα απ' όλα. Το αντέχω; Το ελέγχω; Θα φάω τα νύχια μου; Και αυτή θα γυρίσει; Θα φύγει; Ο δανεισμός είναι μια δοκιμή στην ανασφάλειά μου.

    Πάμε παραπέρα. Ναι. Είμαι καλά, νιώθω καλά, το έχω εμπεδώσει. Η υ οφείλει να είναι υ, αλλιώς φεύγει. Τη δανείζω για να την εκπαιδεύσω και να καταλάβει πως είναι ιδιοκτησία μου. Τότε το κάνω.
     
  2. espimain

    espimain Contributor


    Κάτι σαν "αγιάρικο περιστέρι" δηλαδή.      
     
  3. antgiou

    antgiou Regular Member

    η πιο σωστη τεκμηριωμενη απαντηση είναι του GE
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    @antgiou @all

    Ήντα χαρακτηριστικά πιστεύετε θα πρέπει να πληροί όστις αιτείται σουμποδανείζεσθαι;
     
  5. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Ο δανεισμός θεωρώ δε γίνεται με το καλημέρα
    σε μία ασύμμετρη σχέση.. Θέλει χρόνο και θεμέλια
    γερά για να δανείσεις την σ σου σε έναν τρίτον..
    Φυσικά τα γερά είναι υποκειμενικό για τον κάθε
    έναν, οπότε σημασία έχει τί «ταξίδι» έχει κάνει
    μαζί σου.. Πόσο έχει ανοίξει τα φτερά της και έχει
    πάει πιο μακριά από ότι όταν ξεκίνησε.. Πόσο εσύ
    την έχεις πάει πιο μακριά από όταν την παρέλαβες
    «αθώα» και «ανίδεη».. Το θέμα είναι σοβαρό, όχι
    όμως ότι δεν γίνεται ή είναι κάτι ακατόρθωτο για
    την σ.. Όλα αυτά για να γίνουν περνούν μέσα από
    την σφυρηλάτηση της σ σε βάθος χρόνου..
     
  6. Τη βάζεις να κάνει gang bang μπροστά σου και μετά την τιμωρείς που το έκανε   
     
  7. aenaosss

    aenaosss Regular Member

    Προσωπικά και μόνο η λέξη "δανεισμός" εκούσια ή ακούσια με ενοχλεί  . Έχω δανείσει ρούχα, αντικείμενα, αυτοκίνητα μηχανές.....
     
  8. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Ο ανθρωπος που εχει προσδιορισει τον ευατο του ως υπο παραμενει ανθρωπος.. Πως μπορει καποιος να δανεισει εναν ανθρωπο ποσο μαλλον αν εχει αισθηματα γι'αυτον..
    Ετσι λοιπον για τον ανθρωπο που θεωρει τον ευατο του Κ η προθεση του να δανεισει τον ανθρωπο του αυτοματα υποδηλωνει ελλειψη αισθηματων..
    Αν ο ανθρωπος που αυτοπροσδιοριζεται ως υ δεχθει κατι τετοι υποδηλωνει ανθρωπο που εχει αποδεχθει οτι ο συντροφος του δεν εχει αισθηματα γι'αυτον και απλως ικανοποιει τα γουστα του οπως ακριβως κανει και ο υ εφοσον δεχθει..
    Τελος ποτε δε θα δεχομουν μια τετοια προταση και αν καποια συντροφος μου το επιθυμουσε η πορτα θα ηταν ανοιχτη να παει στο καλο..δεν παιζω με τα συναισθηματα ουτε τα δικα μου ουτε τα δικα της..
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Άμα είναι σκυλάκι, αλλάζει τον παραπάνω συλλογισμό? Η πάλι για πέταμα με έχει?
    Να ξέρω δηλαδή, τι θα απογινω..  
     
  10. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Δε γνωριζω καποιον ανθρωπο που να δανειζει το σκυλακι του..ποσο μαλλον αν ειναι και πολυ φιλοζωος..
     
  11. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εντάξει, αμα δεν γνωρίζεις εσύ, έτσι θα είναι.
     
  12. Ταξιδευτης

    Ταξιδευτης Regular Member

    Νομιζω πως εχεις δικιο..