Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δηλαδη Εγω που ψαχνω να υποταξω μια Domme Ειμαι τρελλος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Marqui, στις 3 Αυγούστου 2006.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Και οι κορυφές και οι σημαίες είναι συμβολισμός της μίας δύσκολης κατάκτησης, δεν αναφέρομαι αναγκαία σε ιστό και ύφασμα.

    Το ξέρω ότι έχω ωραίο δάχτυλο, και άλλοι μου το έχουν πει, δείτε όμως που δείχνει, ωωωω! να ένα ωραίο μεγάλο κίτρινο φεγγάρι, δεν είναι ωραίο αλήθεια ?

    Φοβούμαι όμως ότι απέτυχα να σας παρουσιάσω το νόημα που ήθελα συζητώντας το θέμα, δεν βαριέστε.
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απόψεις λοιπόν αγαπητέ MasterJP, απόψεις..
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ω, μα κι εγώ έδειξα (ήδη) το φεγγάρι:
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Πιστέψτε με, το φεγγάρι που δείχνετε είναι μία σκιά του φεγγαριού που υποδεικνύει το δάχτυλο μου.
    Δυστυχώς υπάρχει.
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Δεν είναι θέμα πιο εύπεπτου. Είναι θέμα σωστού και λάθους .να ξέρεις τι λες και πως το λες όταν συζητάς.
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Υπό την έννοια ότι το ορθώς (σωστό) πολιτικό είναι στην συντριπτική πλειοψηφία πιο εύπεπτο, δεν λέμε διαφορετικά πράγματα.

    Να και η επικοινωνιακή κουλτούρα που λατρεύω.

    Επιτέλους ρε παιδιά, να κάποιος που με έβαλε στην θέση μου.
     
  7. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Πάντως παιδιά, αν κανένας αντρας Κ απο εδω μεσα αποφασίσει να την δει αλλιως με τοσες δηλώσεις και πρόμο που έχει πέσει θα νοιώθει χειρότερα από την γειτόνισσα την Ρίτσα στο χωριό μου που η κορη της ξεπαρθενιαστηκε πριν το γάμο και έπρεπε να πει ψεμματα σε όλο το χωριό, και θα προτιμουσε να πει την βίασαν παρά γαμηθηκε.
    Γεια μας
     
  8. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Για αυτό είμαι εδώ βρε χαχα για να σας βάζω όλους σε θεση ** τσσσ τσουυυφ ** ( το μαστίγιο ήταν αυτό )

    Όχι δεν μιλάω ούτε για πολιτικαλ κορεκτ. Μιλάω για σωστο . *Τελεία*
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Τελεία.
     
  10. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    ήμουν με μία πολύ καλή φίλη και διαβάζοντας το συγκεκριμένο νήμα που συζητείται εδώ με ζήλο και η θέση του αγαπητού @AuroraBorealis (που να δω πότε θα μου περάσει αυτό το κολάρο που τόσα χρόνια μου υπόσχεται) και που επέσατε να τον εφάτε, μας γέννησε τα εξής ερωτήματα ...

    Αν λοιπόν δύο άνθρωποι και συγκεκριμένα ένας άνδρας και μία γυναίκα βρεθούν ερωτικά και προκύψουν πρωτόγνωρα πράγματα, συναισθήματα, αισθήσεις και για τους δύο, ή για έναν από τους δύο, αυτό θα το καταδικάσουμε;

    Δηλαδή, αν μία κυριαρχική γυναίκα βρεθεί να απολαμβάνει το να μην έχει τον έλεγχο και απλά να "υποταχθεί" -ή να "υποτάσσεται", όπως θέλετε πείτε το- σε έναν άνδρα, τότε έχει πάθει κάποια μετάλλαξη για την οποία πρέπει να νιώθει άσχημα;

    Aν ο άνδρας θελήσει και μπορέσει να γεννήσει αυτήν την αίσθηση σε αυτήν την γυναίκα που μέχρι πρότινος ήταν και αισθανόταν κυριαρχική, την έχει παραβιάσει; 'H της έχει ανοίξει πόρτες που μέχρι τώρα δεν ήξερε πως ανοίγουν;

    Και είναι τελικά τόσο κακό αυτό;

    Αν το ζητούμενο είναι η καύλα και η διερεύνηση των άπειρων πιθανοτήτων για να αντλήσουμε όσο το δυνατόν περισσότερη μπορούμε, γιατί πρέπει να στεκόμαστε στον ρόλο του ενός ή του άλλου κι όχι στους τρόπους που μπορούν όλοι να πάρουν μεγαλύτερη απόλαυση;

    Και ναι, μπορεί η απόλαυση του άνδρα να είναι να της την προσφέρει με αυτόν τον συγκεκριμένο τρόπο και η απόλαυση της γυναίκας να την βιώσει διαφορετικά απ΄ότι μέχρι εκείνη την στιγμή. Είναι win-win situation, σε κάθε περίπτωση κι εγώ προσωπικά το θεωρώ και θεμιτό και εφικτό.

    Εάν θέλετε γυρίστε και τούμπα τους ρόλους και τα φύλλα !

    Ίσως όχι και το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου, αλλά μας αρέσουν τα εύκολα; ε;

    Υ.γ. το πιο μεγάλο ποστάρισμα που έχω κάνει, εξαντλήθηκα !
     
  11. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Κάθεσαι και μπερδεύεσαι μόνος σου γιατί αρνείσαι να παραδεχτείς ότι κάνεις λάθος στο εξής απλό, στο bdsm ο Κυρίαρχος κυριαρχεί, ο υποτακτικός υποτάσσεται και ο switch εναλλάσεται. Υπάρχουν λέξεις και θεωρία (ευτυχώς όχι δική μου) και για τα τρία και τα πράγματα είναι τόσο μα τόσο απλά.

    Επίσης οι αντιλήψεις μου δεν είναι αναρχοφεμινιστικές, θέλω να πιστεύω ότι οι αντιλήψεις μου συνήθως στηρίζονται στη κοινή λογική καθώς και την προυπάρχουσα βιβλιογραφία και εκεί προσπαθώ κάθε φορά να αναφέρομαι. Βγήκα ποτέ να σας γράψω για την "Μαρξιστική θεώριση του transectional feminism?" (δεν ξέρω καν αν υπάρχει αυτό που έγραψα btw) αλλά όχι δεν βγήκα.

    Αυτό που λέω ΤΟΣΗ ώρα - και μάλλον κακώς επιμένω - είναι ότι ο Κυρίαρχος κυριαρχεί, ο υποτακτικός υποτάσσεται και ο switch εναλλάσεται.
    Γνώμες αλλάζουν οι άνθρωποι ναι, εμπειρίες μαζεύουν οι άνθρωποι πάλι ναι, στάτους αλλάζουν φυσικά αλλά.

    Και προκειμένου να υποστηρίξεις το λάθος που κάνεις τόση ώρα έχεις κάνει ένα κάρο ad hoc παραδοχές που δεν στηρίζονται πουθενά παρά σε ενα ψευτορομαντισμό και ένα πράγμα που δεν καταλαβαίνω καν που και πως μπορεί να στηριχθεί. Όπως και να έχει δεν είμαι ούτε κηδεμόνας σου, ούτε είναι του Πουκαμισά εδώ, εαν θέλεις μπορείς να κάτσεις να διαβάσεις τι γράφω τόση ώρα.

    Τέλος, η τελευταία η σπόντα τι φάση? Που ξέρεις ποιους ακολουθώ, ποιες απόψεις συμμερίζομαι, ποιες όχι κλπ? Μπας και με έχεις φακελωμένη? Δεν θυμώνω αλλά απογοητεύομαι γιατί περίμενα κάτι καλύτερο από εσένα.

    Αυτά, δεν πρόκειται να επανέλθω, με κούρασα.
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κανένα κακό με αυτό αλλά η συζήτηση αφορά κυριαρχική γυναίκα και αυτά για τα οποία υπάρχει διαφωνία επεκτείνονται σε πολλά πράγματα εκτός του κρεβατιού.


    Πολύ κακώς.
    Ούτε και εγώ λοιπόν θυμώνω αλλά απογοητεύομαι γιατί περίμενα και εγώ κάτι καλύτερο από εσένα.

    Είχαμε κάποιες σοβαρές διαφωνίες στο φετ κάποτε εάν θυμάσαι. Εάν δεν θυμάσαι αλλά το ψάξεις θα βρεις και τα υπόλοιπα.

    Καλή ξεκούραση εύχομαι.