Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεύτερη Προσπάθεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Strict71, στις 24 Φεβρουαρίου 2015.

  1. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Καλημέρα σε όλους,

    Αποφάσισα να βάλω το μήνυμα στο BDSM Discussion, αν οι admins θεωρούν ότι πρέπει να μπει αλλού ας το αλλάξουν. Απευθύνομαι στις γυναίκες του community, και θα ήθελα (και θα εκτιμούσα) την συμβολή σας σε μια άτυπη έρευνα που κάνω γύρω από την σεξουαλικότητα, εμπειρία, και της φαντασιώσεις στον χώρο αυτό. Εννοείται πως είναι ανώνυμο το όλο θέμα, και ο μόνος λόγος πού βάζω το μήνυμα σε αυτό το φόρουμ είναι για να μην στέλνω ένα-ένα τα PM. Με ενδιαφέρουν εξίσου οι αυταρχικές και οι υποτακτικές. Ο λόγος είναι ότι γράφω ένα μυθιστόρημα (BDSM) και η γυναικεία πλευρά και ψυχοσύνθεση είναι σημαντικότατο κομμάτι του βιβλίου αυτού. Μπορεί να κάνει την διαφορά, που εγώ μόνος μου δεν θα μπορέσω να αποδώσω σωστά. Επειδή καταλαβαίνω ότι δεν θέλουν όλοι να βγάλουν στην φόρα ιδέες και ίσως κάποια άλλα πράγματα σε blog, δίνω το email: (...). Αν δεν θέλετε μπορείτε φυσικά και με PM εδώ να επικοινωνήσετε, η στο (...) επίσης στο οποίο έχω το nick: strict1971, όπου έχω και τις φωτογραφίες μου αν έχετε κάποια ανησυχία για το αν είμαι αληθινός η όχι. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα διότι το βιβλίο αυτό είναι σκοπός ζωής (ένας τουλάχιστον).

    Ευχαριστώ,

    Πωλ
     
    Last edited by a moderator: 24 Φεβρουαρίου 2015
  2. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Τελικά είναι πολύ δύσκολο το να γράφεις βιβλίο. Στό ένα τρίτο είμαι ακόμα, και αυτό δεν έχει ολοκληρωθεί (σχεδόν). Και να φανταστείτε ότι ξέρω πως θα πάει από την αρχή μέχρι το τέλος. Όπως πάει το βλέπω κοντά στα Χριστούγεννα...
     
  3. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Τελικά τον Αύγουστο και με το ζόρι μόνο 4 μικρά μέρη κατάφερα. Οπότε δύσκολο να τελειώσει σύντομα η προσπάθεια αυτή. Πάντως, το έχω πάρει πατριωτικά, οπότε θα τελειώσει σίγουρα.
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Καλη επιτυχια
     
  5. Όλο και πιό ευφάνταστοι οι τρόποι προσέγγισης των κορασίδων του φόρουμ.   Εύγε παιδί μου, τύφλα να χει ο Αρθρουρ Μίλερ  
     
  6. E-stella

    E-stella Guest

    Επιτέλους θα γίνουμε διάσημοι όλοι.

    "Τίποτα δεν πάει χαμένο
    στη χαμένη σου ζωή,
    τ’ όνειρό σου ανασταίνω
    και το κάθε σου "γιατί"...
     
  7. Μωρέ δεν έχουμε εμείς ανησυχία αν είσαι αληθινός εσύ αλλά μια ανησυχία για το αν είναι αληθινές οι φωτογραφίες την έχουμε.
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Καλή επιτυχία  
    Εύχομαι οι Μούσες να σου κάνουν παρέα σύντομα  
     
  9. οι Μούσες κινούν τα "μούσια"
    απο αρχαιοτάτων χρόνων..
     
  10. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Μια ενημέρωση για όλους τους φίλους και τις φίλες. Μετά από καιρό μπήκα ξανά να ρίξω μια ματιά και να δω τι γίνεται. Το βιβλίο μου έχει προχωρήσει στο 50%. Πέρασα μια μεγάλη περίοδο χωρίς διάθεση για να γράψω, μιας και μεσολάβησε μετακόμιση στην Αμερική λόγο της κρίσης. Δεν θα ξαναγράψω μεγάλα λόγια, διότι όπως ξεκίνησα να γράφω πάλι, μπορεί και να (ξανά) σταματήσω, η ψυχολογία και το ξεκίνημα από το μηδέν στο εξωτερικό ήταν και είναι σε περίεργη φάση. Όσο για μερικούς εδώ που ειρωνεύονται και χλευάζουν, προφανώς έχουν ασχοληθεί και είναι επαγγελματίες συγγραφείς και νομίζουν πως είναι εύκολο, η προσπαθούν με την μνησικακία τους να εντυπωσιάσουν. Τα μηδενικά δεν με απασχολούν 'φίλοι'. Υπάρχουν κυρίες που μου απάντησαν και γνωρίζουν πιες είναι και δεν προσπάθησα σε καμία στιγμή να κάνω βλαχο-καμάκι με αφορμή αυτό το ποστ. Όσοι νομίζουν ότι έκαναν μαγκιά είναι ΓΤΠ. Οι υπόλοιποι να είστε καλά.
     
  11. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Μια ενημέρωση για τις φίλες και τους φίλους, το προτζεκτ έχει φτάσει περίπου στο 75%. Δεν γράφω συνέχεια, αλλά έχει γίνει πολύ δουλειά. Θέλει λίγο σπρώξιμο να πω την αλήθεια, αλλά όπως και πριν δεν λέω μεγάλα λόγια διότι τίποτα δεν είναι σίγουρο. Είναι μεγάλο, και γράφοντας μαθαίνεις και από τα λάθη σου, αλλάζεις τρόπο γραφής, κτλ. Έχω συμπληρώσει καινούργια κεφάλαια, μερικά που βγήκαν από ανάγκη και μερικά που προέκυψαν αλλάζοντας πολλά μέσα στο βιβλίο. Δεν είναι μικρό, αντιθέτως είναι ολόκληρη νουβέλα. Από δω και πέρα η εργασία είναι συμπληρωματική, μιας και έχω γνώση της ιστορίας και που καταλήγει. Ακόμα και έτσι όμως χρειάζεται όρεξη, καλή ψυχολογία, και δημιουργική διάθεση, τα οποία κάποιες μέρες είναι εκεί και άλλες δεν είναι. Το πρώτο τρίτο του βιβλίου θέλει πολλές αναπροσαρμογές, ενώ τα δυο τελευταία τρίτα είναι γραμμένα πιο μετά, με καλύτερο γράψιμο και λιγότερες διορθώσεις. Ίσως τέλη Μαΐου να μπορώ να μιλάω για το ξεκίνημα της επιμέλειας κειμένου. Αυτά.
     
  12. Strict71

    Strict71 Regular Member

    Ενημέρωση για τις φίλες και τους φίλους, το βιβλίο ουσιαστικά ολοκληρώθηκε. Δεν πρόλαβα να το δώσω για επιμέλεια κειμένου τέλος Μαΐου όπως αρχικά ήθελα. Μια μεγάλη αλλαγή στην ιστορία προέκυψε από ανάγκη, με αποτέλεσμα να χρειαστεί να αλλάξω σχεδόν το 60%. Τώρα βρίσκομαι στο στάδιο όπου το καθαρο-γράφω, και υπολογίζω 2-3 βδομάδες μέχρι να το παραδώσω. Φυσικά και πάλι δεν υπόσχομαι τίποτα, διότι τα προβλήματα της καθημερινότητας είναι πολλές φορές τεράστια, και η όρεξη η ο χρόνος γίνονται μηδέν. Για να δούμε.