Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν θέλω ή δεν θέλω να μην θέλω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 17 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Έχεις πολλά ε; 
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αμέ  
     
  3. angel42

    angel42 Regular Member

    επαναστατική γυμναστική... Φοράμε τα πανώ, πάμε μέχρι το Σύνταγμα, τρώμε μερικά χημικά στη μάπα, σωριαζόμαστε στο πάτωμα, φωνάζουμε έλεος και ζε σέλω, πάμε σπίτια μας, πληρώνουμε τους φόρους που απαιτούνται κανονικά και μετά φτου ξανά μανά... Καμμιά φορά οι αφέντες αν έχουν τα κέφια τους λένε από το μπαλκόνι της Μεγάλης Βρετάνιας "κέρασε το παιδί μια πορτοκαλάδα", ξελαρυγγιάστηκε σήμερα και πολύ χάζι το κάμω που είναι έτσι χαμένο εξ' αρχής...     Α.
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Για μένα ο λόγος ήταν ένας και κύριος, δεν αποδεχόμουν τις αποστροφές μου, δεν ήθελα να μη θέλω, όπως είναι και ο τίτλος του νήματος, ήθελα να περάσω μέσα από αυτές και να δω τι υπάρχει στην άλλη τους πλευρά, όταν θα ήταν ένα περασμένο γεγονός και όχι ένα επαπειλούμενο καθήκον. Πάντα έλεγα μέσα μου "δες πρώτα περί τίνος πρόκειται, έχε την δική σου άποψη γι αυτό και μετά αντιδράς αν κρίνεις" αλλά μετά είχα μπει πάντα σε μια κατάσταση όπου και να ήθελα δεν μπορούσα να αντιδράσω, το παλιό "δεν θέλω" είχε γίνει ένα κομμάτι μου, δεν είμαι σίγουρη και αν μπορούσα να κρίνω.

    Είχα πάντα πολύ πολύ μεγαλύτερη δυσκολία στην έκφραση της επιθυμίας παρά στην έκφραση της μη επιθυμίας. Τώρα πια εκφράζω τις επιθυμίες μου γιατί ξέρω πόσο κακό είναι να μην και οι μη επιθυμίες μου γίνονται εμφανείς με δεκάδες τρόπους αλλά πάντα προτιμώ να καταβάλω κόπο για να κάνω αυτό που δεν θέλω και πάντα αυτός ο κόπος μου φαίνεται πολύ μικρότερος από το να πάρω το βάρος της αντίθεσης - άρνησης κλπ.

    Πιθανότατα, η ενδόμυχη αναστολή ενός υ να είναι ότι αν εκφράζει ελεύθερα ό,τι δεν θέλει θα θεωρηθεί brat. Και αυτό, σε πολλές περιπτώσεις, δεν το θέλει διόλου  
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό είναι δουλειά του αλλουνούνανου, του κ ντε, λέω εγώ...
    Δηλαδή, το αν θέλει/ενθαρρύνει/παροτρύνει, δηλαδή επιτρέπει να εκφράζεται/κοινωνείται το κάθε πράμα και πώς.
    Το πώς θα το εισπράξει και το τι θα κάνει με δαύτο, θέμα του.

    Το αν δεν θέλει, τρία πράματα σημαίνει: ή αισθάνεται μικρός "θεός" ή εξωραϊζει ή βαριέται...

    Κι επειδή το υ μέλος με κάποιο τρόπο τα "βλέπει" (oh yes), αναλόγως συντάσσεται...

    Τίποτε από τα παραπάνω τέσσερα έκδοχα δεν ειν' κακό...

    Το να γίνεται ένα από αυτά η μοναδική ερμηνεία του σύμπαντου, απλώς είναι από αντιαισθητικό έως βαρετό...
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Δεν θέλω ή δεν θέλω να μην θέλω η θέλω να μη θέλω  
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Φίλε μου, ον ποιντ.-
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μμμμμ. λέω εγώ...
    Δεν θέλω... --> Ξεκάθαρο... (τα τι και πώς και γιατί δεν μας μέλλουν).
    Δεν θέλω να μη θέλω... --> Θέλω να θέλω... Συνειδητότατο (τα τι και πώς και γιατί δεν μας μέλλουν).
    Θέλω να μη θέλω... --> Κομενιλίκι πασπαλισμένο με νάζι και παραμύθιασμα, εγωιστικό απότοκο. (Τα τι και πώς και γιατί δεν μας μέλλουν ομοίως).
    Αν και στα τρία προστεθεί ένα αλλά στο τέλος τους, έχουμε από τσάμικο ως καλαματιανό...
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Για εμένα πάντως έχει ακόμη μια εκδοχή η δυσκολία έκφρασης των "δεν θέλω". Η ενδεχόμενη απογοήτευση του άλλου.
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.


    Μμμμ δεν απο-γοητεύονται με τόσο αναμενόμενες εκφράσεις.
     
  11. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Χμμμμ...αν αυτό ήταν συνειδητό, δεν θα μιλούσαμε για δυσκολία έκφρασης. Σωστά;  
     
  12. lexy

    lexy .ti.va.

    Τι εννοείς "συνειδητό";