Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημοπρασίες σκλάβων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Μαϊου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ερώτηση πρός σκλάβες/ους (ή φαντασίωση προς υποτακτικές/ους)

    Πως θα παρουσιάζατε τον εαυτό σας αν επρόκειτο να συμμετέχετε σε δημοπρασία σκλάβων;
     
    Last edited: 23 Μαϊου 2006
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ο Κύριος μου είπε πως θα με είχε γυμνή όρθια με τα χέρια δεμένα ψηλά από το ταβάνι με αλυσίδα.
    Από εκεί και πέρα δεν νομίζω πως θα μπορούσα να κάνω και πολλά για να με παρουσιάσω...  
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Πολύ καλή ιδέα της δημοπρασίας αλλά μιας και δεν υπάρχει ένα αντικειμενικό σύστημα αξιολόγησης της τιμής εδώ μπορείτε να βρείτε ένα σχετικά καλό σύστημα που θα σας πει πόσο πιάνετε στην αγορά
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: Δημοπρασίες σκλάβων

    Χμ ! Ενδιαφέρον! Ας το παίξω Lenovo. ( δεν μιλάμε για hostile takeover bid μην έχουμε θύματα ).
    Για ρώτα τον πόσα θέλει; Και μιλώ σοβαρά.
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η ερώτηση είναι υποθετική carissa, φυσικά και δεν εξαρτάται από εσένα ή την σκλάβα γενικότερα, αν όμως ήσουν εσύ ο παρουσιαστής της δημοπρασίας, πως θα παρουσίαζες την carissa[L_T];

    Μερικά παραδείγματα:

    Εδώ έχουμε ένα όμορφο τσουλάκι, έτοιμο και πρόθυμο να ικανοποιήσει τον Ιδιοκτήτη του. Καστανά μαλλιά, στο κατάλληλο μήκος για να της κρατάτε το κεφάλι την ώρα που κάνει πίπες. Ψηλή με μακριά πόδια, για να πιάνεστε όταν την πηδάτε. Έχει μικρό στήθος, αλλά οι ρόγες είναι ότι πρέπει για nipple clamps. Γενικά μια έτοιμη και πρόθυμη sex σκλάβα.

    Και τώρα ακολουθεί μια αξιαγάπητη, γοητευτική γυναίκα προς δημοπράτηση, με πολλά χαρίσματα, όπως φινέτσα, όμορφο χαμόγελο και πλούσιο στήθος, ότι χρειάζεται για να παίζετε είτε δένοντάς το, είτε τρυπώντας το, είτε κρεμώντας του διάφορα. Έχει πρόθυμο χαρακτήρα και βαθειά επιθυμία να ικανοποιήσει, φωτογραφικές δεξιότητες που μπορείτε να αξιοποιήσετε. Αχόρταγη σεξουαλικά, είναι πάντα έτοιμη για σεξ είτε με άνδρες είτε με γυναίκες. Είναι διασκεδαστική, έξυπνη, εύστροφη αν και κάποιες φορές σαρκαστική.

    Ακολουθεί ένας αρσενικός σκλάβος, μοντέλο 78. Πολύ καλός στην φροντίδα του Ιδιοκτήτη του. Καλά εκπαιδευμένος στο καθάρισμα και μαγείρεμα, πολύ οικονομικός (δεν τρώει πολύ). Λατρεύει να εκτελεί εντολές και πρόθυμος να δοκιμάσει κάτι καινούργιο
     
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    όρθια, γυμνή, στητό κεφάλι, χαμηλωμένα μάτια... ακίνητη περιμένοντας τους αγοραστές να εξετάσουν το εμπόρευμα  
     
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ , λόγω των κανονισμών της κοινότητας υποχρεούμε να μην συμμετέχω σε αγοραπωλησίες γιατί ως moderator θα όφειλα να σβήσω τα σχετικά posts.λολ

    Πέρα από αυτό δεν υπάρχει πρόθεση διάθεσης μου προς πώληση, ενοικίαση κλπ.

    Σε περίπτωση που αποφασιστεί η διάθεση μου με δανεισμό Ο Κύριος μου θα σε έχει στα υπ’όψιν.
     
  8. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: Δημοπρασίες σκλάβων

    Μπορεί να θεωρείς ότι κάνω ψιλο-χαβαλέ, αλλά το θέμα είναι σοβαρότερο απ' ό,τι εκ πρώτης άποψης φαίνεται.

    Φαντάζομαι ότι μετέφερες το ερώτημα μου στον Αφέντη σου και ομιλείς εξ ονόματος του .

    Γιατί αν σύμφωνα με το λάιφστάιλ ο κάθε ανύπαρκτος αγοραστής του στιλ «είμαστεμάστερς/μιστρες Α.Ε.» σούφρωσε από το μέγα κόλπο των BDSM sites ένα με δύο σκλάβες για πλάκα πού θα ξεπλυθούν αυτές οι …επενδύσεις; Καταλαβαινόμαστε νομίζω .

    Άλλος έχει γεννηθεί για να γίνει μπακάλης κι ο άλλος για να κάνει μεγαλομπίζνες. Γιατί τα μπερδεύουμε;

    Έτσι κι αλλιώς στο D/s δεν υπάρχει επιτροπή κεφαλαιαγοράς να προστατεύσει τον αφέντη σου από επιθετική εξαγορά .
    Η πρόθεση απόκτησης ελέγχου έχει, επομένως, αναχθεί σε απαραίτητο στοιχείο των δημόσιων προτάσεων εξαγοράς και όχι κάτω από το τραπέζι .

    Μην βιαστείς να παρεξηγήσεις τις προθέσεις μου .
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ να είσαι βέβαιος πως και μετέφερα το ερώτημα και γράφω αυτά που μου είπε να γράψω Ο Κύριος μου.  

    Δυστυχώς δεν πολυκαταλαβαίνω αυτά που λές και θα παρακαλέσω να μου τα εξηγήσεις πιο απλά.

    Παρ'όλο όμως που δεν καταλαβαίνω ακριβώς αυτά που λές θα αντιλαμβάνεσαι πως το πόστ σου δεν έχει θέση στο συγκεκριμένο thread οπότε αφήνω σε εσένα την επιλογή του τίτλου νέου thread εκτός και αν προτιμάς να το κάνω εγώ για να κάνω και την μεταφορά των πόστ. Υποψιάζομαι πως θα είναι ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα προς συζήτηση.  
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Δεν ήξερα πως ο σκλάβος πωλείται..Ήξερα πως διεκδικείται  

    Κάποτε μιλούσα με έναν γερμανό σκλάβο στο msn και με ρώτησε αν μπορούσα να τον διεκδικήσω από τον Αφέντη του(σε περίπτωση που πήγαινα Γερμανία...)..

    Τώρα,το πως διεκδικείς ένα σκλάβο από τον Αφέντη του..είναι άλλο thread  
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ένα thread πολύ ενδιαφέρον , με πολύ βαθιές προεκτάσεις ...
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    οικονομικό ,άτακτο ,εύπλαστο

    και αν δεν πουληθούμε τι απογινόμαστε εμείς τα φτωχά ;