Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν θέλω ή δεν θέλω να μην θέλω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 17 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τσου!
    Το έκδοχο της απογοήτευσης του άλλου είναι δικό μας παράγωγο και ως τέτοιο δεν μπορεί παρά να αποτελεί παράμετρο της ίδιας της σχέσης στο δικό μας αντιλαμβανόμενο.
    (Η ίδια η σχέση σε αυτή την οπτική παραμετροποιείται ή εκτιμάται στα: του αρέσω(?), θα με απορρίψει(?), στέκομαι(?), θα γίνουν αυτά που προσδοκώ(?)..)?
    Άσε που ρε γαμώτο, για να τα σκέφτεται κάποιο άτομο αυτά, πα να πεί πως ήδη σχετίζεται/οσμώνεται με τον άλλονα, οπότε τι στα διάλα σκέφτεται αφού ο άλλος έχει κάνει ήδη την επιλογή του..?
    (Βέβαια το να σκεφτόμαστε στο στιλ τι καλά και μη τον χάσω, πώς θα είμαστε σε 5-10-15 χρόνια μετά και τέτοια, ανθρώπινο μεν, ατελέσφορο εν τοις πράγμασι δε)...

    Εξαρτάται λοιπόν και πάλι απέ τον άλλονα κατά το #29, πάντα επί τη βάσει πως οι επιλογές έχουν ήδη τελεστεί με το όποιο περιεχόμενο συνειδητα και από κοινού υιοθετείται...
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αν δεν φοβόμουν ότι θα απογοητευτεί, δεν θα είχα δυσκολία έκφρασης. Ο φόβος είναι η λέξη κλειδί.
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εχει κάνει την επιλογή του ή έχει δείξει κάποιο ενδιαφέρον;
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Είναι σαφές, οι επιλογές έχουν γίνει...
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Μαγδαληνή μόνο εσύ με καταλαβαίνεις : 
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Τσου!
    Ο τίτλος εξηγεί ακριβώς αυτό που γράφω.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Από τη σύνταξη της φράσης σου δεν μπορώ να βγάλω σίγουρο συμπέρασμα σχετικά με τί ρωτας. Κάνω υποθέσεις, αλλά θα προτιμούσα να ξεκαθαρίσεις εσύ τι εννοείς. Ενδεχομένως έχω απαντήσεις.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    H απρόσκοπτη, χωρίς φοβίες απόρριψης από και άγχη απογοήτευσης του κ ή ενοχές καταλληλότητας του ίδιου του υ έκφραση των δεν θέλω είναι χρήσιμη έως και απαραίτητη για να ξεκαθαρίσει το τοπίο στο μέχρι που παραχωρείται ο έλεγχος . Μιλάω για το αρχικό στάδιο.
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό κι αν ΔΕΝ το καταλαβαίνω.
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Η χωρίς κάθε είδους αναστολών έκφραση των δεν θέλω του υ βοηθάει στο να προσδιοριστεί με σαφήνεια το τόσο/όσο μιας d/s σχέσης που κυοφορείται
    - αν , τελικά προχωρήσει - , αυτό λέω.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Ουφ επιτέλους.
    Και γιατί δεν το λες από την αρχή;        
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    γιατί μάλλον κρύβω κι εγώ ένα σαδιστάκο κάτω απο τη φανέλα