Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν είμαι αυτή που θες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SubIrene, στις 10 Απριλίου 2017.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Οι φωτογραφίες που έχεις αναρτήσει, είναι αρκετά έντονες, νομίζω ότι αυτές συνοδεύουν τις δηλώσεις σου irene. Μπράβο για το θάρρος σου να τις βάλεις.
     
  2. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Εχω πολλες 'ντροπες' π κουβαλαω. Τα φετιχ μου δεν ανοικουν σε αυτες αν κ καποια ειναι μονο γ κλειστα δωματια με καλους φιλους.
    Να'σαι καλα.
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    το' χα πάθει κι εγώ όταν δούλευα χασάπης πρίν πολλά χρόνια... δεν είναι τίποτα θα σου περάσει  
     
  4. lotus

    lotus Silence

    Η ερώτηση γίνεται, μόνο και μόνο για να κατανοήσουμε τι δεν είμαστε, απίστευτη πλάνη oι ταμπέλες.

    Το Εγώ φέρνει ευτυχία μόνο αν χαθεί. Γιατί να ψαχνόμαστε να το επιβεβαιώσουμε άραγε;
    Kαι αν πρόκειται για αυτο-επιβεβαίωση, τι μας νοιάζει τι λένε και νομίζουν οι άλλοι;
    Eκτός κι αν βλέπουμε απλά την αντανάκλασή μας μέσα από τους άλλους.
    Γι΄αυτό μίλησα για κατάδυση προηγουμένως.[/QUOTE]
    Θα έπρεπε να νιώθουμε τυχεροί όταν έρχονται στο δρόμο μας άνθρωποι που μπορούμε να δούμε τις δικές μας αντανακλάσεις...
    Κι όσο "κακές" είναι οι αντανακλάσεις που βλέπουμε τόσο πιο ευγνώμονες να είμαστε γιατί μας δίνεται η ευκαιρία να δουλέψουμε με τα θέματα μας και να αναδείξουμε έναν καλύτερο εαυτό.
    Αντ' αυτού συνήθως δεν έχουμε αντανακλαστικές αντιδράσεις και την πληρώνουν οι άλλοι γι αυτά που εμείς δεν θέλουμε να δούμε. Υψώνουμε το Εγώ μας και χάνουμε ευκαιρίες.
     
  5. garfield83

    garfield83 Regular Member



    Εμενα παλι μου ηρθε αυτο!
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ...αρκεί να μην έχει πάει στρατό, να μην είναι υπάλληλος ή εργάτης ή να μην κυνηγάει να καλύψει επιταγές.
     
  7. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Είσαι έξυπνος άνθρωπος Αντερχερφητούλη και καταλαβαίνεις επακριβώς το νόημα της πρότασης που έκανες κουοτ.
    Μην της προσδιδεις άλλο νόημα απλά για να πεις κάτι.

    Με ειλικρινή αισθήματα συμπάθειας και εκτίμησης στο πρόσωπο σου στο λέω.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ντινάκι, δεν ξέρω αν είμαι έξυπνος, αυτό που είμαι σίγουρα είναι αμφισβητίας και αντιδραστικός ο κιαρατάς.
    Ο Γιωργάκης δεν μπορεί να αμολάει τσιτάτα πλασάροντας τα μάλιστα ως απόλυτες αλήθειες απομονώνοντας την ιδιωτική σφαίρα, την προσωπική ζωή του ατόμου. Το ίδιο άτομο ζεί με μερικές χιλιάδες η εκατομμύρια άλλα άτομα ακόμα σε μια οργανωμένη κοινωνία με συγκεκριμένους θεσμούς, κανόνες , νόμους και ήθη που όλο και κάπου θα σκαλώνουν με τα θέλω και τα δεν θέλω του.
     
  9. Skylite

    Skylite I don't want to specify


    Αυτο ειναι και ο ορισμος καθε σχεσης ,το ζητουμενο να εντρυφησεις τοσο σε αυτον που εχεις διπλα σου και εκεινος στο εγω σου ...η συμπηρωση σου .... αλλα σε bdsm σχεση ειναι πιο επιβεβλημενο απο μονο του σαν αρχη των παντων ως de facto...
    Εκει ερχεται η αμισβητηση μου στο αν μπορω να το δεχτω σαν vanilla , δεν θα πρεπει να ειναι απαιτουμενο αλλα επινικιο, χωρις προσυμφωνημενα προαπαιτουμενα ,οχι αποδοχη ανευ ορων ...
    αλλα πληρης παραδοχη του ενος απο τον αλλον με αιτιες ...
    Αιτιες που πραγματωνουν και τους δυο ισοβαθμα σαν κοσμικες οντοτητες.

    Υ.Γ Και σε ιδανικες περιπτωσεις να επιτυχουν ενα ανωτερο σκοπο (οχι πχ οικογενεια επειδη ειμαι βανιλια)
     
  10. Brainman

    Brainman Deep in a fe mind

    Ενδιαφέρουσες αποψεις παρατίθενται στο νημα.

    Χόρχε Μπουκάι, Να βλέπεις στον Έρωτα [με τα μάτια ανοιχτά]
     
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Έστω ότι ανέκαθεν υπήρχε ένα θέμα με το άτομο και το συλλογικό υπερεγώ, παρόλα αυτά μένει χώρος για προσωπικές και εξατομικευμένες επιλογές στην ιδιωτική ζωή - με κοινωνικό κόστος ενδεχομένως αν και μπορεί να είναι και αυτό, σε κάποιο βαθμό, προσωπική επιλογή.

    Το "ο καθένας μπορεί να μην κάνει ποτέ αυτό που δεν θέλει" το διαβάζω και ως ευχέρεια επιλογών εκεί που αρχικά φαινόταν να μην υπάρχουν. Του καθένα ευχέρεια, αν το θέλει, όχι των λίγων. Έχω τη γνώμη ότι μπορεί να γίνει, είναι λίγο σκληρό μερικές φορές αλλά γίνεται.

    Και… ο καθένας μπορεί να γράφει αυτό που κρίνει σωστό, δεν είναι υποχρεωτικό να κουμπώνει με όλων τις βιοθεωρίες ή με την βιοθεωρία του καθένα. Μετά όλοι μπορούν να τον κρίνουν και να αδιαφορήσουν ή να τον υιοθετήσουν ή να τον απορρίψουν.

    ΥΓ. Με την εφορία, τον θάνατο και τη σοκολάτα δεν γίνεται τίποτα, είναι αλήθεια ότι είναι υπεράνω επιλογών  
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Προφανώς αναφέρεσαι στο...
    Προφανώς επίσης, δεν εννοούσα πως δεν έχει το δικαίωμα ή τη δυνατότητα, εννοούσα πως δεν στέκει.

    Αν θέλεις να δουλέψεις στη Novartis σαν ιατρικός επισκέπτης θα πρέπει να φοράς σακάκι , μη σου πω και γραβάτα, κι ας μη θέλεις, κι ας μισείς τα σακάκια. Με πουλοβεράκι και τζήν δε σε παίρνουνε.