Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν είμαι αυτή που θες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SubIrene, στις 10 Απριλίου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και την ερμηνεία της ιστορίας χωρίς αντίληψη των τότε επικρατουσών συνθηκών σε κάθε επίπεδο, σχήμα πρωθύστερο την αποκαλούμε περιπαικτικά...
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @SubIrene
    ..."να τη φοβάσαι την ελπίδα
    με ένα αναγραμματισμό σου κόβει τις φλέβες"

    υ.γ οταν φοράς περήφανα την υποχρέωσή σου δεν έχεις συμβιβαστεί;
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Κατανοητο  
    Αλλα αυτο μου δημιουργει μια νεα απορια: αφου παρθηκε, δεν αναγνωριζει ο ληπτης την ιδιοτητα αυτη;
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και από αυτό επίσης..!
    Για να λέμε και τα πράματα με τ' όνομά τους...
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μπουκάιδες, Γιαλομαίους, Κοέλιους κλπ, αν με λέγανε πως είναι πανωχεράδες, όχι σουμπί νάμανε, ρε ούτε και μποτομάκι ξεπέτα 9-9:30 για χύσιμο στο "συνεδριακό" φτερό, θάχα πάρει των ομματιών μου κι ακόμα θάτρεχα...
     
  6. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Η αποδοχη της οποιας πραγματικοτητας για μενα δεν ειναι συνωνυμο του συμβιβασμου. Το θεμα ειναι να μη πικρανεις τη ψυχη σου κανοντας και υπομενοντας καταστασεις που την κανουν να ντρεπεται. Το να'χεις ευθυνες αλλωστε ηταν ειναι κα θα ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη τ καθενα, κ ετσι τις επομιζετε ως το τελος.
     
  7. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Βεβαια και αναγνωριζω την ιδιοτητα αφου αναγνωριζω πως ενα κομματι μου εχει αυτα τ χαρακτηριστικα.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Oταν η αποδοχή της πραγματικότητας συμπεριλαμβάνει πράξεις ή συμπεριφορές που δεν μας αρέσουν τι άλλο παρά συμβιβασμός θα μπορούσε να είναι;
    Αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα πως πικραίνεσαι ή ντρέπεσαι, αν συμβαίνει κάτι τέτοιο προφανώς και θα πρέπει να τον αποφεύγεις και να εξετάζεις άλλες επιλογές.
     
  9. SubIrene

    SubIrene Dreamer of Dreams

    Εδω βεβαια εγειρετε η ερωτηση... Τι ειναι η πραγματικοτητα αφου σαφως, η δικη σου μπορει να διαφερει απο τη δικη μου ή απο του καθένα εδω που τα λεμε. Συμβιβασμος πχ για 'μενα ειναι αυτη η... 'Αποδοχη πραγματικοτητας' που αναφερεις γτ αυτοματως κατι τετοιο σημαινει πως βλεπω και οριζω τη ζωη μου συμφωνα με τ πρεπει των αλλων. Αν δεν χωραμε μες τ σημερινη κοινωνια υπαρχουν τροποι (εκτος της επαναστασης π λεγαμε πιο πανω) να μην συμβιβαστουμε.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    H αποδοχή τση αντιλαμβανόμενης πραγματικότητας μπορεί να είναι και σοφία...
    Η συμμετοχή στη αντιλαμβανόμενη πραγματικότητα είναι άλλο πράμα...
    Άλλο το ένα, άλλο το άλλο...
     
  11. Ravenia

    Ravenia "Post verba verbera"

    Απλα καταπληκτικο!