Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν θέλω ή δεν θέλω να μην θέλω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 17 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    Για ποιο ειδος σχεσης ειναι το θεμα? Πλαισιο? Πρωτοκολλο?
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Το point είναι στο συνειδητό και στο μη συνειδητό. Στο συνειδητό και στους φόβους.

    Αν αυτά που αναφέρετε, δημιουργούν πρόβλημα στην αλληλεπίδραση, τότε είναι κρίσιμα για τους εμπλεκόμενους στη σχέση.

    Αλληλεπίδραση όμως, στη φάση της προσέγγισης, αλλά και αργότερα, είναι και η επικοινωνία.

    Δεν θέλω έναν φασίστα για κ μου. Όχι γτ φοβάμαι ότι θα με δειρει (μαλλον γτ εγώ θα τον δειρω), αλλά γτ είναι φασίστας.

    Δεν θέλω έναν μαστουρωμενο (και αυτός χρήστης ουσιών είναι), για κ μου.

    Γτ αυτά που μας χωρίζουν είναι ισχυρότερα. Και μπαίνουν στο κέντρο, αντί για οτιδήποτε θα δημιουργούσε έλξη.

    Δεν είναι το ίδιο ο φασίστας με αυτόν που δεν τρώει ζάχαρη. Μιλάμε για εντελώς διαφορετικά πράγματα.

    Μπορεί να επηρεάζουν την αλληλεπίδραση και να την καταστρέψουν.
    Και όλα αυτά, μπορεί. Γτ είναι καθαρά υποκειμενικά θέματα.


    Αυτά για κάποιους μπορεί να είναι ανούσια. Για κάποιους όμως μπορεί να αποτελούν ουσιώδη ζητήματα για μια σχέση.

    Ουσιώδη όχι γτ δεν θέλω να αλλάξω γενικά και αόριστα. Ουσιώδη γτ δημιουργεί προβλήματα αλληλεπίδρασης.
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    @subwhat
    Εγώ κάθε φορά που δεν θέλω κάτι:

    Me: "ΝΑΙ ΑΛΛΆ ΔΕ ΘΈΛΩ ΝΑ ΜΠΛΑΜΠΛΑΜΠΛΑ"
    Also me: "Ναι αλλά δε θέλω να σε στεναχωρώ" *cries*
     
  4. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά το θέμα. Νόμιζα οτι είναι η έκφραση των δεν θέλω του υ. Εδώ παρουσιάζεται το πως θέλει ο υ να είναι ο κ.
     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    ..αυτό θέλω πολύ να το δω! ♡
     
  6. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Φαντάζομαι οποιοσδήποτε τοξότης με ωροσκόπο ταύρο θα χαρεί πάρα πολύ να επιδείξει την παράνοια που ζούμε σε μόνιμη βάση   <3
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Το θέμα είναι η δυσκολία έκφρασης των "δεν θέλω"
     
  8. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    Αν η έκφραση επιτρέπεται από την δομή της σχέσης, τότε πρέπει να εκφράζονται απαραιτήτως και με τον τρόπο που ορίζει ο Κ. Αν δεν επιτρέπεται, τότε παραμένουν μέσα στη σκέψη του υ.

    Ο υ δεν είναι σε θέση να κρίνει τον Κ, γιατί αυτό κάνει όταν σκέφτεται το πως θα "ακουστεί" η έκφραση του. Αν αυτό προβληματίζει το υ, πρέπει να ζητήσει εκπαίδευση.
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Ναι αλλά ακριβώς αυτό ρε φίλε!!!
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    αφού έτσι ή αλλιώς γνωρίζει τι θέλεις και τι δεν θέλεις, τις περισσότερες φορές. Κι αν δεν γνώριζει, το νοιώθει. Πως είναι δυνατό να στενοχωρηθεί αν σου δοθεί η δυνατότητα να το εκφράσεις κιόλας;
    Προσωπικά, το θεωρώ προνόμιο αυτό.
     
    Last edited: 22 Σεπτεμβρίου 2017
  11. femdomstories

    femdomstories έχω μια μεταχειρισμένη, ενδιαφέρεσαι Auto?

    Εντάξει οι Κ άνδρες τραβάνε χειρότερα από αυτά που τραβάνε οι υ άνδρες από τις Γυναίκες.
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Ρε ξέρεις τι; Ειλικρινά τώρα.

    Δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο η υποταγή ακριβώς γιατί έχει τόσο έντονες εσωτερικές συγκρούσεις (t). Δεν έχω γνωρίσει ακόμα άνθρωπο να πει "αχ φίλε υποταχθηκα και ηρέμησε το κεφάλι μου βρε αδερφέ, ήρθα και στανιαρα". Σίγουρα όχι την πρώτη πενταετία (πχ) και σίγουρα όχι εντός πλαισίων D/s και ειδικά M/s.

    Είναι πολλές οι απαιτήσεις (ανάλογα τον Κ προφανώς) και είναι και πολλές οι υπερβάσεις (ανάλογα το υ προφανώς επίσης).

    Η μαύρη αλήθεια πάντως είναι ότι κάθε φορά που έγινα έξαλλη, που φώναξα, που είπα ΜΑ ΓΩ ΔΕ ΘΈΛΩ ΚΑΙ ΆΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΛΊΓΟ και μετά (αντί να με διώξουν, να'ναι καλά οι άνθρωποι) μου εξήγησαν γιατί έπρεπε να κάνω ή να πω ή ο,τι μου ζητούσαν ήμουν σε φάση α) ooooooh I seeeeee και β) να αναρωτιέμαι γιατί τέλος πάντων δεν ανοίγει η γη να με καταπιεί να γλιτώσω τη ντροπή έστω.

    Και ενιγουει, τι τραβάνε και αυτοί οι Κ....